Czas ucieka!

Każdy z nas ma swoje własne odliczanie. W przypadku firm zegarmistrzowskich zwykle zaczyna się na wiosnę. Kiedy coroczna międzynarodowa wystawa zegarmistrzowska w szwajcarskim Bazylei dobiega końca, ogłaszane są zwycięzcy i nagrody przyznawane za innowacje, oryginalne pomysły i unikalne koncepcje. W tym roku Bazylea ponownie wskazała głównych faworytów na nadchodzący rok. Czas minął ...

CORUM: Automatyczne złote mosty Golden Bridge

Unikalny mechanizm zegarka Golden Bridge Automatic umieszczony jest w obudowie w kształcie beczki o wymiarach 37,2 x 51,8 mm w czerwonym lub białym złocie, lekko zakrzywionym dla łatwego noszenia na nadgarstku. Mechaniczna „bagietka” z automatycznym liniowym urządzeniem nawijającym ma platynowe obciążenie bezwładności i bęben nawijający ze sprężyną przesuwną. Częstotliwość równowagi: 4 Hz, 28 800 drgań na godzinę. Złota platyna i mosty z 750. złota z powłoką giloszową. Rezerwa chodu - 40 godzin. W 2011 roku model ten został wydany w limitowanej edycji, która zawiera 130 sztuk czerwonego złota i 70 sztuk białego złota.

Jaeger-LeCoultre przedstawia Memovox Tribute dla Deep Sea

Stary zegarek z 1959 roku był źródłem inspiracji dla inżynierów marki podczas tworzenia Memovox Tribute to Deep Sea. Zdecydowano się wydać nową wersję legendarnego zegarka w dwóch wersjach. Zegarmistrzowie zwiększyli rozmiar stalowej koperty z 39,8 do 40,5 mm, obraz płetwonurka dekorującego historyczny model został zapisany na tylnej obudowie.

Europejska wersja zegarka ma matową czarną tarczę ze świecącymi znacznikami godzin, aw wersji amerykańskiej czarny środek tarczy otoczony jest szarym pierścieniem. Zegarek ma mechanizm Memovox Calibre 956 z 45-godzinną rezerwą mocy. Model dla europejskich entuzjastów nurkowania został wydany w ograniczonej serii 959 egzemplarzy, a wersja amerykańska - 359 egzemplarzy.

Montblanc Chronograph - TimeWalker TwinFly

Kolekcja TimeWalker została uzupełniona nowym modelem TimeWalker TwinFly, którego wydanie jest ograniczone do 300 kopii.

Własny automatyczny kaliber MB LL 100 z kołem kolumnowym, dwoma rolkami uzwojenia i pionowym sprzęgłem tarczowym umieszczono w okrągłej obudowie wykonanej z tytanu z powłoką DLC. Średnica koperty wynosi 43 mm. Dwa bębny nawijające zapewniają 72-godzinną rezerwę mocy.

Godziny i minuty są wskazywane przez duże strzałki na głównym pokrętle, mała sekunda jest przenoszona na „godzinę 6”, okno daty znajduje się na „godzinie 9”. Chronografy trwające 60 minut i 60 sekund znajdują się pośrodku tarczy, co zwalnia miejsce na drugą strefę czasową o godzinie 12. Wyjątkowość modelu wynika z funkcji flyback, która po naciśnięciu przycisku przywraca dużą wskazówkę sekundową do pozycji początkowej.

Van Cleef & Arpels - model pięciotygodniowego balonu na gorące powietrze

Marka zegarków i biżuterii Van Cleef & Arpels zaprezentowała model Five Weeks In A Balloon, oparty na powieści Julesa Verne'a o tej samej nazwie, w ramach kolekcji Poetic Complication.

Na tarczy wykonanej techniką champleve (rzeźbiona emalia) jest to jakby odtworzone zdjęcie podróży trzech Anglików na afrykańskim niebie. Ponadto za zewnętrzną urodą modelu kryje się technicznie złożony mechanizm produkowany przez manufakturę Jaeger LeCoultre, z dwoma wstęgami wstecznymi: kotwicą na minuty i zegarem dla ptaka lecącego nad chmurą.

Kierki i strzały Backes i Strauss

Wszystkie serie tych wyjątkowych zegarków są ograniczone niewielką liczbą egzemplarzy i są stworzone dla prawdziwych koneserów sztuki zegarków i biżuterii.

Manufaktura Backes & Strauss używa w swoich zegarkach wyłącznie diamentów pierwszej klasy i korzysta z usług najlepszych dostawców. Rzemieślnicy pracują nad diamentami od bardzo dawna, tak aby każdy róg, każdy aspekt pasował do wszystkich pozostałych i były symetryczne. Jeśli spojrzysz na nie z góry, zobaczysz „strzałki”, a poniżej „serca” są widoczne. Pomimo tego, że diamenty mogą stracić jeden karat wagi, ich blasku, blasku nie da się porównać z niczym. Wszystkie zegarki Backes & Strauss są dedykowane mglistemu i dumnemu Londynowi. Firma wydała trzy linie: The Berkley, The Piccadilly i The Regent.

