Bon podróż!

Nie da się tego zrobić. Gdy tylko wiosna zaczyna zbliżać się do końca, ludzie ulegają nastrojowi „walizkowemu”. Nie daje odpoczynku ani w dzień, ani w nocy. Przypomina o sobie na obiedzie i śniadaniu, podczas spotkania biznesowego lub efektownej prezentacji. Właśnie zobaczyłeś przed sobą wykresy i tabele, których znaczenie tak natarczywie mówił kolega, a po chwili widzisz zdjęcie plaży morskiej lub wąskich, zacienionych ulic spokojnego miasteczka gdzieś w Europie. Lepiej oczywiście na Lazurowym Wybrzeżu. Lub, na przykład, jesteś całkowicie plotkowany i słuchasz swojej połowy, entuzjastycznie opowiadając o wydarzeniach z ostatniego dnia, siedząc w przytulnej restauracji, a twoje myśli wznoszą się wysoko w górach Tybetu lub Ałtaju, pędzą na tropikalne wyspy lub na rosyjski odludzie z niekończącymi się łąkami pola. Ogólnie rzecz biorąc, otwarte przestrzenie. Zarówno ciało, jak i dusza są rozdarte do miejsca, gdzie panuje spokój, cisza, nienaganny odpoczynek, przyjemna służba, i na przykład uderzają w źródła mineralne leczniczą wodą. A dla zdrowia i dla młodzieży ... Jednym słowem wszystko w tobie już krzyczy: „Chcę jechać na wakacje!”. Więc wszyscy tego chcą. I idą. Same walizki po prostu starają się wydostać zza szafek i innych zakątków, gdzie ukrywały się i odkurzały przez całą długą zimę ...

Nie, oczywiście, są ludzie, którzy ciągle podróżują. A zimą i wiosną, i latem i jesienią. Najprawdopodobniej wymyślili koncepcje „wysokich” i „niskich” sezonów turystycznych, które wyjaśniają, dlaczego lepiej jechać do jednego kraju latem, a zimą do innych części świata. Na przykład, kiedy lepiej wybrać się do Emiratów? Szczerze mówiąc, nie odpowiesz na to pytanie od razu i jednoznacznie. Jest świetny dla kogoś tutaj w styczniu - jest umiarkowanie ciepły, a nawet możesz pływać i opalać się bez obawy smażenia się na słońcu, rozmawiać z przyjaciółmi i wybrać się na kilka koncertów. Tradycyjnie gorący lipiec-sierpień nikomu nie przeszkadza, ponieważ klimatyzatory działają wszędzie, a na morzu można wyjść wcześnie rano przed „gotowaniem”. Chociaż prawdą jest, że lato w Emiratach nie jest uważane za sezon „wysoki”.

Następnie wszystkie oczy zwrócone są na kraje i kontynenty o bardziej przyjaznym klimacie, ale nie mniej wysokiej jakości usług! W końcu, co jest potrzebne, aby zapewnić, że długo oczekiwane wakacje nie zostaną zepsute? Istnieje wiele elementów sukcesu - trasa, poziom usług, zasięg lotów, komfort hotelu oraz dostępność zakupów, rozrywki lub warunki maksymalnego relaksu. Tutaj, każdemu swojemu. Ale aby zapoznać się z najlepszymi ofertami międzynarodowych hoteli i kurortów, operatorów rejsów i linii lotniczych, uzyskać atrakcyjne rabaty (chociaż oczywiście letnie wycieczki musiały być rezerwowane zimą, wtedy było taniej) lub ciekawe premie, będzie to możliwe na początku maja - w największym Arabian Travel Market 2011, międzynarodowa wystawa turystyki i podróży na Bliskim Wschodzie. Najlepsi z najlepszych tradycyjnie do niej przyjadą, wystarczy wybrać miejsce i liczbę „pasażerów”. Prawdopodobnie walizki są już prawie zapakowane? Potem czas iść, droga. I tylko ci, którzy nie są odwiedzani przez nastrój „walizki”, pozostaną w dusznych Emiratach, czekając na kolejny letni festiwal, który ogólnie jest również dobry… Bon Voyage!

Z poważaniem Elena Olkhovskaya
Redaktor naczelny