Usługi notarialne w ZEA

Sekcja Konsularna Ambasady Federacji Rosyjskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nadal zapoznaje czytelników rosyjskiego magazynu Emirates z najbardziej istotnymi zagadnieniami konsularnymi.

W tym numerze magazynu porozmawiamy o aktach notarialnych. W ramach swoich kompetencji urzędnicy konsularni poświadczają w całości notarialnie.

Zgodnie z ustaloną praktyką obywatele najczęściej zwracają się do konsulatu lub wydziału konsularnego ambasady z następującymi pytaniami: poświadczenie pełnomocnictw dotyczących prawa do użytkowania lub rozporządzania mieniem znajdującym się na terytorium Federacji Rosyjskiej; do otrzymywania i dysponowania środkami od osób fizycznych lub prawnych; otrzymywać paczki, korespondencję i inne dokumenty; a także uzyskiwanie pełnomocnictw wydanych w kolejności przekazania oraz dowód wierności tłumaczeń, podpisów i kopii dokumentów.

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na to, że wszystkie czynności notarialne są przeprowadzane tylko (!) W obecności oryginalnego ważnego paszportu Federacji Rosyjskiej i osobistej wizyty dyrektora konsularnego w urzędzie konsularnym. Opłata konsularna za wydanie pełnomocnictwa wynosi od 110 do 475 dirhamów ZEA za dokument.

Konsulat zapewnia wierność tłumaczenia tylko z języka rosyjskiego na angielski lub arabski. W takim przypadku konieczne jest dostarczenie do urzędu konsularnego oryginalnego dokumentu, z którego zostało wykonane tłumaczenie. Po sprawdzeniu przez pracownika poprawności tłumaczenia wystawiany jest paragon na opłacenie czynności konsularnej. Dla obywateli Rosji ta procedura kosztuje 90 dirhamów (przy potwierdzaniu poprawności tłumaczenia z języka obcego na rosyjski) i 130 dirhamów (z języka rosyjskiego na język obcy).

Jednocześnie chciałbym przypomnieć raz jeszcze, że konsulat nie tłumaczy dokumentów (świadczy jedynie wierność gotowego tłumaczenia). Tłumaczenie można wykonać niezależnie lub skontaktować się z dowolnym legalnym biurem tłumaczeń w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Co się tyczy zaświadczenia o wierności podpisu na dokumencie, zauważam, że konsul zaświadcza jedynie o wierności podpisu obywatela i nie poświadcza treści tekstu przedstawionego w dokumencie.

Aby wykonać tę czynność notarialną, obywatel, którego podpis musi zostać zweryfikowany, musi osobiście odwiedzić urząd konsularny i okazać oryginalny ważny paszport. Opłata konsularna za certyfikat autentyczności podpisu na dokumentach dla obywateli rosyjskich wynosi 35 dirhamów ZEA.

Zaświadczenie o wierności kopii jest możliwe po okazaniu oryginału dokumentu, z którego urzędnik konsularny sporządzi kopię i zostanie poświadczony. Opłata konsularna za to działanie wynosi 55 dirhamów.

Należy zauważyć, że urzędy konsularne w ZEA nie przyjmują gotówki.

Wszystkie operacje konsularne są wypłacane za pośrednictwem dowolnego oddziału Narodowego Banku Abu Zabi.

Drodzy czytelnicy, jeśli nie znaleźliście odpowiedzi na swoje pytania na „stronie konsularnej” magazynu „Rosyjskie Emiraty”, wyślijcie swoje pytania na adres e-mail sekcji konsularnej Ambasady Federacji Rosyjskiej w ZEA.

Wydział Konsularny Ambasady Federacji Rosyjskiej w Abu Zabi

Niedziela i czwartek: 10.30-13.00

Wtorek: 17.00-20.00

Telefon oddziału konsularnego: +971 2 672-35-16

Strona internetowa ambasady rosyjskiej w ZEA: www.uae.mid.ru

Adres e-mail wydziału konsularnego: [email protected]

Konsulat Generalny Rosji w Dubaju

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek: 10: 00–13: 30

Środa: 15: 00-17: 00

Telefon: +971 4 328 53 47

Faks: +971 4 328 56 15

Strona internetowa Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Dubaju i Emiratach Północnych: www.gconsdubai.mid.ru

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania omówimy na stronach naszego magazynu.

Obejrzyj wideo: Notariusz kancelaria notarialna usługi notarialne Zgierz Kancelarie notarialne (Luty 2020).