Aston Martin jest szybszy niż wiatr

Tekst: Nirmal Hannah

PATRZĄC W ASTON MARTIN, JAZDĄ NA GŁADKIEJ AUTOMATYCZNEJ PRĘDKOŚCI, JESTEM BARDZO PRZYSPIESZONY, ŻE WKRÓTCE TO ARISTOKRATYCZNE PIĘKNO UJAWNI SIĘ W NAJBARDZIEJ DRODZE RÓŻNYCH KRAJÓW NA ŚWIECIE

Tak, Aston Martin, ze swoją bogatą historią i nienagannym stylem, może dziś pozwolić sobie na luksus przyciągania coraz większej liczby fanów dzięki blaskowi nowych modeli Vantage V8 S i Virage i nie wypuszczając starych przyjaciół na zawsze podbitych przez Rapide.

Te wysokiej klasy samochody, które od ponad wieku intrygują umysły wielu kierowców, zawsze kojarzyły się przede wszystkim z Royal House of England (pamiętajcie tylko, jak sfotografowano księcia Karola Walii jego ukochanym samochodem, który następnie otrzymał najwyższą pieczęć Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, potwierdzając Status i jakość AM). Niespokojny James Bond, który jeździ różnymi supermodycznymi modelami Astron Martin, tylko umocnił reputację tych samochodów sportowych wśród nowoczesnych Robin Hoodów i poszukiwaczy przygód.

Podczas prezentacji najnowszych innowacji Aston Martin tego lata w pobliżu Ronda w Hiszpanii Mark Kenvorsi, CEO Aston Martin na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej (AMMENA), wyraził szczerą satysfakcję z faktu, że liczba milionerów w różnych krajach świata a wraz z nim zapotrzebowanie na luksusowe samochody rośnie skokowo. Na przykład liczba bogatych ludzi w tych samych Indiach znacznie wzrosła. Oczywiście zainteresowanie samochodami sportowymi nie pojawiło się wśród Hindusów przypadkiem i nie dzisiaj.

Według raportów z 1932 roku, bardzo zamożny obywatel tego kraju, Manish Dinshaw Petit, brał udział w rajdzie Mille Miglia („Tysiąc mil”) i tym samym zwrócił uwagę indyjskiej publiczności na luksusowe samochody wysokiej prędkości na początku ubiegłego wieku.

Rosjanie, którzy są zakochani w stylowych, mocnych i szybkich samochodach, również znajdują się na szczycie listy szczególnie ważnych nabywców, którzy w rzeczywistości są nastawieni na najnowsze osiągnięcia firmy. Mówią, że często można spotkać rosyjskich właścicieli luksusowego Astona Martina, którzy jeżdżą ulicami Londynu. Jednak w Zjednoczonych Emiratach Arabskich liczba szczęśliwych właścicieli tych samochodów z Rosji i krajów ościennych rośnie z roku na rok. Miejsce międzynarodowej prezentacji Astona Martina zostało wybrane ze szczególną starannością: Ronda, malownicze miasto otoczone murami z tysiącletnią historią, jest dogodnie położone wśród równin i wzgórz w południowej Hiszpanii. Po prostu niemożliwe było odmawianie prowadzenia tak luksusowej „zabawki” jak Aston Martin. Zwłaszcza na prawie idealnych drogach, w otoczeniu zupełnie nietypowych krajobrazów. A pogoda sprzyjała. Siedząc za kierownicą, czułam się jak James Bond w spódnicy.

Moc tego samochodu nie można mylić z niczym. Dosłownie „żeglował” po drodze, doskonale się z nią kojarzył, a tylko tępy ryk ustąpił przerażającego ryku, gdy nacisnąłem przycisk „sportu”. Mój samochód pędził naprzód z niestrudzoną energią i siłą, potwierdzając swoją zdolność do przekształcenia się ze szlachetnego pojazdu wyższej klasy w szybki samochód dla fanów prawdziwych wyścigów.

