W poszukiwaniu twojego zapachu

Wywiad: Elena Olkhovskaya

JEST WSZYSTKO. UKRYTE WŚRÓD setek i tysięcy opcji wody toaletowej, duchów, kompozycji aromatycznych, jak msza, so i nisza. JAK TYLKO ZNAJDOWAĆ? JEST TO NAJBARDZIEJ WŁASNY, WYJĄTKOWY I CZARUJĄCY ZAPACH, MOŻLIWY ŚWIĘTOWAĆ KAŻDEGO DNIA LUB DAĆ NIEOGRANICZONĄ PRÓBKĘ W ZAKRESIE SZCZEGÓLNYCH UWAG ... ZNAJDUJE SIĘ RÓŻNIE MAŁO. JEDNAK KONIECZNE JEST ZGŁOSZENIE SIĘ DO EKSPERTA, ŻE WIELU PYTAŃ ZOSTAŁO ZNISZCZONYCH.

Poznaj Danny'ego Venturę, międzynarodowego eksperta i menedżera Beaute Prestige Internationale (BPI), którego portfolio obejmuje alkohole tak znanych marek, jak Issey Miyake, Narciso Rodriguez i Jean Paul Gaultier, które są dziś sprzedawane w 112 krajach. Cóż, on dokładnie wie, jak wybrać „swoje” perfumy, jak je „nosić” i jak precyzyjnie dobrane perfumy mogą podkreślić Twoją osobowość.

Danny, zacznę od najbardziej oczywistego pytania, jak wybrać idealne perfumy?

Och! To pytanie jest mi zawsze zadawane przez wszystkich. Jako perfumiarze zawsze staraliśmy się zachować odpowiedź na to pytanie w tajemnicy. W końcu faktycznym procesem tworzenia aromatów jest czysta chemia, w której nie ma żadnych zmysłowych, stałych formuł. Dlatego głównie perfumiarze ukryli swoje zapachy za „zasłoną” tajemnic, umożliwiając klientom samodzielne badanie opakowania, butelek i ich zawartości. A jednak istnieją sposoby, aby znaleźć idealny zapach, znajdując się w sklepie z perfumami otoczonym 500 lub więcej różnorodnymi butelkami i pudełkami.

Pierwszą rzeczą, którą radzę moim klientom, jest pójście do sklepu wcześnie rano, kiedy nos nadal może wąchać i nie jest „zatkany” codziennymi aromatami miasta - kwiatami, trawą, spalinami, kurzem, zapachami jedzenia z licznych kawiarni. Po drugie, jest już w drodze do sklepu, spróbuj wyobrazić sobie najszczęśliwsze momenty w swoim życiu - wakacje, urodziny lub ślub. Jeśli jest to ślub, spróbuj precyzyjniej wyobrazić sobie, co dokładnie przyniosło ci absolutne szczęście - bukiet panny młodej, ciasto, trawnik, na którym odbyło się święto, lub plaża. Gdy tylko przypomnisz sobie o tym poczuciu szczęścia i lekkości, idź do sklepu i poszukaj pomocy u konsultantów handlowych, którzy znają wszystkie butelki na pamięć, ponieważ pracują z nimi na co dzień. Twoja prośba powinna wyglądać mniej więcej tak: „Daj mi trzy perfumy, które oddają zapach ośnieżonych gór (na przykład). Sprzedawca zrozumie, że potrzebujesz czegoś świeżego i lekkiego i poda próbki. Nigdy nie wąchaj naraz więcej niż trzy smaki, postrzeganie staje się nudne. Posyp jedną próbkę na prawym nadgarstku, drugą na lewej, a trzecią na jednej ręce w łokciu. Idź do domu. Nie kupuj niczego. Zapach, który będziesz nadal cieszyć się po kilku godzinach lub wieczorem tego dnia zdecydowanie „wa ”.

Czy zawsze trzeba wypróbować zapach na sobie, czy nie wystarczy po prostu wąchać go na kawałku białego kartonu?

Jasne! Aromat ujawnia się na skórze różnych ludzi na swój sposób. Zależy to od wielu czynników - wieku osoby, jej stylu życia, żywienia, kraju zamieszkania, stanu zdrowia i wielu innych. Co więcej, musimy pamiętać, że co siedem lat nasze ciało jest aktualizowane, tak jak jaszczurka zrzuca ogon i wyrasta z niego nowy. Wraz z tym zmienia się naturalny aromat ciała, a wraz z nim postrzeganie zapachów i nawyków osób trzecich. Nigdy nie kupuj perfum bez uprzedniego wypróbowania ich na własnej skórze. Co więcej, staraj się nie reagować tylko na opakowanie, bez względu na to, jak piękne może być, ani na reklamę, nawet jeśli przedstawia twoją aktorkę, z którą nieświadomie chciałbyś kojarzyć swój wizerunek. Dla ciebie najważniejszą rzeczą jest zapach, który powinien podkreślać tylko Twoją osobowość. Zapach to czysta energia, musi żyć i wibrować na skórze. A kiedy już dokonasz wyboru, koniecznie kup to, co lubisz i które pasuje.

