Hokeiści z ZEA przylecieli do Mińska, aby wziąć udział w turnieju

Drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyła do Mińska, aby wziąć udział w XI świątecznym turnieju hokejowym wśród drużyn amatorskich o nagrody Prezydenta Białorusi.

11 graczy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyleciało do Mińska, a do turnieju dołączyli hokeiści z drużyn Rubezh i Capital z Mińskiej Ligi Amatorskiej.

Według korespondentów CTV.BY, XI świąteczny turniej, w którym uczestnicy z Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyli do Mińska, to nie tylko mecze hokeja, ale także specjalna koleżeństwo, a także nowe znajomości i wrażenia.

Poza bitwami lodowymi debiutowi goście marzyli o pogrążeniu się w prawdziwej śnieżnej zimie - poinformował program Hot Ice w STV.

Omar Al-Shamsi, kapitan drużyny ZEA powiedział: „Mój przyjaciel, trener hokeja, powiedział mi wiele o Białorusi. I oczywiście naprawdę chcemy spojrzeć na areny lodowe w Mińsku i spotkać się z drużyną na Białorusi w naszym meczu. W naszym kraju są tylko dwa drużyny, ale wygraliśmy już rundę azjatycką w 2009 roku i weźmiemy udział w Pucharze Świata 2015 w Turcji. Przybyliśmy do Ciebie po doświadczenie gry ”.

Jednak kapitan drużyny z ZEA był nieuczciwy - w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pomimo klimatu, jest znacznie więcej drużyn hokejowych. Według rosyjskich Emiratów kraj ten stworzył nie tylko profesjonalną ligę hokejową, ale także kilka amatorskich, odbył krajowe mistrzostwa hokeja na lodzie i szereg prestiżowych turniejów.

Z wyjątkiem narodowej drużyny hokejowej ZEA, która składa się wyłącznie z obywateli tego kraju, reszta drużyn ma głównie skład międzynarodowy. Pod palącymi promieniami arabskiego słońca Kanadyjczycy, Czesi i Szwedzi grają w hokeja. Rosyjscy fani hokeja nie tylko stworzyli trzy drużyny hokejowe, z których jedna, White Bears, bierze udział w mistrzostwach hokejowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także zarejestrowali własną ligę hokejową DNHL (Dubai Night Hockey League) i otworzyli akademię w Dubaju Hokej (Dubai Ice Hockey Academy).

Obejrzyj wideo: Dubai Sport 1 - Polska-Niemcy (Luty 2020).