Zegarek Versace Perpetuelle

Model zegarka Perpetuelle wyróżnia się obrazem trzech kół znajdujących się jeden w drugim, które przypominają Wszechświat, rozproszenie diamentów na masie perłowej jest podobne do gwiaździstego nieba. Dodaj do tego elegancki ściągacz ozdobiony grawerowanymi „promieniami słonecznymi” i dużym logo. Zewnętrzna powierzchnia korpusu jest obficie wysadzana diamentami. Zegarek ma cienki pasek ze skóry krokodyla. Model Perpetuelle to elegancki dodatek z filozoficznym „dźwiękiem”, jakim powinien być zegarek Versace.

Zegarek sportowy Ralph Lauren z drewnianą tarczą Elm

Marka Bugatti w tym roku zainspirowała wyczyny projektantów Ralpha Laurena. Sportowy zegarek z tarczą wiązu z drewna wiązanego jest inspirowany Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe z 1938 r. Wystawiany w Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie. Głównym szczegółem projektu zegarka jest drewniana obręcz otaczająca tarczę. Obudowa o średnicy 44,8 mm wykonana jest z polerowanej stali. Szafirowy kryształ z powłoką antyrefleksyjną. Wodoodporny 50 metrów. Mechanizm produkcji z IWC ma rezerwę mocy 45 godzin.

Zenith wprowadza El Primero Chronomaster Open

Szwajcarski zegarmistrz Zenith przedstawił swój nowy model - El Primero Chronomaster Open. Będzie dostępny w czterech różnych wersjach: z kopertą ze stali nierdzewnej i srebrną lub czarną tarczą; z kopertą z 18-karatowego różowego złota ze srebrną tarczą; z kopertą w kolorze różowego złota i stali nierdzewnej ze srebrną tarczą. Średnica koperty po obu stronach zabezpieczonej szafirowym kryształem wynosi 42 mm.

Duży otwór przyciąga uwagę na tarczy, przez którą można podziwiać kaliber z okrągłymi ziarnami Cotes de Geneve i fazowanymi mostkami. W pozycji „godzina trzecia” znajduje się drugi licznik chronografu, w interwale „5-8 godzina” wskaźnik rezerwy mocy, przy „godzinie 9” wskaźnik sekundy i skala tachymetru na kołnierzu.

Znaczniki godzin napowietrznych, wskazówki godzin i minut świecą. Model jest wyposażony w mechanizm El Primero o częstotliwości bilansowej 36 tysięcy zmian na godzinę, rezerwa mocy - 50 godzin.

Split Hornograph by Perrelet

Inżynierowie produkcji zegarków Perrelet stworzyli nową serię chronografów o wyjątkowych cechach XXI wieku. Pierwsza seria, 50 sztuk, to zegarek z czarną „szkieletową tarczą. Obudowa tego zegarka umiejętnie łączy elementy z 18-karatowego różowego i białego złota. Kolejna seria to 27 kopert w 18-karatowej różowozłotej obudowie z niebieską„ szkieletową ”tarczą. Obie wersje są wyposażone w automatyczny mechanizm własnej produkcji kalibru P-241.

Mostki lufy i mechanizmu są elegancko zdobione. Rezerwa mocy wynosi 46 godzin. Za antyrefleksyjnym szafirowym kryształem znajduje się złożona tarcza z czterema obracającymi się tarczami - jest to stoper, data, minuta jazdy i podzielony chronograf. Zegarek wyposażony jest w skórzany pasek ze stalowym zatrzaskiem, ozdobiony wstawką z 18-karatowego różowego złota.

Girard-Perregaux 1966 Tourbillon ze złotym mostem

Projekt tarczy z cyframi arabskimi, srebrną tarczą i dłońmi w kolorze liścia ze stali w kolorze niebieskim przywracają nas do przeszłości. Koperta z różowego złota wyróżnia się czystością linii i ma klasyczną średnicę 40 mm. Kąt krzywizny uszu idealnie nadaje się do wygodnego i wygodnego dopasowania do nadgarstka.

Tylna pokrywa jest przymocowana do obudowy za pomocą 6 śrub i ma tradycyjny grawer z numerem seryjnym modelu. Girard Perregaux 9610 kaliber składa się z 224 części, a mechanizm tourbillon o średnicy 1 cm składa się z 72 elementów i waży zaledwie 0,3 grama, mniej więcej tak samo jak piórko łabędzia. Seria jest ograniczona do 50 kopii.

