Festiwal powrócił!


ROCZNE URLOPY DZIECKA W LATO I BEZ OPIEKI - „LETNIE ZABYTKI DUBAJSKIE” - POCZĄTEK ZJEDNOCZONYCH EMIRATÓW ARABSKICH.

Dubai Summer Surprises Festival to coroczne wydarzenie kulturalne i rozrywkowe, które rozpoczęło się w tym roku 22 czerwca, stając się 14. z rzędu. „Letnie niespodzianki” można nazwać najbardziej wyczekiwaną imprezą w regionie, tradycyjnie trwającą przez całe lato. W tym roku program letnich wakacji dla dzieci i dorosłych został nieco skrócony, więc zachwyci wszystkich od 22 czerwca i tylko do 31 lipca 2011 r., A wraz z nadejściem sierpnia nadejdzie święty miesiąc Ramadanu dla wszystkich muzułmanów.

Jeśli przejdziemy do historii, trzeba powiedzieć, że letni festiwal odbywa się w Dubaju od 1998 roku. Początkowo festiwal „Dubai Summer Surprise” miał na celu przyciągnięcie turystów i mieszkańców sąsiednich krajów Zatoki Perskiej do emiratu latem, a także zorganizowanie zabawnych i ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży podczas długich wakacji szkolnych. Od czasu pierwszych „letnich niespodzianek” w 1998 roku ponad 17,5 miliona osób zostało gośćmi i uczestnikami festiwalu. Łączne wydatki konsumentów w ciągu 13 lat wyniosły 22,5 miliarda dirhamów (6,1 miliarda USD).

Symbolem festiwalu „Dubai Summer Surprises” jest wesoły żółty mężczyzna-słońce Modhesh. Modhesh, co po arabsku oznacza „niesamowity”, został wymyślony przez organizatorów festiwalu w 2000 roku i stał się natychmiast rozpoznawalnym symbolem tego zabawnego wydarzenia.

Program festiwalu „Dubajskie niespodzianki letnie” (DLS) jest zwykle podzielony na tygodnie tematyczne: sztuka, animacja, kolorowe, lodowe, techniczne, kwiatowe, kulturowe i etnograficzne, przygodowe, słodkie i końcowe, „Powrót do szkoły”. W ramach każdego tematu w centrach handlowych i innych obiektach odbywają się liczne przedstawienia teatralne, taneczne, cyrkowe i muzyczne, konkursy i quizy, procesje karnawałowe, różne kreatywne warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Festiwal jest uważany za jedno z głównych wydarzeń handlowych i rozrywkowych w regionie Zatoki Perskiej w miesiącach letnich, a także idealne miejsce dla rodzin. Motto tego festiwalu: „Niezapomniane lato w Dubaju” odzwierciedla zamiar organizatorów tego słynnego letniego wydarzenia, aby zapewnić dzieciom i dorosłym niekończące się możliwości rekreacji i rozrywki. Na przykład w centrum handlowym Sahara Center, położonym na granicy emiratów Dubaju i Sharjah, otwiera się fabryka czekolady, która chętnie spotka się ze wszystkimi miłośnikami świata w godzinach wieczornych od 30 czerwca do 14 lipca. W ciągu 15 dni odwiedzający fabrykę będą mogli spróbować swoich sił w barwieniu produktów czekoladowych, a także skosztować różnych odmian tego przysmaku, wziąć udział w mistrzowskich kursach kulinarnych z użyciem czekolady i podziwiać eksponaty wystawy czekolady. W fabryce zostanie otwarty plac zabaw dla dzieci, a goście będą mogli cieszyć się świątecznymi paradami, muzyką i zabawą.

Ci, którzy nie przepadają za słodyczami, są zaproszeni do odwiedzenia krytego lodowiska w Dubai Mall, największego centrum handlowo-rozrywkowego, aby wziąć udział w programie rozrywki Summer Fun at Dubai Ice Rink. Sponsorem tego programu jest szejk Majid bin Muhammad bin Rashid Al Maktoum. Wszystkie dzieci będą miały lekcje jazdy na łyżwach, wyścigi pingwinów i zawody krążkowe. Podczas różnych zawodów i konkursów wyłonionych zostanie trzech zwycięzców, a zwycięzca pierwszego miejsca otrzyma prawo do pozostania w czterodniowym obozie łyżwiarskim dla początkujących „Obozu do nauki jazdy na łyżwach”.

