Montegrappa: poświęcenie dla Jurija Gagarina

Montegrappa wydała serię unikatowych piór poświęconych 50. rocznicy pierwszego załogowego lotu kosmicznego, w wykonaniu radzieckiego kosmonauty Jurija Gagarina.

50 lat temu, 12 kwietnia 1961 r., Mężczyzna odbył swój pierwszy lot w kosmos. Radziecki astronauta nazywał się Jurij Gagarin. 108 minut lotu, na który nikt nigdy wcześniej nie zapuszczał się, uczyniło Gagarina jedną z najbardziej znanych osób na świecie, bohaterem XX wieku. Jego imię i wkład w rozwój ludzkości i eksplorację kosmosu nie zostały jeszcze zapomniane.

Znana na całym świecie pierwsza włoska marka do produkcji ekskluzywnych instrumentów piśmiennych Montegrappa, założona 99 lat temu, postanowiła utrwalić 50. rocznicę pierwszego załogowego lotu kosmicznego. Jej rzemieślnicy stworzyli ograniczoną kolekcję długopisów The Montegrappa Yuri Gagarin Pen.

Obraz Jurija Gagarina jest wygrawerowany na korpusie rączki wraz z „motywami” przestrzeni międzyplanetarnej powyżej i poniżej płaskorzeźby. Nakładka pióra przedstawia herb ZSRR. Klips do kieszeni jest wyposażony w obracającą się kulkę, która umożliwia łatwe i swobodne mocowanie i zdejmowanie rączki. Ponadto czapka pokazuje sylwetkę pomnika Jurija Gagarina, zainstalowanego w Moskwie w 1980 r. W parku o tej samej nazwie.

Pióro wieczne ma wbudowany mechanizm napełniania tłoka, przez który tusz wchodzi do dwukolorowego pióra wykonanego z 18-karatowego złota z podajnikiem ebonitu.

Długopisy i pióra wieczne pakowane są w drewniane pudełka upominkowe. Okładka skrzynki ozdobiona jest metalową płytką z wygrawerowaną twarzą Jurija Gagarina oraz pamiątkową inskrypcją w języku rosyjskim. Pióro wieczne zawiera również bezpłatną butelkę z atramentem.

Limitowana kolekcja piór „First Man in Space. Yuri Gagarin” składa się z: srebrnych długopisów z 1961 r., Srebrnych piór wiecznych z 1961 r. Oraz 50 długopisów i 50 długopisów wykonanych z 18-karatowego złota.

Obejrzyj wideo: Montegrappa NeroUno Fountain Pen Review (Styczeń 2020).