Rosyjska kultura i tradycje zademonstrowane w Sharjah

W dniach 31 marca i 1 kwietnia w jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - American University of Sharjah (AUS), odbył się kolejny wielki festiwal młodzieży studenckiej pod nazwą „Day of All Cultures” (Światowy Dzień). Festiwal wzywający do pokoju na świecie organizowany jest raz w roku pod patronatem władcy Emiratu Sharjah, Jego Wysokości Szejka Sultana bin Muhammada Al Cassimiego. Jednym z uczestników tego festiwalu był znany student ZEA, Russian Cultural Club (RKK).

Obecny festiwal, który zajął 13. miejsce z rzędu, zgromadził szeroką geografię klubów kulturalnych i etnicznych uniwersytetów. Łączna liczba uczestników wyniosła więc 25, z których najbardziej egzotycznymi na Bliskim Wschodzie były somalijskie i brazylijskie kluby kulturalne. Oprócz stałych uczestników festiwalu dołączyły do ​​niego tegoroczne kluby studenckie w Azerbejdżanie i Armenii. Można zatem zauważyć, że całkowita liczba organizacji młodzieżowych z WNP na tym uniwersytecie gwałtownie rośnie.

Co jest ciekawego w Dniu Wszystkich Kultur? Przede wszystkim jest to pojedyncza platforma, na której przez bardzo krótki czas można zapoznać się z życiem różnych ludzi: architekturą, atrakcjami, zwyczajami, tradycjami, kuchnią narodową, kostiumami i tak dalej. Każdy klub ozdabia swój pawilon w sposób ogólnokrajowy, aby jego goście mogli znaleźć się na chwilę, nie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale w kraju reprezentowanym przez tę lub inną organizację młodzieżową. Ponadto każdy klub bierze udział w tradycyjnym pokazie strojów narodowych, dystrybucji pamiątek, prezentacji numerów koncertów i wykonaniu tradycyjnej muzyki.

Ceremonię otwarcia 13. festiwalu studenckiego uroczyście prowadził książę koronny Emiratu Sharjah, szejk Sultan bin Mohammed bin Sultan Al Cassimi, a także rektor uniwersytetu Peter Hiss, prorektor ds. Wydarzeń studenckich Moza Alshehni, dyrektor wydarzeń studenckich Munkis Taha i inni urzędnicy.

Miło jest zauważyć, że RKK, reprezentująca Rosję na tym wydarzeniu, wyglądała jak jeden z najbardziej aktywnych klubów festiwalu. Podczas tradycyjnej ceremonii otwarcia i zwiedzania wszystkich pawilonów działacze RKK opowiedzieli swoim znakomitym gościom o ekspozycji swojego stoiska, zaprojektowanego w formie Kremla Moskiewskiego z Wieżą Spasską i dzwonkami. Obecna ekspozycja RSC poświęcona jest Rokowi Kosmonautyki w Rosji i ozdobiona jest fotografiami pierwszego kosmonauty planety Jurija Gagarina, pierwszej kosmonauty Walentyny Tereshkovej, legendarnego projektanta rakiet kosmicznych Siergieja Koroliowa, a także słynnego statku kosmicznego Sojuz i Proton oraz kosmodromu Bajkonur. Przedstawiciele i goście festiwalu chwalili temat stoiska, gratulując Rosji 50. rocznicy pierwszego załogowego lotu kosmicznego. Pod koniec trasy działacze klubu rozmawiali o swoich bieżących działaniach, wydarzeniach, w których brali udział i planach na przyszłość.

Doskonałym dodatkiem do udziału RKK w Dniu Wszystkich Kultur była liczba taneczna studentów Rosyjskiego Centrum Muzyki w Sharjah, którzy świetnie wykonali zapalające rosyjskie tańce ludowe.

Wszyscy goście festiwalu delektowali się tradycyjnymi daniami kuchni rosyjskiej i tatarskiej, przygotowanymi przez restaurację Kazań w Sharjah. W tym roku w ramach tradycyjnego pokazu mody działacze RKK zaprezentowali stroje narodowe w Rosji, na Ukrainie i na tatar. Muszę powiedzieć, że żaden z uczestniczących klubów nie miał tak różnorodnych kostiumów, oprócz być może tylko znanej odzieży narodowej krajów Zatoki Perskiej.

Według organizatorów w ciągu dwóch dni imprezy odwiedziło ją ponad 10 tysięcy osób. RKK dziękuje sponsorom za udział w festiwalu: restaurację Kazań i osobiście dyrektorowi Ravzowi Kalyamovnie Bikmanova, szefowi agencji DAN Ismagil Kalyamovich Shangareev, firmie komputerowej Al Hosani Computers oraz sponsorowi informacji ogólnej Wydawnictwa Rosyjskie Emiraty.

Obejrzyj wideo: 10 CIEKAWOSTEK o ROSYJSKICH ŚWIĘTACH! Czym się różnią od POLSKICH świąt? (Wrzesień 2019).