Zasady postępowania

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podobnie jak w każdym innym kraju, skromność i powściągliwość są normą zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i gości z zagranicy, którzy muszą przestrzegać przepisów, zasad i zwyczajów kraju, w którym się znajdują.

Czy to prawda, że ​​nie możesz całować się publicznie?

Okazanie więcej niż przyjaznych uczuć w miejscach publicznych jest zabronione pod groźbą dużej grzywny, a nawet deportacji z kraju.

Jakie ubrania wybrać do podróżowania po kraju i odwiedzania miejsc publicznych?

Nikt nie zmusza cię do noszenia burki, ale Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański. Wybierając ubrania, należy unikać minispódniczek, głębokich dekoltów i półprzezroczystych sukienek na nagim ciele. Szczególną uwagę należy zwrócić na odzież dla turystów mieszkających w emiracie Sharjah, najbardziej konserwatywnym pod tym względem.

Zbyt szczery strój może sprawić ci problemy nie tylko z policją, ale także z lokalną kobieciarzem, który natychmiast zacznie składać ci „romantyczne” oferty.

Czy dla osób niezamężnych dozwolone jest wspólne mieszkanie?

Chociaż pięciogwiazdkowe hotele są lojalne wobec par, najlepiej nie nadużywać ich tolerancji. Zanim zaczniesz z kimś flirtować, zastanów się: oboje jesteście poważnie zagrożeni.

Jeśli okaże się tajnym agentem „policji moralnej”, znajdziesz więzienie i wydalenie z kraju. Pieczęć deportacyjna w paszporcie może utrudnić późniejszą podróż za granicę.

Czy mogę pić alkohol w Emiratach?

Alkohol jest zabroniony dla muzułmanów. Zakaz ten nie dotyczy odwiedzających, chyba że wyznają islam.

Zdecydowanie nie zaleca się oferowania ani dawania alkoholu muzułmanom, a także prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Jeśli zostaniesz „zabrany do skrzyni” w restauracji, barze lub dyskotece, spróbuj po cichu podejść do wyjścia, złap taksówkę i wróć do hotelu. Picie alkoholu, w tym piwa, w miejscach publicznych (na ulicy, w parku, na plaży) jest obarczone grzywną i więzieniem.

Czy muszę mieć paszport podczas podróży po kraju?

Nie, nie konieczne. Wystarczy mieć kserokopie paszportów i wiz. Oryginały najlepiej zostawić w sejfie - w pokoju hotelowym lub w recepcji. Utrata paszportu grozi bardzo poważnymi problemami do czasu aresztowania na okres niezbędny do uzyskania nowego paszportu lub zaświadczenia z konsulatu. W każdym razie, w przypadku konfliktu z policją, nie próbuj oferować pieniędzy. Przekupstwo może być o wiele poważniejszym przestępstwem niż to, co próbowałeś spłacić.

Czy Arabowie mają wrogość wobec Rosjan lub innych narodowości?

Wszyscy lokalni mieszkańcy, w tym celnicy i straż graniczna, są tradycyjnie gościnni i gościnni. I to nie jest gra - ponieważ Emiraty, w przeciwieństwie do Egiptu i Turcji, nie żyją kosztem turystów.

Większość miejsc pracy w sektorze usługowym zajmują Arabowie z krajów sąsiednich, a także imigranci z WNP i Azji Południowo-Wschodniej. Jest więc mało prawdopodobne, że będziesz w stanie komunikować się z lokalnymi Arabami w życiu codziennym (chyba że sam jesteś nimi ciekawy).

Staraj się, aby twoje zainteresowanie nie wyglądało jak naruszenie prywatności. Nie fotografuj wnętrza domu pod nieobecność właściciela, wnętrza meczetów, modlących się ludzi, a zwłaszcza muzułmańskich kobiet - to ostatnie jest prawnie zabronione.

Unikaj wszystkiego, co można postrzegać jako brak szacunku dla świątyń. Znany jest na przykład przypadek, gdy gość z Wielkiej Brytanii zaparkował w pobliżu meczetu i został ukarany grzywną w wysokości 1100 USD za odmowę wyłączenia głośnej muzyki w samochodzie podczas wezwania do modlitwy.

Obejrzyj wideo: Zasady Postępowania w Przypadku Zagrożeń Terrorystycznych (Luty 2020).