W ZEA jest jednym z największych zakładów produkcji kawioru na świecie.

Nowy zakład produkcji kawioru rozpoczął działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który jest jednym z największych na świecie i znajduje się na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego. Niedawno zakład otrzymał cenny ładunek - 22 osobniki jesiotra dostarczone z Niemiec.

Jesiotr został przetransportowany przez Etihad Crystal Cargo.

Zostały one dostarczone z niemieckiego lotniska Frankfurt Hahn do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, a następnie ryby zostały wysłane bezpośrednio do klienta. Według Roy'a Kinnera, starszego wiceprezesa Etihad Crystal Cargo, firma jest dumna ze swojej reputacji w zakresie transportu cennych towarów, a obecnie historia linii lotniczych obejmuje również transport jesiotra, który jest jednym z zagrożonych gatunków. Podczas transportu cennego ładunku w postaci rzadkich przedstawicieli fauny wodnej przewoźnicy wykazali wysoki poziom organizacji procesu - wszystkie ryby bezpiecznie dostarczono z Frankfurtu do ZEA.

Każdy przedstawiciel rodziny jesiotrów został umieszczony w specjalnym pojemniku z kontrolą temperatury, w zakresie od +10 do +15 stopni. Do transportu ryb do ZEA Etihad Crystal Cargo wykorzystał swój nowy samolot towarowy A330-200, który jest wyposażony w nowoczesne technologie i pozwala utrzymać wymaganą temperaturę na pokładzie, co było tak ważne podczas transportu ryb jesiotra.