Austrian Airlines świętuje 15-lecie w Dubaju

W marcu tego roku Austrian Airlines Austrian Airlines świętowały 15-lecie swojej udanej działalności w Dubaju.

Pierwszy lot z Wiednia do Dubaju odbył się 27 marca 1996 r. Odrzutowym samolotem pasażerskim Boeing 737. Następnie loty z Wiednia do Dubaju odbywały się raz w tygodniu. Z czasem popyt na ten lot wzrósł do tego stopnia, że ​​loty na tej trasie zaczęły funkcjonować codziennie. Dzisiaj pasażerowie Austrian Airlines podróżują do Dubaju z Wiednia i wracają komfortowym samolotem Boeing 767.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza udana praca w Dubaju trwa już 15 lat”, powiedziała Christina Debba, wiceprezes ds. Sprzedaży międzynarodowej, „Loty do Dubaju są niezwykle ważnym kierunkiem dla linii lotniczych w strategii rozwoju rynku na Bliskim Wschodzie”.

Należy zauważyć, że Austrian Airlines wraz z regionalnymi liniami Tyrolean Airways i czarterowymi jednostkami Lauda Air obsługują około 130 miejsc docelowych. Portem macierzystym jest Międzynarodowy Port Lotniczy Wiedeń i Międzynarodowy Port Lotniczy Innsbruck Kranebitten.

Linia została utworzona 30 września 1957 r. Pierwszy lot odbył się 31 marca 1958 r. Lotem na trasie Wiedeń - Zurych - Londyn. Pierwsze loty krajowe rozpoczęły się 1 maja 1963 r. Pierwszy transatlantycki lot linii lotniczej odbył się 1 kwietnia 1969 r. Na trasie Wiedeń - Bruksela - Nowy Jork.

Od 2010 r. 100% akcji Austrian Airlines należy do OLH Osterreichische Luftverkehrs-Holding-GmbH. Personel liczy 8 468 osób.

Od listopada 2010 r. Austrian Airlines rozpoczął loty do Mumbaju z częstotliwością 5 lotów tygodniowo. Od czerwca 2011 r. Austrian Airlines rozpocznie loty do Bagdadu z częstotliwością 3 lotów tygodniowo, a od października 2011 r. Zwiększy się do 4 lotów tygodniowo do Bagdadu.

Obejrzyj wideo: Europe Bus Travel from Budapest, Hungary to Krakow, Poland (Wrzesień 2019).