Zakwaterowanie

Turyści w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mają do dyspozycji szeroki wybór kurortów i hoteli dowolnej kategorii, w tym światowej sławy ze swoich luksusowych hoteli Emirates Palace w Abu Zabi i Burj Al Arab i Atlantis w Dubaju, klasy „5 star deluxe”. Na dłuższy pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lepiej jest wynająć apartament typu hotelowego. Można również wynająć lub kupić mieszkanie w wieżowcu, willi nad morzem, a nawet w przytulnym domku letniskowym na sztucznej wyspie.W ZEA, podobnie jak w każdym innym kraju, skromność i powściągliwość są normą zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i goście z zagranicy, którzy muszą przestrzegać przepisów, zasad i zwyczajów kraju, w którym się znajdują.

Czy hotele mają rosyjskie kanały telewizyjne?

W większości hoteli pracujących z rosyjskojęzycznymi turystami (a w ZEA jest ich ponad 462) telewizory odbierają programy w języku rosyjskim.

Jeśli dana osoba jedzie do Dubaju, aby pracować na podstawie umowy, a firma zapewnia mu mieszkanie, to których obszarów nie należy rozstrzygać?

Nie możemy dać ogólnych zaleceń: każda dzielnica ma swoje zalety i wady. Poproś znajomych z Dubaju, aby zobaczyli nie tylko okolicę, ale także sam dom: dowiedz się, kiedy jest zbudowany, czy ma saunę, basen i siłownię, czy masz własną toaletę z wanną w pokoju. Wszystko to jest tutaj uważane za nie „dzwonki i gwizdy”, ale standardowy znak normalnej obudowy. Unikaj domów z klimatyzatorami okiennymi (okno klimatyzacji) oraz w domach z centralnym systemem chłodzenia (centralna klimatyzacja) - na ostatnich piętrach, gdzie słychać hałas pracującej chłodziarki. Jeśli nie podoba ci się huk samolotów startowych, postaraj się nie osiedlać na północ od lotniska.

Oceń trzeźwo swoje możliwości finansowe i zastanów się, kogo chciałbyś widzieć jako swoich sąsiadów: imigrantów z Indii, Rosjan lub, powiedzmy, Arabów. Należy pamiętać, że jeśli praca i dom są wspólne dla Dubai Creek, każdego dnia stracisz nie tylko pieniądze na taksówkach i ramach Salik (opłata za przejazd autostradą Sheikh Zayed i dwa główne mosty Al Maktoum i Al Garhud w sumie 4 drh - 1,1 USD za ramkę), ale także czas na stanie w korkach. Z drugiej strony nie pochlebiaj się dostępnością pieszych do pracy: nawet jeden kilometr pojawi się w upale w drodze na Kalwarię. Żądaj, abyś zawarł w umowie pozycję „koszty transportu”.

Dlaczego musisz pozostawić depozyt (gotówkę) podczas meldowania się w hotelu?

W większości nadmorskich hoteli w Dubaju, a także w niektórych hotelach miejskich, turyści są proszeni o depozyt w wysokości 200-1000 USD za pokój (płatny gotówką lub kartą kredytową) w przypadku dodatkowych kosztów, które nie są wliczone w cenę pokoju - korzystanie z minibaru, rozmowy na duże odległości i itp. Depozyt jest zwracany w dniu wyjazdu (w dirhamach, według stawki hotelowej) minus wydana kwota, a także koszt zniszczonych lub uszkodzonych mebli.

Jak turysta z hotelu może dostać się na plażę bez wydawania taksówki?

Z reguły wszystkie hotele miejskie, niezależnie od poziomu, oferują gościom bezpłatny codzienny transfer. Autobusy dostarczone przez hotel zabierają turystów rano na plażę i przynoszą je z powrotem na lunch. Rozkłady jazdy tych autobusów można znaleźć w recepcji hotelu. Możesz także skorzystać z usług zwykłych autobusów.

Obejrzyj wideo: Zakwaterowanie w hotelu - angielskie zwroty (Listopad 2019).