Różni się od innych

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Dużo o niej mówią i piszą jeszcze więcej: o jej wyglądzie i mężach, wpływowych przyjaciołach i jej wielomilionowej fortunie. Niektórzy entuzjastycznie, a inni zazdrośnie omawiają osobowość tej błyskotliwej młodej kobiety w czasopismach, blogach internetowych i programach telewizyjnych, a także jej nowe stroje haute couture, osobiste samoloty, drogie samochody i zwyczaje wakacyjne w luksusowych kurortach. Za stosem wszelkiego rodzaju plotek trudno jest rozpoznać samego mężczyznę. Tak, różni się od innych. Ona jest tym, czym jest. Goga Ashkenazi. Stylowy, inteligentny, elegancki. Kobieta sukcesu w biznesie i kochająca matka. A jeśli masz nadzieję przeczytać kolejną porcję plotek na jej temat, spieszę cię rozczarować. Chodzi o nowy projekt Gogi, który, podobnie jak wszystkie poprzednie, z pewnością skazany jest na sukces. Resztę zajrzyj na odpowiednie strony internetowe, a na razie będziemy rozmawiać z Gogą w miłej atmosferze.

Dla mnie Goga zawsze pozostawało tajemnicą, w jaki sposób młoda kobieta, taka jak ty, może łączyć interesy, rodzinę, hobby i podróżować, pozostając prawdziwą damą.

Myślę, że są to geny i samodyscyplina. Mam taką pracę, że nie musisz się relaksować.

Opowiedz nam o swoim nowym projekcie - bibliotece prezentów. Do czego służy ta koncepcja i do kogo skierowana jest Twoja „biblioteka prezentów”?

Szczerze mówiąc, zakupy online różnego rodzaju są rosnącym trendem. Dołączyłem do tego biznesu dzięki mojej przyjaciółce Caroline Stanbury, którą znamy od 10 lat i od pięciu lat jesteśmy bliskimi przyjaciółmi. Początkowo stworzyła luksusowy serwis prezentowy obejmujący określony segment rynku. Pracowałem z nią przez dwa lata, aw zeszłym roku wspólnie przeredagowaliśmy tę stronę, kiedy rozpocząłem działalność jako inwestor i partner.

Natychmiast zatrzymaliśmy starą stronę, całkowicie ją przerobiliśmy, dodaliśmy wiele nowych produktów. Ważne było dla nas, abyśmy mieli do czynienia nie tylko z bogatymi ludźmi, którzy dają prezenty przyjacielowi, ale także ze wszystkimi, którzy mogą sobie pozwolić na tak zwany „luksusowy luksus” (luksusowy luksus). Dziś oferujemy prezenty w cenach od 5 funtów do 150 000 funtów.

Jaka jest główna cecha witryny Gift Library? Rzeczywiście, trzeba przyznać, że dziś istnieje ogromny wybór ofert w Internecie, a na prośbę kupującego „prezenty” pojawią się setki i tysiące zasobów internetowych.

Naszą główną „sztuczką” są sami! Jesteśmy Caroline i ja, przede wszystkim, przenosimy nasz styl i wizję za pośrednictwem strony internetowej, a ponadto współpracuje z nami wielu stylistów, takich jak redaktor brytyjskiego „Vogue” Tamara Beckwies, która jest także „ikoną mody” w Wielkiej Brytanii, wielu inni specjaliści, którzy przeszli niezbędne szkolenie.

Kolejnym pro argumentem jest spersonalizowana usługa. Możesz wejść na naszą stronę internetową, stworzyć własną stronę, wpisać tam niezapomniane daty, urodziny. Następnie, na tydzień przed wyznaczoną datą, otrzymasz przypomnienia i listy różnych prezentów, a także powiadomienie, które już dałeś tej osobie w zeszłym roku, aby uniknąć powtórzeń i nieporozumień. Lista opcji na nowe prezenty, wybranych przez naszych konsultantów i stylistów, zostanie podana z uwzględnieniem tej samej kategorii cenowej, co w zeszłym roku. Wystarczy, że klikniesz link, którego potrzebujesz, a Twój prezent zostanie wysłany do adresata z dołączoną spersonalizowaną kartą, na której zostanie zapisane życzenie i podpis.

