Sezon zimowy zapowiada się upalnie

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Lato się nie skończyło. Jak zawsze, w oczekiwaniu na sezonie turystycznym, rozpoczyna się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do jesieni, jak również tradycyjne Międzynarodowa Wystawa podróży i turystyka „WYPOCZYNEK / REKREACJA-2011” w Moskwie, że spotkał się z M. Mani Chacko, Prezes Grupy Royal Park Turystyka Usługi MÓWIĆ O PERSPEKTYWIE PRZEMYSŁU TURYSTYCZNEGO I PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ.

Panie Mani, porozmawiajmy o tym, co Royal Park Tourism Services osiągnęło w ostatnich latach na rynkach Rosji i WNP. Czy istnieją dowody na to, że sektor turystyczny wychodzi z kryzysu?

Na początek chciałbym podziękować naszym partnerom, za których pomoc i wsparcie odnieśliśmy sukces dzięki ich wyjątkowemu pragnieniu, ciężkiej pracy i umiejętności prowadzenia działalności.

Royal Park współpracuje z turystami z Rosji i WNP od 19 lat. To dość długi czas i cieszę się, że nasza sprzedaż w tym okresie była stabilna, bez żadnych szarpnięć. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z turystami z Rosji i WNP. Ubiegły rok pokazał fantastyczne wyniki sprzedaży, a rok 2011-2012, jak sądzę, będzie najlepszy dla Dubaju jako jednego z ulubionych miejsc turystycznych wśród turystów z Rosji, Ukrainy i Kazachstanu.

Wymieniłeś trzy największe kraje w WNP, czy to oznacza, że ​​z Rosji, Ukrainy i Kazachstanu najwięcej turystów przylatuje do ZEA?

Tak, kraje te są tradycyjnie największym z naszych rynków docelowych. Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu turystycznego, który rozpocznie się we wrześniu. Tym razem podeszli do tego problemu jeszcze ostrożniej niż zwykle. Musimy mieć pewność, że wszystkie potrzeby i wymagania naszych turystów i partnerów zostaną uwzględnione. Innymi słowy, liczba turystów rośnie każdego dnia, a nasze dane pokazują, że wzrost ten osiągnął już 100%. Dlatego musimy być przygotowani na nowe realia.

Co się z tym dzieje?

Już zaczęliśmy ulepszać infrastrukturę firmy, otwieramy nowe oddziały, w tym dział do współpracy z klientami VIP. Wcześniej, oczywiście, przyjmowaliśmy i obsługiwaliśmy turystów VIP, jednak liczba takich turystów rośnie, a ich wymagania jakościowo różnią się od rynku masowego. I musimy być całkowicie pewni, że jesteśmy gotowi na przyjęcie szczególnie ważnych osób i celebrytów. Dlatego pierwszą rzeczą, na którą będziemy zwracać większą uwagę w nadchodzącym sezonie, jest bardziej spersonalizowane podejście i obsługa klientów.

Drugim punktem, który musimy wziąć pod uwagę, jest wejście na rosyjski rynek turystyczny nowych operatorów turystycznych rozpoczynających współpracę z takim miejscem docelowym, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także wzrost liczby lotów tanich przewoźników, w tym Air Arabia i Flydubai, do największych miast Rosji i Ukrainy. Tendencja ta pociągnie za sobą wzrost napływu turystów z regionów poradzieckich, dlatego musimy również starannie przygotować się na napływ turystów stamtąd. W Dubaju rozpoczyna się nowa era turystyki z Rosji i WNP, której cechą będzie nowa klasa podróżników, którzy wcześniej nie byli bardzo liczni w Emiratach.

Proszę podać, jakie kategorie turystów masz na myśli?

Po pierwsze, jest to klasa średnia podróżnych, którzy mogą sobie pozwolić na tańsze loty z tanimi przewoźnikami. Oczekujemy również wzrostu przepływu turystów ze względu na turystów, którzy tradycyjnie wybrali Egipt, Tunezję lub Maroko jako miejsca na wakacje. Teraz, ze względu na niestabilną sytuację w wielu krajach regionu, ZEA jest jedyną alternatywą dla wielu podróżników.

Czy ci turyści wybierają Dubaj dla siebie, czy też są zainteresowani takimi emiratami jak Abu Zabi, Szardża, Fudżajra czy Ras Al Khaimah?

