Szwajcarski połysk marki MM SCARPA

W STYLU MODY NIE MA MAŁEGO TYTUŁU. OCZYWIŚCIE, ŻE PIERWSZE, DOBRZE LUB MOGĄ BYĆ DRUGIE, KTÓRE ZAWSZE ZWRACAJĄ UWAGĘ - TO BARDZO DOBRZE DOBRANE BUTY. Tak więc już się stało, że OBUWIE OBUWIE KOBIET NA ŚWIECIE JEST WYDANE WIELE WIĘCEJ NIŻ MĘŻCZYZNA. ALE OGRANICZONA OFERTA NIE ŁATWA UŁATWIĆ WYBÓR, RAZ, ŹLE. OSTATNIO NA RYNKU ZEA WYJAŚNIŁA SIĘ SZWAJCARSKA MARKA BUTÓW MĘSKICH „MM SCARPA”. O SWOICH PODSTAWOWYCH ZALETACH WYWIADALIŚMY Z SULTANEM AL OBEYDI, GŁÓWNYM DYREKTOREM WYKONAWCZYM SPÓŁKI W EMIRATACH ARABSKICH.

Panie Al Obeidi, dlaczego zdecydowałeś się na sprzedaż obuwia męskiego?

Moja firma Scarpa Shoes Trading jest agencją i dystrybutorem marki MM Scarpa w krajach ZEA i GCC. Wybraliśmy tę markę ze względu na jej wyjątkowość, zarówno pod względem wzornictwa, jak i jakości produktu. Ważne było dla nas, aby oferować na rynku wysokiej jakości męskie obuwie biznesowe, które różni się od tego, co mają już inne marki. Co więcej, celowo nie szukaliśmy miejsca na butik w znanych dużych centrach handlowych, ale postanowiliśmy otworzyć nasz pierwszy sklep firmowy na początku ubiegłego roku w Dubai International Financial Center (DIFC), w którym pracują pracownicy biurowi, którzy są naszymi bezpośrednimi konsumentami.

Dlaczego odkryłeś, że to właśnie w DIFC najlepiej jest otworzyć męski sklep z butami?

Przeprowadziliśmy badania, przebadaliśmy duże centra handlowe, takie jak Wafi, BurJuman i inne, które zaoferowały nam miejsce na sklep. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że DIFC pasuje nam idealnie z różnych powodów. Po pierwsze, nie sprzedajemy butów damskich ani dziecięcych, a główną kategorią odwiedzających DIFC są mężczyźni-przedsiębiorcy o dochodach powyżej średniej. To tutaj znajduje się nasza grupa docelowa, dla której powstają kolekcje obuwia i akcesoriów MM Scarpa. Moim zdaniem wybór okazał się idealny, ponieważ na spotkaniach biznesowych DIFC ludzie spotykają się na lunch lub kolację, znajdują się tutaj biura wiodących firm finansowych i doradczych, do których można łatwo dotrzeć z głównych autostrad miasta oraz z dużych hoteli biznesowych. Ponadto nie ma sklepów naszych konkurentów, co ułatwia nam promowanie marki MM Scarpa na tym rynku.

Kogo uważasz za głównych konkurentów MM Scarpa?

Powiedziałbym, że są to wiodący producenci męskich butów biznesowych, zwykle włoskich lub angielskich. Ale nie odważyłbym się nazwać wielu znanych marek naszymi bezpośrednimi konkurentami, ponieważ buty MM Scarpa wypadają korzystnie pod względem ceny. Wiele osób zastanawia się, skąd pochodzą szwajcarskie buty, ponieważ tradycyjnie ten kraj nie jest związany z produkcją obuwia, oto czekolada, ser i zegarki, tak. Jesteśmy dumni, że MM Scarpa nie jest marką o długiej historii, ale dziś może w pełni konkurować z wiodącymi światowymi producentami zarówno pod względem jakości, jak i ceny, aw przyszłości stać się wiodącą międzynarodową marką obuwia męskiego.

Jakie są limity cenowe produktów MM Scarpa?

