Diptyque przy Boulevard Saint Germain, 34

Wywiad: Elena Olkhovskaya

W 2011 roku Diptyque Perfume House, z okazji 50. rocznicy, zrealizował dość ambitny projekt, którego celem było zamknięcie w butelce zapachu pierwszego sklepu Diptyque przy 34 Saint-Germain Boulevard w Paryżu, z jego rzadkimi i cennymi zapachami ...

... A także stwórz kultową kolekcję, która podkreśla istotę marki i zaoferuj każdemu mały kawałek jego historii.

Aby stworzyć zapach, który był unikalny w swojej koncepcji i esencji, Diptique House zaprosił perfumiarza Givaudan Oliviera Pescheuxa, który już kilkakrotnie współpracował z tą marką i stworzył wiele popularnych perfum dla takich znanych marek, jak Dior, Paco Rabbane, Azzaro, ST Dupont, Lanvin, Paul Smith i wielu innych. Razem z Olivierem dwie innowacyjne osobowości pracowały nad tą innowacyjną koncepcją: Miriam Badault, dyrektor marketingu Diptique i Roman Kaiser, specjalista w Scents Treks.

Udało mi się poznać wyniki ich wspólnej pracy w butiku marki Diptique w Dubaju, gdzie rozmawialiśmy również z Olivierem Pescotem.

Olivier, co stało się dla ciebie najbardziej niezwykłe w tej pracy?

Prace nad projektem rozpoczęły się w 2008 roku. Spotkałem Romana i Miriam na 34 Saint-Germain Boulevard, w butiku marki Diptique, aby spróbować uchwycić pachnącą atmosferę sklepu. Być może stało się to najtrudniejsze. Musiałem zastosować inny sposób myślenia i dostosować proces „uchwycenia aromatu” do złożoności i różnorodności zapachu panującego w sklepie. W rezultacie uzyskano 25 harmonii aromatu, uzyskanych podczas procesu kapsułkowania, z których 4 postanowiono wykorzystać jako podstawę notatek o przyszłych perfumach. Latem 2010 roku znaleziono odpowiednią równowagę dla wody toaletowej, a „34 boulevard Saint Germain” stał się wyjątkowym zapachem, w którym innowacje naukowe zastosowano w procesie twórczym.

Co odróżnia ten zapach od wszystkiego, nad czym wcześniej pracowałeś?

Po pierwsze „34 bulwar Saint Germain” to serce domu Diptyque, którego dusza wyraża się aromatem. Po drugie, zapach „34 boulevard Saint Germain” to perfumy o złożonym, progresywnym charakterze, bez wyraźnego związku z konkretną grupą zapachową. Zapach dla mężczyzn i kobiet, dostępny nie tylko w postaci wody toaletowej, ale także w liniach produktów do ciała i domu. Obie kolekcje oparte są na tych samych kompozycjach z ponad stu surowców, różniących się różnym stopniem złożoności: aromat domu otwiera się szybciej, zmienia się w świeży, zielony i pikantny; Woda toaletowa została zaprojektowana na szyprowo.

Nuty bazy: drewno i balsam zwiększają komfort i tworzą przywiązanie. Kluczowe nuty to czarna porzeczka, liście figowe, kardamon, goździki, fasolka tonka, róża turecka, tuberoza, paczula, drzewo sandałowe i benzoes.

Jakie inne produkty oprócz wody toaletowej znajdują się w rocznicowej kolekcji „34 boulevard Saint Germain”?

W skład kolekcji wchodzą: woda toaletowa i mydło, a także świece, domowy zapach i owalny wosk perfumowany do szaf i garderób, zamknięty w ulubionych materiałach, które są autografowane dziełami firmy. Każdy produkt z linii „34 boulevard Saint Germain” odzwierciedla graficzny i nieskończony wszechświat, ukuty niegdyś przez trzech przyjaciół - twórców Diptyque: przekształcony owalny kształt butelek i matowy porcelanowy biszkoptowy biały świecznik; knot świecy, zanurzony w butelce wody toaletowej; woreczki z tkaniny inspirowane motywem pretoriańskim z początku lat 60. XX wieku; obrzeże opakowania w kolorze bordowym jest w kolorze fasady domu z numerem „34”, a obrzeże w kolorze zielonego mchu jest w kolorze ścian sklepu.

Olivier, skąd czerpiesz inspirację do swojej pracy?

Wszystko może mnie zainspirować. Ale przede wszystkim uwielbiam aromaty Paryża: róże w ogrodach i parkach, deszcz w upalny letni dzień lub kawa w jednej z ulicznych kawiarni.

Czy masz ulubione składniki korony, których używasz we wszystkich swoich smakach?

Tak, uwielbiam zieloną mandarynkę za jej świeżość i miękką zmysłowość, a także paczulę za wyraźną konsystencję. Lubię eksperymentować, mieszając składniki syntetyczne z naturalnymi i odkrywając nowe akordy i kombinacje perfum.

Co lubisz robić, kiedy masz czas na relaks?

Uwielbiam spędzać wakacje na jachcie na Morzu Śródziemnym, ponieważ wszystko tam daje mi niezapomniane emocje - słony morski wiatr, ciepły wieczorny wietrzyk, zapach nocnego jaśminu i miękki szelest fal. Uwielbiam także podróżować i odkrywać nowe kraje - od Ameryki Łacińskiej po Azję, za każdym razem przynosząc stamtąd nie tylko wrażenia, ale także niezwykłe składniki nowych duchów.

Dzięki za rozmowę, Olivier. Życzę nowych odkryć.

Obejrzyj wideo: 34 Boulevard Saint Germain - Diptyque (Luty 2020).