W Zjednoczonych Emiratach Arabskich niedobór personelu pielęgniarskiego zostanie uzupełniony kosztem pracowników zagranicznych

W związku z otwarciem wielu nowych placówek opieki zdrowotnej agencje rekrutacyjne w ZEA planują w tym roku zatrudnić setki pielęgniarek, aby zapewnić na rynku niezbędną liczbę pracowników. W kraju dzisiaj brakuje personelu medycznego średniego i młodszego szczebla.

Agencje zatrudnienia rekrutują pielęgniarki i sanitariuszy z innych krajów, w tym z Filipin, Libanu, Jordanii, Syrii i Indii. Taki ruch pomoże zapewnić personelowi szpitale i centra medyczne, które zostaną otwarte w tym roku w Sharjah, Fujairah i Ajman.

Według ekspertów ekspansja w dziedzinie opieki zdrowotnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wymaga nie tylko większej liczby pracowników, ale także bardziej wykwalifikowanego personelu.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia otwarto Szpital Uniwersytecki w Sharjah, w którym pracować będzie 700 osób. W Szardży, Ajman i Ras Al-Chajma powstaje obecnie 5 kolejnych obiektów medycznych.

Według Edny Rance, menedżera ds. Rozwoju biznesu Reach Consulting w Abu Zabi, w tym roku planują zatrudnić około 200 pielęgniarek na życzenie swoich klientów.

W styczniu firma pomogła Ministerstwu Zdrowia zrekrutować 100 pielęgniarek z Jordanii i 228 z Filipin do szpitala Masafi w Fujairah.

Wywiady z kandydatami odbyły się w tych krajach, w każdym z nich poleciała delegacja Ministerstwa ZEA.

Firmy zaangażowane w pośrednictwo pracy dla pielęgniarek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są zobowiązane do weryfikacji wszystkich danych dotyczących edukacji i doświadczenia zawodowego dostarczonych przez kandydatów, co może potrwać do sześciu miesięcy. I chociaż takie kontrole gwarantują jakość usług, jednocześnie opóźniają proces rekrutacji i powodują sztuczny brak na rynku pracy.