Szef Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej Denis Manturov złożył wizytę roboczą w ZEA

Rosyjski minister przemysłu i handlu Denis Manturov złożył jednodniową wizytę roboczą w ZEA.

Dubaj, ZEA. 27 kwietnia rosyjski minister przemysłu i handlu Denis Manturov złożył jednodniową wizytę roboczą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ramach wizyty roboczej szef Ministerstwa Przemysłu i Handlu spotkał się z ministrem spraw zagranicznych ZEA, współprzewodniczącym Międzyrządowej Komisji ds. Handlu, Gospodarki, Technicznej i Inwestycji Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

Podczas dialogu Denis Manturow zauważył, że strona rosyjska uważa ograniczenie handlu między krajami za zjawisko przejściowe, które należy przezwyciężyć w najbliższej przyszłości. „Jesteśmy gotowi opracować nowe punkty wzrostu dla współpracy dwustronnej, wykorzystując istniejące zaległości w takich dziedzinach, jak pokojowy atom i przestrzeń kosmiczna, a także promując projekty, w tym odsalanie, rolnictwo i turystykę” - podkreślił.

Strony odnotowały pewien postęp w rozwoju współpracy inwestycyjnej. Chodziło w szczególności o wspólne projekty inwestycyjne z RDIF w Rosji. ZEA są głównym partnerem funduszu. Ponadto dzięki ZEA promowana jest współpraca RDIF z Arabią Saudyjską. Szef Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej powiedział również, że w ramach IPC rosyjsko-emiratowego rozpoczyna się dialog w formie grup roboczych ds. Przemysłu, inwestycji i innowacji, a także współpracy regionalnej i inwestycyjnej.

Strony podkreśliły znaczenie prowadzenia regularnego dialogu w dziedzinie projektów aluminiowych. W najbliższej przyszłości planowane jest trzecie spotkanie grupy roboczej rosyjsko-emiratowej ds. Współpracy w branży aluminiowej. Ponadto, z pomocą strony rosyjskiej, w maju 2016 r. Spodziewane jest pierwsze posiedzenie Rady Aluminium Zatoki Perskiej z udziałem Rosji.

Ogólnie rzecz biorąc, Denis Manturov wyraził gotowość strony rosyjskiej do aktywnego angażowania się we wspólne projekty i podkreślił zainteresowanie budowaniem wzajemnych dostaw i rozwijaniem współpracy. Również podczas wizyty roboczej szefa Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyły się spotkania z zastępcą naczelnego dowódcy sił zbrojnych ZEA, księciem Emiratu Abu Zabi, szejkiem Mohammedem bin Zaedem Al Nahyanem i doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego Szejkiem Tahnun bin Zayedem Al Nahyanem.

Obejrzyj wideo: Szef MON w Przemyślu na temat tworzonej na wschodzie kraju dywizji (Luty 2020).