Abu Dhabi

Twoja wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie może być uznana za pełnoprawną, jeśli nie zapoznałeś się z Abu Zabi, stolicą kraju. Abu Zabi to jedno z najpiękniejszych miast w świecie arabskim, nie tak dawno będące wioską z małymi chatami.

W Abu Zabi można zwiedzić „wystawę ropy”, podziwiać rezydencję pierwszego prezydenta ZEA Szejka Zayeda, pospacerować wzdłuż malowniczej promenady, wioski etnograficznej i rynku starego miasta.

Koszt wycieczki zwykle obejmuje lunch lub kolację w arabskiej restauracji, palenie fajki wodnej (sziszy) i fotografowanie w arabskim stroju.

Bez wychodzenia z samochodu (autobusu) możesz podziwiać pałac, w którym mieszka teraz szejk i jego rodzina, a także cud nowoczesnej architektury - nowy hotel Emirates Palace. Inną opcją jest niezależna podróż autobusem z Dubaju do Abu Zabi, co pół godziny odjeżdżająca z dworca autobusowego Al-Gubayba.

Plac Al Ittihad

Główną atrakcją tego miejsca jest sześć rzeźbiarskich symboli świata arabskiego wykutych ze śnieżnobiałego kamienia (armata, wieża strażnicza, pokrywa do zakrycia jedzenia, dzbanek do kawy, naczynie na wodę różaną i kadzidełka do palenia). Cokoły niektórych rzeźb są otoczone fontannami, a sam plac jest strefą dla pieszych. Rodziny z dziećmi lubią tutaj chodzić.

Wioska etnograficzna

Pod wieloma względami podobny do tego w Dubaju. Zobaczysz, jak rymarz, cieśla, szklarz i tkacz pracują z prymitywnymi narzędziami. Zobaczysz ogromny wół z dużym obciążeniem, zapoznasz się z pustynnym systemem nawadniającym i odwiedzisz muzeum historyczne, w którym znajdziesz starożytną broń, narzędzia, łapacze, sortowniki i sprzedawców pereł, starożytne folio rękopisów Koranu, artykuły gospodarstwa domowego i pierwsze zdjęcia miasta.

Wioska znajduje się przy ulicy Mussafa za centrum wystawowym w Abu Zabi. Otwarte jest codziennie od 8.30 do 17.00 Wstęp jest bezpłatny. Najlepszy dzień na wizytę to piątek: w tej chwili odbywa się targ pamiątek i słodyczy oraz występy muzyków.

Biały Fort (pałac Al Hosn)

Zbudowany w XVIII wieku dla rezydencji władców Abu Zabi. Teraz jest otwarty dla wszystkich; odbywają się tutaj wystawy sztuki. Goście fortu czekają na przedstawienia teatralne, występy amatorskich grup dramatycznych i tournee grup baletowych. Oto biblioteka narodowa i archiwum, studia teatralne i warsztaty plastyczne, które chronią tajemnice dawnego rzemiosła. W forcie można zobaczyć ciekawe ekspozycje historyczne.

Znajduje się na rogu Al Nasr i Khalid bin Al Walid. Działa od 8 do 14 i od 17 do 21.30.

Tel do wiadomości (02) 619 5223.

Parki

Położone w centrum miasta Capital Gardens zadziwia różnorodnością zadbanych trawników starannie ułożonych wokół centralnego stawu. Nowy Park Corniche to raj dla śpiewających ptaków i wędkarzy. W ciepłe zimowe wieczory można organizować pikniki w specjalnych miejscach. W ogrodzie Khalidiya nie ma kawiarni, ale istnieje wiele automatów do sprzedaży napojów i przekąsek, a trawniki ze szmaragdową zielenią przypominają stoły bilardowe.

Plaże i wyspy

Większość hoteli pięciogwiazdkowych za dodatkową opłatą otwiera wybrzeże dla tych, którzy nie są gośćmi hotelowymi. Ponadto istnieją publiczne plaże, na które można wjechać samochodem. Darmowa plaża Al Raha (w pobliżu placu Umm al-Nar) ma ogrodzony teren dla kobiet. Mała kawiarnia pozwala ugasić pragnienie i przekąskę.

Jeśli lubisz przygody, pamiętaj, że wzdłuż wybrzeża emiratu znajduje się ponad 200 wysp dowolnej wielkości i o różnym stopniu zamieszkiwania. Możesz wypożyczyć łódź w klubie plażowym dowolnego nadmorskiego hotelu (bezpieczniej jest powierzyć przejście przez płycizny miejscowemu kapitanowi).

RysujZwrócenie uwagi na sztuczną wyspę Lulu, zbudowaną naprzeciwko centralnej promenady. Ma zostać przekształcony w park rozrywki lub kompleks rozrywkowy połączony z miastem mostami i tunelami.

Niedaleko znajduje się wyspa Sadiyat, popularne miejsce na spędzenie wakacji z noclegiem i weekendami. Wyspa ma przystanie, domki i centrum rozrywki. Zwykle odbywają się tutaj różne zawody, takie jak jazda na nartach wodnych i nartach wodnych.

5 km na południe od Abu Zabi znajduje się mała wyspa Futaysi. Jest zamieszkane, ale jest własnością prywatną szejka Hamada bin Hamdana Al-Nahyana. W wielu starych kamieniołomach wydobywano materiały do ​​budowy fortów w Abu Zabi. Teraz wyspa jest ośrodkiem turystycznym i rezerwatem przyrody. Tutaj możesz wynająć domek i jeździć konno.

Na zachód od Abu Zabi znajduje się wyspa Sir Bani Yas z rezerwatem przyrody stworzonym przez człowieka. Morze wokół jest usiane dużą liczbą małych wysp, wśród których turyści preferują Bahrajn, Kot i Horshue.

Obejrzyj wideo: Szamz - Abu Dhabi ft TSK, Rzabka prod. by @Szamz (Grudzień 2019).