Kolekcja debiutancka Smalto: tylko zegarki

W debiutanckiej kolekcji Smalto - Zegarki - istnieją trzy główne obszary: Core, Sport i Mechanical. Pierwszy z nich, Core jest najobszerniejszy. Obejmuje to zegarki i chronografy na każdy dzień: męskie - duże, klasyczne i damskie - stylowe, bogato zdobione. Gama Sport nadal istnieje w wariantach Volterra i Siena. Firma polegała na mechanizmach kwarcowych, które są wyposażone we wszystkie zegarki Core i Sport.

Linia Bassano, która, jak zapewniają producenci, jest prawdziwym przedmiotem zegarmistrzowskim, ze skomplikowanym okienkiem na tarczy, przez którą widoczny jest szwajcarski ruch, stała się swego rodzaju „wylotem”.

Precyzja przede wszystkim: Pour le Merite A. Lange & Sohne

To czwarty model z kolekcji A. Lange & Sohne, zwany Pour le Merite. Nowy mechanizm wykorzystuje: napęd łańcuchowy z bezpiecznikami i tourbillon z opatentowaną konstrukcją do zatrzymywania drugiej ręki. Wirnik tourbillon jest widoczny w oknie drugiej skali zegarka. Jego celem jest zmniejszenie odchylenia kursu spowodowanego wpływem grawitacji na wagę.

Okazała obudowa o średnicy 41,9 mm wykonana jest z platyny lub różowego złota. Zainstalowano w nim nowy kaliber manufaktury Lange L072.1. Średnica mechanizmu wynosi 33,6 mm. Zegarki Platinum są wydawane w limitowanej edycji 100 sztuk, co podkreśla ich ekskluzywny charakter.

Roger Dubuis przedstawia chronograf La Monegasque

Firma zegarkowa Roger Dubuis przedstawiła nową kolekcję La Monegasque opartą na kalibrze chronografu RD680, która jest dedykowana Monte Carlo i wszystkim jej słynnym symbolom. Na przykład kasyno, którego kolory zdobią tarczę limitowanej edycji serii Big Number z 88 sztuk.

Chronograf La Monegasque jest oferowany w kopercie w kolorze różowego złota o średnicy 44 mm. Na tarczy znajdują się: 30-minutowy minutnik w pozycji na godzinie 3 i mały sekundnik na pozycji na godzinie 9. „Heart” La Monegasque - kaliber mechaniczny RD 680 z automatycznym uzwojeniem z mikrosilnika na 42 kamieniach. Rezerwa mocy jest zaprojektowana do pracy przez 48 godzin.

Jean Richard przedstawia Bressel 1665

Kolekcja ta, dedykowana założycielowi marki, Danielowi Jean Richardowi, nosi wyraziste imię wskazujące miejsce i rok urodzenia mistrza. Model Bressel 1665 Small Hour & Minute pokazuje oryginalną kombinację funkcji na tarczy. Środek wskazówek godzin i minut zostaje przesunięty na pozycję godziny 12, co zwalnia miejsce na datę, rezerwę mocy i sekundnik. Tak niecodzienny układ funkcji zegarka kontrastuje z wykorzystaniem bardzo dobrze znanych detali: cyfr rzymskich, mechanizmu przełączającego typu drogowego i wskazówek w postaci niebieskich płatków stali.

Stalowa obudowa Bressel 1665 o średnicy 38 mm z harmonijnie zaokrąglonymi liniami zdobi nową ramkę o idealnie zaokrąglonym kształcie. Szafirowe szkiełko z tyłu odsłania mechanizm samozwijający. Model oferowany jest z ramką ozdobioną diamentami lub w kopercie w kolorze różowego złota.

Ultra Flat Tonda 1950 firmy Parmigiani

Wykonany z różowego lub białego złota Tonda 1950 to nowy klasyczny ultra płaski zegarek. Mechanizm PF 701 o średnicy 30 mm i grubości zaledwie 2,6 mm jest wykończony ze szczególną starannością, która słynie z zegarmistrzów Parmigiani. Mechanizm zegarka wykonany jest ze srebra niklowego z piaskowaniem, perłowym ziarnem i rodem. Mosty są również wykonywane w technologii piaskowania, kalibrowane, dekorowane dekoracyjną powłoką Cote de Geneve, a następnie krawędzie mostów są fazowane ręcznie i pokrywane rodem. Rezerwa mocy wynosi 42 godziny, mechanizm zegarowy jest wyposażony w mikroinercyjne obciążenie platyny 950-tej próbki z przesuniętym środkiem.

Nowa kolekcja Chanel - J12 Chromatic w tytanowej obudowie ceramicznej

W marcu tego roku, na międzynarodowej wystawie Baselworld 2011, Chanel Fashion House przedstawił nową kolekcję zegarków J12 Chromatic. Nowości wykonane są ze stopu tytanu-ceramiki, który jest bardzo odporny na zarysowania, a jego twardość zbliża się do szafiru.