Kolejny „zimowy” budynek w Dubaju jest w pełni przygotowany na „Letnie niespodzianki”. Dubai Indoor Ski Park Ski Dubai, położony w Mall of the Emirates, zaprasza wszystkich narciarzy i snowboardzistów do udziału w letnich programach obozów sportowych, które odbędą się w dniach 19 czerwca - 24 lipca pod ścisłym nadzorem profesjonalistów. Wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież w wieku od 3 do 13 lat są przyjmowane na obóz narciarski, a od 8 do 13 lat na obóz snowboardowy. Zajęcia są zaprojektowane na 5 dni i będą trwać 5 godzin dziennie. Cena biletu - od 770 dirhamów.

Podczas letniego festiwalu centrum handlowe Mirdif City Centre będzie oferować najmłodszym gościom różne imprezy rozrywkowe i nagrody w ramach programu Enjoy, Stamp & Win, który odbędzie się w połączeniu z Hallmark, Hamleys, Little Explorers , „Soccer Circus” i „iFly Dubai”. Specjalną ofertą z centrum handlowego jest zestaw podarunkowy, który zawiera „Kartę kupującego” do udziału w losowaniu licznych nagród, kalendarz programów rozrywkowych dla dzieci, informacje o specjalnych ofertach handlowych i kolorowankę. Aby wziąć udział w losowaniu, musisz odwiedzić występy pięciu dzieci i zaznaczyć znak na „Karcie kupującego”.

Harmonogram występów: „Ben 10” (24-30 czerwca), „Circus Africa” (7-16 lipca), „The Collectors” (14-23 lipca), „Thomas and Friends” (21-31 lipca). Występy rozpoczynają się o godz. 16.30, 17.30 lub 19.30.

Reszta centrów handlowych biorących udział w festiwalowej karuzeli zachwyci także wszystkich niespodziankami i prezentami, którzy przychodzą na zakupy, jedzą posiłki lub chodzą do kina. Nie zapomnij o tradycyjnych loteriach i loteriach z cennymi nagrodami, każdy, kto może wydać od dirhams 200 na zakupy lub rozrywkę w dowolnym centrum handlowym w Dubaju, może zostać uczestnikami.

Kierownictwo Biura Imprez i Promocji w Dubaju (DEPE), które w rzeczywistości jest w pełni odpowiedzialne za wszystko, co dzieje się latem w mieście, jak zwykle, zaplanowało szereg imprez rozrywkowych i zakupowych pod ogólnym hasłem „Lato w Dubaju” „ Ponadto 22 czerwca uruchomiono wyjątkowe centrum rozrywki i edukacji dla dzieci „Mir Modhesha” znajdujące się w centrum wystawienniczym Airport-Expo.

Świat Modhesh będzie trwał do początku września. Unikalnym dodatkiem do programu „Letnich niespodzianek” będą dwa mono-festiwale „Ramadan w Dubaju” i „Eid al-Fitr w Dubaju”, w ramach których odbędą się liczne wydarzenia kulturalne i edukacyjne, w tym wystawy sztuki i fotografii, konkursy najlepszych czytelników Koranu, pokazy modna tradycyjna odzież dla regionu arabskiego i tak dalej. Należy pamiętać, że podczas Ramadanu muzułmanie powstrzymują się od jedzenia jedzenia i wody w ciągu dnia, ponadto w Ramadanie nie odbywają się głośne imprezy muzyczne i taneczne, aby umożliwić wiernym skupienie się na poście i modlitwie. Liczne imprezy charytatywne odbędą się podczas festiwali Ramadan w Dubaju i Eid al-Fitr w Dubaju.

Takie jest lato w Dubaju, w którym festiwal powrócił, a nawet więcej niż jeden. Jeśli dodasz do tego całą gamę ciekawych ofert wiodących ośrodków spa i uzdrowisk w mieście, specjalne ceny w najlepszych hotelach i restauracjach, wakacje w Dubaju mogą równie dobrze konkurować z „nieskręconymi” letnimi destynacjami. I pamiętaj, woda w morzu jest oczywiście niezwykle ciepła, ale w basenach i parkach wodnych zawsze chłodzi! Festiwal powrócił! A ty