Podróż po hiszpańskiej wsi była bardzo przyjemna i imponująca. Po powrocie do Rondy rozmawialiśmy z Milesem Nurembergerem, głównym projektantem Astona Martina, który z niesamowitą dumą mówił o swoim najnowszym dziele, opisując jego projekt jako „asertywny, ale nie agresywny”. „Ten samochód nie jest atletyczną„ sylwetką ”. Ma silne kształty, które mówią o mocy ukrytej pod maską - powiedział Miles, gładząc samochód na lśniącym skrzydle. - „Herb na dachu jest rodzajem mięśnia, a we wnętrzu zastosowaliśmy obszerne ściągacze, aby otoczyć siedzenia wykonane z prawdziwej skóry”. Oczywiście nie mogło zabraknąć markowych linii z czerwoną nicią na innych powierzchniach kabiny, idealnie połączonych z ogólnym designem i wyraźnie wskazujących na wysokiej jakości, wykonane na zamówienie wykończenie.

Jakich modeli można się spodziewać na rynku ZEA w najbliższej przyszłości? Matthew Clark, kierownik ds. Produktów i komunikacji firmy Aston Martin, powiedział, że wkrótce na naszych drogach pojawią się prawie wszystkie nowe produkty, w tym One-77, DBS (Coupe i Volante), Virage (Coupe i Volante) Rapide, DB9 (Coupe i Volante) V12 Vantage, V8 Vantage (Coupe and Roadster), V8 Vantage (Coupe and Roadster).

Kilka faktów na temat Astona Martina i Jamesa Bonda

Nie wszyscy wiedzą, że samochód, którym Agent 007 jeździł w szóstym filmie „Bond” „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” był w Australii od ponad trzech dekad.

Na premierę najnowszego filmu przygodowego Jamesa Bonda „Quantum of Solace”, który został wydany pod koniec 2008 roku i pokazał światu nowy Aston Martin DBS, obecny właściciel rzadkiego samochodu z Agent Garage 007 Zigi Zijiunas. Odnowił ten samochód przez 25 lat!

Przez wiele lat słynny DBS Seana Connery'ego, który grał w Bonda, był prawdziwą legendą, ledwo pojawiającą się na ekranach kin w 1964 roku.

W momencie premiery filmu „O jej majestacie” w 1969 roku zarówno świat, jak i Aston Martin bardzo się zmienili. Następnie samochód nakręcony w tym filmie został zastąpiony nowym modelem DBS, który jest teraz ozdobą muzeum Cars of the Stars w Wielkiej Brytanii.

Źródło: The Aston Martin Magazine

Z historii Astona Martina

W 1913 r. Robert Bamfort i Lionel Martin połączyli siły, aby sprzedawać samochody Singera i przygotowywać je na wyścigi. Po dziesięcioleciach firma, która wielokrotnie zmieniała właścicieli, pozostała wierna swojemu głównemu celowi - produkcji luksusowych samochodów luksusowych i samochodów wyścigowych.

W ciągu 98 lat firma wyprodukowała ponad 50 000 samochodów, a dziś jest reprezentowana na świecie dzięki 132 dealerom w 41 krajach. Dzięki długiej współpracy ze słynnymi filmami o Jamesie Bondzie firma otrzymała wiele międzynarodowych nagród.

W styczniu 2011 r. Aston Martin Rapide został uznany za najlepszy w klasie luksusowej w niemieckim magazynie motoryzacyjnym. To uznanie nastąpiło natychmiast po przyznaniu tego samego modelu nagrody „Most Beautiful Car of 2010”.

Nowe modele Virage i V 8 Vantage S, niedawno zaprezentowane publiczności, zajmują pierwsze miejsce na liście najlepszych samochodów sportowych na świecie.

Obejrzyj wideo: TT3D Closer to the Edge The Isle of Man Tourist Trophy documentary (Październik 2019).