Główną atrakcją nowego modelu jest materiał obudowy - jest to nasycony szary stop tytanowo-ceramiczny, który różni się od zwykłej ceramiki wysoką przewodnością cieplną, co pozwala obudowie utrzymać temperaturę zbliżoną do temperatury ciała, niskiej gęstości i wyższej wytrzymałości. Tak więc podrapanie tej skrzynki jest prawie niemożliwe.

Zegarki z ceramiki tytanowej reprezentowane są przez bardzo różnorodną ofertę: od damskiej wersji 33 mm z mechanizmem kwarcowym do automatycznych modeli 38 i 41 mm. Zegarek jest wodoodporny do 200 metrów. Każda instancja jest ozdobiona 18-karatową złotą ramką i wysadzana diamentami.

Elegance Linea firmy Baume & Mercier

Pierwsze zegarki z linii Linea zostały wprowadzone na rynek przez Baume & Mercier w połowie lat osiemdziesiątych. Charakterystyczne elementy dekoracji sprawiły, że stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli kobiecych.

Charakterystycznymi cechami nowego modelu Linea 10013 są zwiększone rozmiary, polerowane i satynowe powierzchnie, a także design bransoletki. Inne ulepszenia obejmują datę dodania o godzinie 6, sekundnik i znaki „nitowane” na tarczy z masy perłowej. Ramka ozdobiona jest diamentami.

Podwójny czas w jednym zegarku: Podwójny czas Portofino

Zegarek Portofino Dual Time firmy IWC produkuje czas domowy na małej 24-godzinnej tarczy, czas lokalny - z centralnymi wskazówkami godziny i minut, a sekundnik jest oznaczony jako „6 godzin”. Wskazówki centralne są zsynchronizowane z czasem domowym, a przy zmianie strefy czasowej wskazówki czasu lokalnego można regulować do przodu lub do tyłu. Podczas przekraczania linii 24-godzinnej, zgodnie z czasem lokalnym, data również się zmienia.

Dwukierunkowy automatyczny mechanizm nawijania 64710 ma dwie „lufy” i 72-godzinną rezerwę mocy, częstotliwość 28 800 szt./h. Mechanizm jest przetwarzany i regulowany na najwyższym poziomie i oznaczony Probus Scafusia (marka na rotorze). Obudowa o średnicy 45 mm może być wykonana ze stali nierdzewnej z posrebrzaną tarczą lub 18-karatowym czerwonym złotem z czarną tarczą, wskaźnik czasu domowego jest podzielony na połówki, z których jedna to „noc”.

Przednia szyba jest wypukła - łukowata z dwustronną powłoką antyrefleksyjną wykonaną z szafiru, a także szybą w tylnej pokrywie. Wodoodporność - 30 metrów.

Officine Panerai: trzy dni jednego roku w LUMINOR 1950 3 DNI 47 MM

Nowy model Officine Panerai - LUMINOR 1950 3 DNI 47 MM ma unikalną obudowę Luminor wykonaną z polerowanej stali nierdzewnej o średnicy 47 mm i wodoodporności do 100 metrów. Z przodu obudowy umieszczono pleksiglas o grubości 3 mm, na tylnej obudowie - szafirowy kryształ.

Wybierz „kanapkę” w kolorze czarnym. Cyfry arabskie i znaczniki godzin z powłoką luminescencyjną. Ręczny mechanizm nawijający, dwie rolki nawijające, system Incabloc odporny na wstrząsy, waga Glucydur, na 21 kamieniach, 3-dniowa rezerwa chodu, funkcje wskazania godzin i minut. Zegarek jest wyposażony w dwa skórzane paski. Wydano w limitowanym nakładzie 3 tys. Egzemplarzy.

„Szyk” i „Kula” z policji

Młoda, ale nie wymagająca wprowadzenia, amerykańska marka akcesoriów i zegarków Police, wprowadziła nowy model damskich zegarków Bling.

Zegarek jest wyposażony w błyszczący pasek ze skóry węża. Okrągła tarcza znajduje się w kwadratowej złotej kopercie. Ramka jest inkrustowana kryształem, który charakterystycznie podkreśla wyjątkowy i ekskluzywny styl modelu Bling.

Na eleganckiej tarczy o godzinie 12 znajduje się logo marki w postaci łacińskiego „P” ozdobionego kamieniami szlachetnymi. Pozostałe dwa mniejsze pokrętła pokazują dni tygodnia i datę. Model zegarka Sphere został wykonany przy użyciu kombinacji czerni i niebieskiego. Okrągła ramka niebieskiego zegarka stwarza iluzję głębi i sfery niebieskiej.

Obejrzyj wideo: 05. DUDEK P56 - CZAS UCIEKA FT. MAGDA MUZ. CZAHA (Luty 2020).