Sekretarz obrony USA odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie

Sekretarz obrony USA Robert Gates przybył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie spotkał się z urzędnikami, aby omówić niepokoje i niepokoje, które trwają w regionie Bliskiego Wschodu. Według informacji dostarczonych przez rzecznika Pentagonu Jeffa Morrella, jest to trzecia wizyta Roberta Gatesa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ciągu ostatnich 11 miesięcy i jest częścią programu podróży Sekretarza Obrony USA na Bliski Wschód. Gates odwiedził już Arabię ​​Saudyjską i Irak w ramach swojej wizyty. Zdaniem ekspertów celem podróży było przywrócenie stosunków między Stanami Zjednoczonymi a krajami GCC.

Podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Gates spotkał się z księciem Abu Zabi, szejkiem Mohammedem bin Zayedem Al Nahyanem, zastępcą naczelnego dowódcy sił zbrojnych ZEA. Według państwowej agencji prasowej WAM na spotkaniu omówiono możliwe sposoby zacieśnienia przyjaznych więzi między Stanami Zjednoczonymi a ZEA w celu dalszego rozwiązania problemów regionalnych i międzynarodowych.

Według analityka politycznego Theodora Karasika, dyrektora ds. Badań i rozwoju w Instytucie Analiz Wojskowych na Bliskim Wschodzie i Zatoce Perskiej (INEGMA), wizyta Roberta Gatesa została zorganizowana w celu przetestowania nastroju i stosunku w regionie do tego, co dzieje się w Libii.

Obejrzyj wideo: Spotkanie Prezydenta i ambasadorów państw członkowskich NATO (Wrzesień 2019).