Firma „Flydubai” rozpoczyna komunikację lotniczą z Tbilisi od listopada

Stolica Gruzji, Tbilisi, stanie się 45 miejscem docelowym na mapie lotów tanich linii lotniczych Flydubai. Wraz z otwarciem tego kierunku firma stanie się wyłączną linią lotniczą oferującą bezpośrednią komunikację między ZEA i Tbilisi.

Podczas swojej oficjalnej wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Georgy Karbelashvili, wiceminister gospodarki i zrównoważonego rozwoju Gruzji, nazwał planowane rozpoczęcie działalności Flydubai w Gruzji ważnym kamieniem milowym w rozwoju stosunków między Gruzją a Zjednoczonych Emiratami Arabskimi.

Według Gate Al Gate, szefa Flydubai, „włączenie Tbilisi do sieci lotów firmy jest znaczącym momentem w rozwoju systemu bezpośredniego transportu linii lotniczych, który ma na celu uczynienie lotów między Zjednoczonych Emiratami Arabskimi a Europą Wschodnią wygodniejszym i tańszym”.

W tej chwili Flydubai ma pięć tras łączących Dubaj z miastami byłych państw ZSRR: Erewanem, Baku, Aszchabadem, Jekaterynburgiem i Samarą.

Od września firma rozpoczęła loty do Kazania, Ufy, Kijowa, Charkowa i Doniecka. Loty Flydubai do Tbilisi rozpoczną się 4 listopada 2011 r. I będą obsługiwane dwa razy w tygodniu. Lot FZ713 odleci z drugiego terminalu międzynarodowego lotniska w Dubaju o godzinie 23.45 i przyleci na lotnisko w Tbilisi o 03.15. Lot powrotny FZ714 odlatujący o 04.00 przyleci do Dubaju o 07.20.

Bilet w obie strony w kierunku Dubaju - Tbilisi kosztuje od 990 dirhamów (270 USD). Bilety można kupić online na flydubai.com, a także w przedstawicielstwach Flydubai.