Emirates Holidays planuje otwarcie działu rejsów w ciągu roku

Otwarcie rejsu rejsowego Emirates Holidays planowane jest na ten rok obrotowy lub na początku następnego.

Według Fredericka Barden, starszego wiceprezesa Emirates Holidays, sektor rejsów wycieczkowych jest obecnie najbardziej obiecującym segmentem branży turystycznej, którego przychody, zdaniem ekspertów, wzrosły ostatnio o 20 procent, pomimo światowego kryzysu gospodarczego.

Emirates Holidays prawdopodobnie zawrze umowy z poszczególnymi firmami wycieczkowymi na podstawie umów, które Emirates Holidays zwykle podpisują z hotelami. W ten sposób kabiny będą kupowane przez Emirates Holidays od firm wycieczkowych, a następnie sprzedawane konsumentom.

Według pana Barden, podczas sprzedaży rejsów Emirates Holidays doradzi również klientom w sprawie wyboru rejsu na podstawie ich życzeń i intencji.

W tej chwili Emirates Holidays koncentruje się głównie na brytyjskich i amerykańskich rynkach wycieczkowych. Według pana Barden, to właśnie w tych krajach działalność rejsów wycieczkowych jest najbardziej obiecująca, podczas gdy rynek rejsów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, według niego, będzie dotyczył tylko niewielkiej liczby transakcji firmowych. Jednocześnie, zgodnie z niedawnym oświadczeniem Departamentu Turystyki i Marketingu Handlowego w Dubaju, oczekuje się, że w 2011 r. Ponad 100 statków wycieczkowych zatrzyma się w porcie w Dubaju, co przyniesie około 400 tysięcy pasażerów na emirat.