Słynny piosenkarz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich został ambasadorem ONZ

Gwiazda ZEA, znana piosenkarka w świecie arabskim, Hussein Al Jamsi, z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, stała się pierwszym przedstawicielem arabskich warstw kulturowych, które otrzymały tytuł „Ambasadora ds. Zadań specjalnych” w krajach Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC).

W 2010 roku piosenkarka została nazwana „Ambasadorem Dobrej Woli ONZ”, dołączając do listy innych znanych osób na całym świecie, takich jak prezydent USA Barack Obama, argentyńska gwiazda futbolu Diego Maradona, aktor Bollywood Sanjay Dutt i wielu innych.

Hussein Al Jamsi będzie reprezentował Międzyrządowy Instytut ds. Wykorzystania Mikroglonów Spirulina w Zwalczaniu Niedożywienia (IIMSAM) w krajach GCC. Piosenkarz dołączył do IIMSAM, aby wspierać i rozwijać stosowanie spiruliny do zwalczania niedoborów żywieniowych w krajach rozwijających się.

Dr Suleiman Al Fahim, specjalny wysłannik ONZ ds. Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji oraz międzynarodowy obserwator tej organizacji, wyraził szacunek dla społecznej pozycji arabskiego piosenkarza i pochwalił jego poświęcenie sztuce i społeczeństwu.