Przede wszystkim jest to oczywiście Dubaj ze swoimi miejskimi i plażowymi hotelami. Następnie zainteresowanie przesuwa się w kierunku hoteli przy plaży Sharjah, a następnie do innych emiratów, takich jak Ras Al Khaimah lub Fujairah. Ale chcę zauważyć, że mamy do czynienia ze zwiększonym popytem na wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ze strony najróżniejszych kategorii podróżnych.

A kiedy w listopadzie linie lotnicze Emirates rozpoczną bezpośrednie loty z Dubaju do Sankt Petersburga, wierzę, że otrzymamy świeżą rzeszę turystów, którzy będą o wiele wygodniej dostać się do Emiratów bezpośrednimi lotami z północnej stolicy Rosji. Dodaj do tego plany Air Arabia (Sharjah) i Flydubai (Dubaj) dotyczące bezpośrednich lotów do dużych miast i przekonaj się, że prawie wszystkie główne regiony Federacji Rosyjskiej będą wkrótce miały bezpośrednie połączenia lotnicze z Emiratami. A to mówi tylko o jednym - przemysł turystyczny i hotelarski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który dostosował swoją politykę w czasie kryzysu i po nim, stopniowo wychodzi z globalnej recesji finansowej. Dlatego nadchodzący sezon zapowiada się bardzo „gorąco”.

Co jest konieczne do realizacji wszystkich planów na sezon?

Podstawą są najlepsze ceny za zakwaterowanie w hotelach. Musimy przewidzieć, jaki będzie popyt. Aby to zrobić, musimy przewidzieć, ilu turystów i z jakich regionów Rosji i krajów WNP otrzymamy i będziemy obsługiwać. Mówię o wszystkich kategoriach zakwaterowania, od miejskich i plażowych hoteli w Dubaju po hotele i kurorty w Sharjah, Fujairah, Ras Al Khaimah.

Drugim ważnym punktem jest liczba naszych pracowników. Musimy przygotować wystarczającą liczbę rosyjskojęzycznych osób, które będą mogły zorganizować spotkanie na lotnisku na najwyższym poziomie.

Nie zapomnij o usługach transportowych, ponieważ jeśli wzrośnie zapotrzebowanie na wycieczki, konieczne jest, aby firma miała niezawodne i certyfikowane pojazdy, wykwalifikowanych kierowców, a także wystarczającą liczbę licencjonowanych przewodników. W ubiegłym roku na przykład pracowało z nami 45 wykwalifikowanych przewodników, a sezon pokazał, że ta liczba nie była wystarczająca.

Muszę powiedzieć, że dzięki marketingowi na dużą skalę Dubaju jako całorocznego ośrodka turystycznego prowadzonego przez Departament Turystyki i Marketingu Handlowego Rządu Dubaju (DTCM) w Rosji, krajach bałtyckich i WNP, widzimy, że przepływy turystów z tych regionów nie wysychają nawet latem i latem dowód na to. Oznacza to, że wszyscy gracze w sektorze turystycznym emiratu muszą stale ulepszać istniejącą infrastrukturę. To jest sekret sukcesu.

Jak zachowują się duzi i ugruntowani gracze na rosyjskim rynku turystycznym w sytuacji zwiększonego popytu na Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie i co robią nowi gracze?

Wiele firm, które od dawna współpracują ze Zjednoczonych Emiratami Arabskimi, rozpoczęły bardziej agresywną politykę marketingową w przeddzień nowego sezonu, a nowicjusze na rynku, którzy chcą współpracować z ZEA, zaczęli już przyjeżdżać do Dubaju wiosną i pierwszych miesiącach letnich, aby negocjować, zawierać umowy i uzyskać wsparcie lokalne biura podróży. Latem wielu organizatorów wycieczek z Rosji i WNP zorganizowało wycieczki studyjne dla swoich agencji. Jednym słowem, przygotowania do sezonu już się rozpoczęły i są prowadzone bardzo aktywnie, na długo przed tradycyjną wrześniową wystawą „Rest 2011” w Moskwie. Ta coroczna międzynarodowa ekspozycja po prostu rozpocznie sezon, jednak będzie za późno, aby mówić o budowaniu partnerstw lub umów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko dzieje się tak, jak w rosyjskim przysłowie „Przygotuj sanie latem”. To wszystko, co gotują.

Nie miałeś wrażenia, że ​​istnieje potrzeba otwarcia oddziału Royal Park w stolicy emiratu z powodu szybkiego rozwoju infrastruktury turystycznej w Abu Zabi?