Skąd wziął się podpis?

Podobnie każdy użytkownik biblioteki prezentów może zeskanować i przesłać osobisty podpis na swojej stronie internetowej, który zostanie później wykorzystany na wszystkich kartach towarzyszących wysyłanych prezentów. Powiem szczerze, to naprawdę bardzo wygodna strona.

Zwłaszcza dla zapracowanych ludzi takich jak my, którzy nie mają czasu na zakupy i spędzają godziny na wyborze odpowiedniego prezentu. Możesz odwiedzić naszą stronę o każdej porze dnia: po południu, wieczorem i wieczorem.

Z kolei staramy się podchodzić do pracy Biblioteki prezentów z miłością i osobistym podejściem, dlatego wybieramy prezenty dla naszych gości, które sami chcielibyśmy otrzymać. To znaczy wszystko, jak dla ciebie. W rzeczywistości wszystkie prezenty, które są dziś prezentowane w Bibliotece prezentów, są albo w moim domu, albo już je komuś podarowałem.

Które grupy prezentów są najbardziej poszukiwane wśród odwiedzających witrynę Gift Library?

Wiesz, teraz prawdopodobnie najpopularniejsze marki i produkty to te związane z modą damską. Koncepcja naszej witryny opiera się na braku jakichkolwiek pór roku i rozmiarów - „Bez pór roku, bez rozmiarów”. Oznacza to, że prawie wszystkie nasze prezenty będą odpowiednie w tym i w następnym sezonie. Na przykład biżuteria lub akcesoria są bardzo poszukiwane wśród nas, zarówno wśród kobiet, które dają sobie prezenty, jak i wśród mężczyzn, którzy coś dają swoim kobietom. Kolejną grupą o stale wysokim popycie są prezenty dla dzieci.

To dlatego, że jesteś młodą matką, a twój synek dorasta, czy próbujesz w witrynie prezentować więcej prezentów dla dzieci?

O tak I tak też (śmiech). Mój syn ma zdecydowanie wszystko, co mamy w bibliotece prezentów! Zawsze staramy się wybierać na prezent rzeczy z jakimś „zapałem” i te, o których osoba, być może, sam nie myślał. Oczywiście mamy też klasykę, ale nawet w klasycznych liniach staramy się przedstawić nowych projektantów i ich pomysły. Gdziekolwiek idę w interesach lub na wakacjach, staram się mieć coś ciekawego. Mamy też specjalne „wypadki” w poszukiwaniu czegoś zaskakującego. Dlatego stale odwiedzamy Meison L'Objet w Paryżu. Niedawno polecieliśmy do Tokio na pokaz zakupów, gdzie szukali prezentów dla nastolatków, niektórych gadżetów. Stale kupujemy dla naszej „biblioteki” coś nowego i interesującego, aby nasi goście mogli stworzyć taki prezent, jakiego nikt wcześniej nie miał.

Ile marek i nazw produktów jest dziś prezentowanych w bibliotece prezentów?

Dziś jest to ponad 250 marek i ponad 3000 rodzajów produktów. Wyobraź sobie, ile czasu zajmie zebranie tylu produktów w jednym sklepie. A nasza starannie edytowana i skategoryzowana strona pomoże ludziom znaleźć właściwą rzecz. Z namysłem podeszliśmy do struktury strony, aby była prosta i łatwa w użyciu. W rzeczywistości nawet dziecko może łatwo kupić coś dla siebie w bibliotece prezentów, dopóki jego rodzice nie zobaczą.

Chciałbym jeszcze raz wyjaśnić jedną kwestię. Na stronie internetowej oferujesz produkty, które nie zależą bezpośrednio od sezonowych trendów oraz tych lub innych rozmiarów. Proszę sprecyzować, czy dotyczy ubrań, butów czy czegoś innego?

Tak, aby nie denerwować tych, którzy dają prezenty i tych, którzy je otrzymują, nie sprzedajemy ubrań i modeli butów na stronie internetowej, ponieważ w takich przypadkach bardzo trudno jest odgadnąć rozmiar. To prawda, że ​​mamy pewne rodzaje obuwia, takie jak otwarte letnie kapcie lub kapcie, w których różnica w jednym lub pół rozmiaru nie jest tak zauważalna, a także ubrania dla dzieci, ponieważ jest to popularny prezent dla noworodków lub na urodziny.

