Ajman

Chociaż miasto to jest teraz odległą prowincją na wschodnich obrzeżach Emiratów, szczyci się bogatą historią plemion Kawashim i Al-Abu-Khurayban z Brytyjczykami i ze sobą. Świadkiem tej epoki jest XVIII-wieczny fort położony przy ulicy Aziz w pobliżu skrzyżowania Al Hosn.

Jego ekspozycja przedstawia przerażające i zadziwiające wyobrażenia o procedurach medycznych i obrzędach religijnych, pozwalając na ciekawą, choć nieco ponurą wycieczkę do życia Beduinów na wybrzeżu sto lat temu. Na jednym z końców fortu znajduje się działająca wieża wiatrowa.

Do wiadomości: (06) 742 3824.

Możesz zatrzymać się w Ajman w czterogwiazdkowym hotelu Safir Dana Resort (tel. (06) 742 9999). Najdroższym hotelem w emiracie jest pięciogwiazdkowy Ajman Kempinski (tel. (06) 745 1555). W hotelu znajdują się doskonałe restauracje: włoska Sabella's Trattoria & Pizzeria oraz Bukhara, która serwuje dania kuchni północnoindyjskiej. Kawiarnia Kranzler na świeżym powietrzu znajduje się zaledwie kilka metrów od morza. W chińskiej restauracji Hai Tao można spróbować tańszych potraw w patriarchalnej atmosferze starej willi.

Autobusy z Dubaju do Ajman (i innych północnych emiratów) odjeżdżają z dworca autobusowego na placu Al Ittihad, gdy się zapełniają. W samym Ajman nie ma dworca autobusowego, nie ma rozkładów lotów, więc najłatwiej jest wrócić stamtąd taksówką.

Obejrzyj wideo: AJMAN - ROBIĘ CO CHCĘ TELEDYSK (Styczeń 2020).