Oczywiście na dłuższą metę otwarcie własnego oddziału w Abu Zabi to dobry pomysł, który wymaga szczegółowych badań. Tymczasem turyści na międzynarodowym lotnisku stolicy emiratu spotykają się i są obsługiwani przez naszych pracowników z biura w Dubaju.

Jak wysokie jest zapotrzebowanie turystów z Rosji, krajów WNP i krajów bałtyckich na nowe hotele w Abu Zabi zbudowane na wyspie Yas w pobliżu toru wyścigowego Formuły 1?

Zapotrzebowanie na nowe hotele w Abu Dhab nie jest duże. Uważam, że hotele te muszą lepiej reklamować swoje możliwości na tak obiecujących rynkach, jak Rosja, kraje bałtyckie i WNP, jeśli chcą przyciągnąć turystów. Jeśli hotele te mogą zaoferować przyzwoite ceny, wysoki poziom usług i ciekawe warunki, najprawdopodobniej wkrótce staną się bardzo popularne, ponieważ rynek turystyki i gościnności Emiratów jest bardzo pojemny i zawsze istnieje zapotrzebowanie na każdą ofertę, jeśli jest dobra. Powiedziałbym: „Najlepsza wygrana”.

Czy często odwiedzający z Rosji i WNP ćwiczą połączone wycieczki, powiedzmy, kilka dni w Dubaju, a potem gdzie indziej na wschodnim wybrzeżu ZEA?

Tak, taka praktyka istnieje. Często rosyjscy turyści, zwłaszcza podczas wakacji szkolnych, przyjeżdżają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na co najmniej dwa tygodnie. Zgadzam się, bardzo nudno jest mieszkać cały czas w jednym, nawet najbardziej luksusowym hotelu. Na wschodnim wybrzeżu są góry, a klimat jest nieco inny. Dlatego oferujemy im kilka dni życia w Fujairah lub Ras Al Khaimah, a następnie przeprowadzkę do Dubaju, który słynie z centrów handlowych i rozrywkowych. Taki odpoczynek przynosi znacznie więcej radości i daje inne wrażenie. Wcześniej nie zawsze mogliśmy szybko i sprawnie przygotować taką wycieczkę z powodu braku pokoi hotelowych, teraz sytuacja zmieniła się na lepsze i myślę, że popyt na połączone wycieczki wzrośnie.

Wielu ekspertów rynkowych twierdzi, że w Dubaju podaż w sektorze hotelowym przekroczy popyt. Czy tak jest

Wydaje mi się, że dla każdej oferty (dobrze, kiedy jest), zawsze będzie możliwe utworzenie popytu. I tutaj wiele zależy również od polityki cenowej. W czasach, gdy ceny mieszkań spadają, popyt rośnie, co oznacza, że ​​istnieje odpowiedni segment turystów, którzy są w stanie kupić ten produkt turystyczny. A jeśli eksperci powiedzą, że za kilka lat w Dubaju będzie ponad 90 tysięcy pokoi hotelowych, to ze względu na wzrost podróży lotniczych, politykę marketingową Departamentu Turystyki w Dubaju i aktywną pracę lokalnych touroperatorów, zostaną one wypełnione. Zatem równowaga między podażą a popytem jest automatycznie stabilizowana.

Panie Mani, a na koniec chciałbym wiedzieć, czego chcielibyście życzyć swoim partnerom w nadchodzącym sezonie?

Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni do nadchodzącego sezonu i szczerze życzymy naszym drogim partnerom powodzenia. Perspektywy wzrostu są bardzo oczywiste, co będzie korzystne dla wszystkich. Uznanie przez hotelarzy przyciągnie jeszcze więcej turystów do ZEA. To dobra okazja, aby stać się liderem, biorąc pod uwagę Zjednoczone Emiraty Arabskie jako całoroczne miejsce turystyczne i podkreślając nowe segmenty na rynku.

Dziękujemy Panu Mani za pouczającą rozmowę i optymistyczne prognozy na nadchodzący sezon. Pozwól mi życzyć powodzenia i pożegnać się z jego końcem, a następnie podsumować razem.

Dziękuję bardzo Do zobaczenia na wystawie „Rest-2011” w Moskwie.

Obejrzyj wideo: Okonie na spinning. letnie okonie. jak łowić okonie. jaskółka guma toń. wędkarstwo spinningowe (Luty 2020).