Jak szybko osoba, która zamawia prezent w witrynie, może go otrzymać?

Ponieważ baza znajduje się w Londynie, prezenty są dostarczane tego samego dnia w tym mieście. W całej Anglii i innych krajach europejskich - następnego dnia. A jeśli klient jest w Dubaju, prezent zostanie mu dostarczony w ciągu trzech dni roboczych. Naprawdę podoba mi się, że mamy już klientów z Emiratów. Jeden z moich telefonów komórkowych odbiera wiadomości SMS za każdym razem, gdy na stronie dokonuje się zakupu.

I do każdej z tych wiadomości cieszę się jako dziecko. Nie ma znaczenia, ile dokona się zakupu - za pięć funtów lub pięć tysięcy ważne jest, aby go dokonać.

To wynik naszej pracy. Jestem szczególnie zadowolony z zakupów dokonanych poza Anglią, ponieważ w Foggy Albion znają nas bardzo dobrze, a strona jest bardzo popularna. Drugim krajem po Anglii, gdzie aktywnie korzystają z usług naszej witryny, jest Ameryka, a trzecim, co dziwne, Grecja, choć nie prowadziliśmy tam żadnego marketingu. Teraz ciężko pracujemy nad przeniesieniem biblioteki prezentów na inne rynki, zwłaszcza w Dubaju, ponieważ jest to centrum regionu Bliskiego Wschodu, uosobienie stylu, smaku i dobrobytu dla krajów sąsiednich.

Co z Rosją i krajami WNP, ponieważ pochodzisz z Kazachstanu?

Tak, wysyłamy nasze towary do Kazachstanu. Nadal istnieją małe problemy z Rosją, ponieważ istnieją dość skomplikowane przepisy celne. Problemy te pojawiają się jednak nie tylko u nas, ale także w innych sklepach internetowych.

Kogo uważasz za swoich konkurentów?

Przed kryzysem w Anglii istniało kilka witryn podobnych do naszego, ale ostatnio gdzieś zniknęły. Z drugiej strony żyjemy w konkurencyjnym świecie, co daje pewien impuls do robienia czegoś lepszego niż inni, do wymyślania, a nie stania w miejscu. W tej chwili powiedziałbym, że nie mamy takich bezpośrednich konkurentów, to znaczy nie ma strony tego poziomu, która zapewniałaby wszystkie świadczone przez nas usługi.

Z jakimi markami najbardziej lubisz pracę i czy są jakieś marki, na które najczęściej reagują Twoi klienci?

Oczywiście mamy własnych bezwarunkowych bestsellerów. Ale nadal koncentrujemy się na prezentach, które są stylowe i nie modne, to znaczy, że nie wyjdą z mody w najbliższej przyszłości. I w tym przypadku sama marka nie jest szczególnie ważna. Prezent jest ważny, jak jest. Bardzo dobrze sprzedajemy produkty Anya Hindmarch. Z przyjemnością współpracuję z marką Nancy Rodriguez, ponieważ syn Nancy Santiago jest moim bliskim przyjacielem. Ogólnie rzecz biorąc, Caroline i ja często budujemy nasze relacje biznesowe na podstawie wcześniej istniejących relacji osobistych, ponieważ obracamy się w pewnym kręgu, w którym ludzie są właścicielami własnych marek i marek. Zgadzam się, zawsze przyjemniej jest pracować, gdy są dobre połączenia. Jednocześnie staramy się odkrywać nowych projektantów, nie tylko dobrze znanych.

Staramy się znaleźć dla nich rozwiązania i nawiązać współpracę. Teraz jest to o wiele łatwiejsze. Na początku było trudno. Na przykład pierwszą dużą marką, którą mieliśmy, był Jimmy Choo. Potem stało się to trochę łatwiejsze, ponieważ kiedy przyszliśmy do innych i powiedzieliśmy, że mamy Jimmy'ego Choo, reakcja była zupełnie inna. Dziś, wraz z rosnącym sukcesem strony, wiele znanych marek zaczęło kontaktować się z nami w sprawie wniosków o współpracę.