Czy to prawda, że ​​te same zapachy zachowują się inaczej w różnych warunkach pogodowych? A co lepiej wybrać dla chłodnych północnych szerokości geograficznych i co będzie dobrze brzmiało w gorącym i wilgotnym klimacie?

Bardzo dobre pytanie. Zazwyczaj perfumy można warunkowo podzielić na dzienne i wieczorne, pierwsze są jaśniejsze, drugie nasycone, złożone i bardziej słodkie. Ponadto perfumy są podzielone według pór roku - zimą musisz wybrać coś cięższego, a latem - świeżego i ożywczego. Musisz na to zwrócić uwagę.

Tak więc nasycenie aromatu powinno również zmienić się od rana do wieczora?

Tak, zdecydowanie. Rano najlepiej stosować wody kolońskie lub aromatyzowane spraye do ciała o niskim stężeniu perfum (około 3%), a także mleczko lub mleko, po południu - woda toaletowa (około 11%), a tylko wieczorem - woda perfumowana (15-32%) lub faktycznie perfumy o najwyższym stężeniu substancji aromatycznych (32-50%).

Jak stosować perfumy?

Używając perfum, większość z nas popełnia jeden i najczęstszy błąd - stosujemy perfumy jako ostatni akcent, po fryzurze i makijażu, uciekając do pracy lub na imprezę. To jest złe Perfumy powinny być noszone tak jak legendarna Marilyn Monroe, mówiąc, że zakłada „tylko Chanel nr 5” w łóżku. Oznacza to, że po porannym prysznicu pierwszą rzeczą, którą „założyć”, są perfumy i należy je nakładać nie tylko na szyję i płatki uszu, ale także na zgięcia łokci, nadgarstków, pod klatką piersiową, na brzuchu, a nawet pod wtedy kolana, po otwarciu, zapewnią ci świeżość i zapach przez cały dzień. Jeśli zmienisz perfumy „dzienne” na „wieczorowe” w ciągu dnia, weź prysznic, aby zmyć ze skóry cząsteczki poprzedniego zapachu, umożliwiając w ten sposób całkowite otwarcie drugiego perfum i zapobieganie mieszaniu się różnych perfum, co może skutkować niezbyt ładnie pachnie.

Czy zawsze, jako ekspert, potrafisz określić, jak prawidłowo wybierane są duchy rozmówcy lub rozmówcy, patrząc na jej lub jego ubrania, buty, fryzurę i zachowanie?

Prawie zawsze. I na szczęście wiele osób nadal wybiera perfumy zgodnie z ich stanem wewnętrznym i stylem życia. Jeśli zobaczę kobietę z idealną fryzurą, makijażem, w pięknej sukience wieczorowej, na wysokich obcasach, oczywiście będę oczekiwać od niej odpowiedniego zapachu - zmysłowego, seksownego, głębokiego. Innymi słowy, jeśli zobaczę przede mną Ferrari, powinno pachnieć jak Ferrari! Oczywiście zdarza się, że kiedy patrzę na absolutnie skromną dziewczynę ubraną w wiejskim stylu, nagle słyszę zapach absolutnie dramatycznych i złożonych perfum, które bardziej pasowałyby do „wampirzej kobiety”, pytam: „Czy wybrałeś te perfumy?” Zwykle słyszę odpowiedź: „Nie, to jest prezent”.

Następnie proszę o poradę, jak nie pomylić się z prezentem?

Warto zaprosić osobę, której zamierzasz podarować perfumy do sklepu i dokonać wspólnego wyboru, aby prezent był przyjemny, a nie odwrotnie. Co więcej, obecnie wiele firm oferuje możliwość tworzenia „własnych” aromatycznych kombinacji bezpośrednio w sklepach. Może to być również świetne rozwiązanie.

Powiedz mi, Danny, czy mężczyźni są tak wybredni w wyborze wody kolońskiej jak kobiety? A może ich to nie obchodzi - dawali perfumy na wakacje, dobrze?

Mężczyźni po goleniu kupowali wodę kolońską tylko jako środek do pielęgnacji skóry. Współcześni mężczyźni kochają dobre perfumy nie mniej niż kobiety. Czasami jednak nie potrafią złapać nosa wszystkich niuansów perfum, ale wciąż skłaniają się ku trwałym szyprom lub drzewnym kompozycjom, które podkreślają męskość, siłę i energię.

Dziękuję za radę, Danny. Mam nadzieję, że pomogą naszym czytelnikom znaleźć idealny zapach.

Obejrzyj wideo: MC Silk feat. Archie Shevsky - Powietrza zapach -z płyty ' Rapunk ' (Styczeń 2020).