Autografy mistrzów

Długo poznaliśmy Stefana De Palmasa, ponieważ był on szefem bliskowschodniego oddziału słynnego francuskiego domu jubilerskiego w Dubaju. Tym bardziej interesujące było spotkanie z nim ponownie, pogratulowanie mu nowego stanowiska zastępcy dyrektora generalnego Signature Jewellery i rozmowa o zmianach, jakie zaszły w jego życiu i karierze.

Stefan, koncepcja Signature Jewellery jest dość młoda, a pod pewnymi względami nawet wyjątkowa. Dlaczego zdecydowałeś się go rozwijać po wielu latach doświadczenia w pracy z wiodącymi domami jubilerskimi na świecie, takimi jak Van Cleef & Arpels i Cartier?

Właśnie miałem okazję wykorzystać swoje doświadczenie po drugiej stronie tego samego biznesu, a teraz zapewniam tego rodzaju usługi, których wcześniej nie mogłem mieć. Wierzę, że moje doświadczenie będzie cennym dodatkiem dla tych marek, które chcą rozszerzyć swoją obecność w regionie Bliskiego Wschodu. Charakterystyczny pomysł to niesamowita przygoda, która obejmuje stworzenie oryginalnego koncepcyjnego sklepu z wieloma markami, w którym prezentowane byłyby nowe marki, nowe nazwy i nowe rodzaje usług.

Jaka była pierwsza reakcja na pojawienie się na rynku takiego „nowicjusza” ze starych i znanych klasycznych marek biżuterii? Ciepłe pozdrowienia, ciekawość, nieufność, zazdrość?

Oczywiście ciekawość. Sklep Signature (Autograph) zajmuje niszę pośrodku głównych znanych marek i lokalnych producentów biżuterii, ponieważ niektóre reprezentowane tutaj marki mają ogromny potencjał. W rzeczywistości rynek jest duży i zawsze jest miejsce na jakość i kreatywność.

Czym różni się koncepcja sklepu Signature od innych?

Uważam, że Signature to zupełnie nowe podejście do sprzedaży biżuterii na Bliskim Wschodzie, zapewniające utalentowanym projektantom platformę do produkcji i prezentacji swoich prac w regionie. Ponadto Signature jest pierwszym międzynarodowym partnerem najnowszej paryskiej marki Joaillerie de France.

Co reprezentowałeś w Abu Zabi i Dubaju w lutym 2011 r.?

Postanowiliśmy pokazać publiczności w stolicy emiratu i Dubaju najbardziej ekskluzywne kolekcje biżuterii z całego świata. W tym celu w lutym tego roku zorganizowaliśmy dwie wystawy tematyczne, które odbyły się z wielkim sukcesem.

Jakie są twoje najbliższe plany rozwoju koncepcji Signature?

Zamierzam otworzyć najbardziej niesamowite sklepy jubilerskie, w których klienci otrzymają niespotykane usługi. Mam już kilka pomysłów na ten temat, ale w odpowiednim czasie opowiem wam o nich i waszych czytelnikach.

Jak opisałbyś klientów nowego sklepu Signature?

To prawdziwi koneserzy wszystkiego, co nowe i niezwykłe. Ludzie, którzy lubią się spotykać i poznawać twórców marki i projektantów stojących za każdym arcydziełem biżuterii. Chcę przypomnieć, że wszyscy właściciele każdej z marek, które reprezentowaliśmy na wystawach, byli z nami.

Jakie są główne rynki, które wybrałeś na rozwój marki?

Dubaj to pierwszy krok, ponieważ wszystkie marki biżuterii, które reprezentujemy, odnoszą duże sukcesy na rynkach swoich krajów.

Gdzie mogę znaleźć sklepy Signature w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i krajach sąsiednich?

Mamy sklep w hotelu Al Bustan Rotana, a obecnie negocjujemy otwarcie butików w wiodących centrach handlowych w Dubaju i Abu Zabi.

Dlaczego zdecydowałeś się najpierw wprowadzić pomysł Signature na Bliskim Wschodzie?

Po pierwsze, ponieważ grupa stojąca za tą koncepcją ma siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a po drugie, region Zatoki Perskiej jest znanym i dojrzałym rynkiem biżuterii. Większość promowanych na arenie międzynarodowej marek biżuterii prezentuje już swoje kolekcje w Dubaju, ponadto można tu znaleźć szeroki wybór produktów stworzonych przez lokalnych producentów. To zdecydowanie najlepsze miejsce na rozpoczęcie.

Czego chciałbyś życzyć czytelnikom?

Drodzy czytelnicy rosyjskich Emiratów, koniecznie wybierzcie czas na obejrzenie kolekcji naszych marek na stronie internetowej www.signaturejewellery.ae

Dzięki Stefan. Powodzenia