Co jeśli kupujący chce kupić prezent, którego nie ma w bibliotece prezentów?

W takim przypadku nasz spersonalizowany konsultant usług jest włączony do pracy, który po wysłuchaniu kupującego i dowiedzeniu się, kto potrzebuje prezentu, jaki jest wiek, status, nawyki i hobby danej osoby, wybierze opcje, czasem nawet z tego, czego nie ma na stronie.

Często otrzymujemy podobne wnioski od naszych klientów VIP, a następnie prezenty są dostarczane do nich specjalnie na zamówienie. Ponadto można grawerować biżuterię i zegarki, nazwisko osoby, która będzie go nosić, jest wytłoczone na torbie i tak dalej. Oczywiście taki prezent zajmie trochę więcej czasu, ale będzie z niego wiele razy więcej radości.

Na przykład jednym z moich ulubionych prezentów, które mam i które lubię dawać bliskim znajomym, jest torba podróżna wykonana z czystego kaszmiru, w której znajduje się cienki kaszmirowy koc w tym samym kolorze, skarpetki i maska ​​do spania. Mój partner dał mi tę torebkę, a na torebce napisała moje imię - Goga, a na masce - „Nie przeszkadzaj dziewczynie” („Nie przeszkadzaj dziewczynie”). Takiego prezentu nie można zapomnieć. Kwiaty mogą blaknąć, perfumy nie pasują, a ten prezent zawsze będzie przy Tobie.

Na przykład możesz zamówić luksusowe zestawy do herbaty dla jednej osoby z ekskluzywnej francuskiej porcelany ręcznie malowanej oraz elitarnej odmiany herbaty. Taki prezent kosztuje tylko 21 funtów, czyli mniej niż może bukiet kwiatów. Jestem za oryginalne prezenty.

Jak mogę zapłacić za zakup?

Akceptujemy wszystkie karty kredytowe bezpośrednio na stronie. Rozumiem jednak, że tak wiele osób próbuje nie podawać informacji o swojej karcie kredytowej w Internecie. Chcę zapewnić wszystkich, że mamy bardzo poważny system bezpieczeństwa, ponieważ dbamy o interesy klientów.

Ponadto każdy zakup, który Ci się nie podoba, może zostać nam zwrócony. A jeśli komuś nie podoba się ten prezent, może go również wysłać do nas i za te pieniądze wybrać dla siebie coś innego. Nawiasem mówiąc, tylko około 5% naszych zakupów jest nam zwracanych i zawsze przyjmujemy je z powrotem. Jeśli coś się zepsuje podczas wysyłki, wyślemy towar ponownie. Być może jest to jedna z niewielu wad, ale ile plusów ma ta strona! Chociaż znowu powtarzam, ludzie są inni. Nie mogę zmusić mamy do zakupu czegoś w sklepie internetowym. Widzi, nawet coś polubi, ale nigdy tego nie kupi. Musi dotknąć, przymierzyć, upewnić się, że jej wybór jest prawdziwy.

Czy jest jakiś program zniżek lub bonusów dla stałych klientów?

Pracujemy nad tym teraz, ponieważ mamy pewien krąg klientów, którzy dają prezenty za wiele tysięcy dolarów. Niektórzy mogą nawet wysłać nam w Wigilię Bożego Narodzenia listę osób wskazujących życzenia na prezenty i to wszystko, proszę bardzo. I jesteśmy zaręczeni. I ta osoba nie musi myśleć o niczym innym - jak wybrać prezent, w co go zapakować, jak go zawiązać, jak go wysłać. Robimy dla niego wszystko. Dla każdego z nas jest tak przyjemnie, że ktoś zwraca na niego szczególną uwagę. I z naszą pomocą każdy może uzyskać tę uwagę.

Tak entuzjastycznie mówisz mi, że już chcę pójść do biblioteki prezentów i tam coś kupić, a także znokautować moich przyjaciół i dziewczyny ... Byłbym szczęśliwy, gdyby wszyscy rosyjskojęzyczni mieszkańcy Emiratów czytali naszą rozmowę z tobą, zrobił to samo. Jeśli mamy wielu klientów w tym regionie, w przyszłości otworzymy tutaj nasze biuro w Dubaju z prezentami, aby ludzie w Emiratach mogli je otrzymać tego samego dnia co w Londynie.