Oferujemy obuwie MM Scarpa, w zależności od projektu, w cenie od 1000 do 2000 dirhamów, toreb i teczek - od 2800 dirhamów oraz wyroby skórzane (paski, portfele, etui na wizytówki i inne towary) - od 480 dirhamów. Moim zdaniem dość rozsądne ceny. Jednak kupujący zawsze ma możliwość wyboru i porównania. Uważam, że MM Scarpa utrzymuje dobry stosunek ceny do wydajności. Jeśli mówimy o butach, mamy buty biznesowe (klasyczne buty i buty), modne buty (mokasyny, botki, buty) i duży wybór sandałów. Inne kategorie obejmują akcesoria. Wszystkie nasze produkty różnią się stylem, kolorami i fakturami. Tak więc wybór jest świetny.

Jak często uzupełniasz swoje kolekcje?

Do tej pory mamy na stanie ponad 40 różnych kolekcji obuwia, które różnią się stylem, materiałami i kolorami. Rozumiesz, że nie można wyobrazić sobie wszystkiego w naszym sklepie w tym samym czasie, dlatego okresowo uzupełniamy istniejące linie o nowe.

Lub, na przykład, możemy zaoferować kupującemu buty na zamówienie, jeśli podobał mu się określony model, ale chce, aby był w innym kolorze lub z innej skóry. Możemy mu w tym pomóc.

Czy masz już stałych klientów? Jak utrzymujesz ich zainteresowanie i zachęcasz do nowych zakupów?

Ponieważ MM Scarpa jest nową marką na rynku, stale badamy zapotrzebowanie klientów. Na tej podstawie uzupełniamy kolekcję o nowe próbki. Wielu naszych klientów lubi buty ze skóry lakierowanej, inni kupują buty wykonane z egzotycznych odmian skóry - krokodyla, węża, jaszczurki, kogoś takiego jak buty zamszowe lub w kolorze brązu.

Utworzyliśmy już grono stałych klientów, którzy pasują do stylu i jakości MM Scarpa. Jednym z najważniejszych wskaźników tych butów jest również niesamowity komfort, dlatego jeśli buty są odpowiednie dla kupującego, może nabyć od trzech do sześciu par na raz. Obywatele krajów GCC kochają kapcie w różnych kolorach i rzadko kupują buty lub obuwie, podczas gdy Europejczycy, wręcz przeciwnie, kupują u nas buty biznesowe.

W nagrodę dla naszych stałych klientów, którzy kupili od nas od ośmiu do dziesięciu par butów, oferujemy jedną parę butów w prezencie. Obliczamy średni koszt jego zakupu i za tę kwotę może wybrać parę premiową. Co więcej, za każdy nowy zakup naliczamy 10% punktów bonusowych, a gdy osoba zdobędzie 100%, może również liczyć na parę butów lub akcesorium w prezencie. Kolejną miarą zachęty są punkty bonusowe dla każdego, kto poleca nasz sklep znajomym. Uważam, że takie reklamy są najlepsze i najbardziej skuteczne.

Czy osobiście lubisz buty MM Scarpa?

Noszę to z przyjemnością. Oczywiście, kiedy jestem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, są to głównie kapcie, ale podczas podróży do Europy, gdzie muszę dużo chodzić, zawsze noszę buty lub buty MM Scarpa, ponieważ są bardzo lekkie i zaskakująco wygodne.

Ponieważ sklep flagowy jest już otwarty, jakie są Twoje plany na przyszłość w celu rozszerzenia obecności marki w regionie?

Pierwszymi krokami do dalszej ekspansji, w porozumieniu z marką, będzie otwarcie markowych oddziałów MM Scarpa w dużych domach towarowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w krajach regionu. Już teraz prezentujemy nasze produkty w domach towarowych Salam w centrach handlowych Wafi i Mirdif City Center oraz rozmawiamy z innymi dużymi galeriami wielu marek. Następnie będziemy rozwijać działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i sąsiednich krajach Zatoki Perskiej. Mam nadzieję, że się uda.

Dzięki za rozmowę, panie Obaidi. Powodzenia

Obejrzyj wideo: Premierowa prezentacja nowego zegarka Flamingi od Polpory (Luty 2020).