Goga, jak wprowadziłeś się w świat mody i prezentów?

Nie wiem Zawsze zajmowałem się poważnymi interesami mężczyzn - ropą, gazem, budową podstacji. Ale jestem kobietą i pewnego dnia postanowiłem zrobić coś w rodzaju hobby. Oczywiście spędzam na tym biznesie tylko 10% mojego czasu, ale dla mnie to przyjemność, a nie praca. Z przyjemnością mówię o Bibliotece prezentów, z której jestem bardzo dumny i w którą wierzę, i robię to bez wysiłku.

Czy twoja matka jest z ciebie dumna?

Tak mi się wydaje. Naprawdę lubi być ze mną, gdy dzieje się coś ciekawego, coś do wyboru, spróbuj. Moja mama jest zapaloną miłośniczką zakupów, uwielbia zakupy i zakupy. Jestem zupełnie inną osobą w moim magazynie, nienawidzę zakupów, nic gorszego nie można wymyślić dla mnie. Dlatego wszystko, czego potrzebuję, sklepy, w których mnie znają i w których się ubieram, zabierają mnie do domu.

Wybieram dla siebie wszystko, co lubię, mierzę i kupuję. Tutaj kończą się moje zakupy. Ale moja mama lubi moją kobiecą działalność, strzelanie z reklam, wyjazdy marketingowe do różnych krajów. To jej podoba i sprawia mi przyjemność. Zwłaszcza ze świadomości, że pomagamy innym ludziom. Chcę spędzić na tym więcej czasu. Kiedyś wiele o mnie pisali. Z jednej strony pochlebiałem, z drugiej nie było jasne, co spowodowało tak duże zainteresowanie moją osobą.

Żyję tak, jak żyję, nie oczekuję od nikogo aprobaty ani potępienia. Robię to, co uważam za konieczne i poprawne. Teraz chcę wykorzystać to zainteresowanie we mnie na rzecz zwiększenia zainteresowania moją firmą. Moje inne firmy w ogóle nie są potrzebne. Z przyjemnością mówię o mniej poważnych sprawach.

Czy masz czas na odpoczynek? Gdzie lubisz odpoczywać?

Tak, staram się łączyć pracę z relaksem i komunikacją z moim synem. Teraz polecieliśmy do Dubaju z St. Moritz, gdzie cudownie wybraliśmy się na narty. Nie trwało to długo, ale bardzo radośnie. Położyłem mojego trzyletniego syna na nartach.Jeździ po prostu niesamowicie! Uświadomiłem sobie, że z mojej strony była to właściwa decyzja. Nie boi się, a co najważniejsze, mu się to udaje. Mieliśmy szczęście z pogodą - było ciepło i dużo śniegu. Kolejne wakacje będą latem, gdzieś w pobliżu morza.

Tutaj w Dubaju bardzo mi się podobało, więc nawet praca nie jest pracą. Są tacy mili ludzie, spokojni, nie zdezorientowani. Może kiedyś przyjadę tu odpocząć z rodziną. Oto bardzo piękne międzynarodowe miasto, w którym ludzie z różnych krajów lubią pracować i relaksować się razem. Myślę, że mógłbym tu łatwo zamieszkać.

Co jeszcze w życiu przynosi absolutną radość i szczęście?

Mówię dzieciom, to będzie banalne. Jednak w Szwajcarii mój syn był kwintesencją mojego codziennego życia, zwłaszcza gdy widziałem, jak jeździ na nartach i jaką radość przyniosło mu to. A moją największą radością każdego dnia jest wiadomość o kupowaniu na stronie Gift Library, zwłaszcza gdy kupujący nie pochodzą z Anglii. Cieszy mnie również, gdy osoba, która raz odwiedziła naszą stronę, staje się naszym stałym klientem.

Następnie, w tej optymistycznej notatce, dziękuję za rozmowę i życzę jak największej liczbie nowych fanów Twojej witryny Gift Library. Do zobaczenia wkrótce w Dubaju.