Kawiarnie, restauracje, bary

Restauracje i bary, których jest wiele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, oferują kuchnię z dowolnego kraju na świecie: tutaj możesz spróbować chińskiego, irańskiego, arabskiego, libańskiego, filipińskiego, indyjskiego, koreańskiego, włoskiego, japońskiego, polinezyjskiego, hiszpańskiego, angielskiego, francuskiego, greckiego, a także dania rosyjskie i uzbeckie.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pomimo gorącego klimatu, nie można obawiać się o jakość produktów i gotowych produktów z nich nawet na ulicy: nieprzekupna służba sanitarno-epidemiologiczna ściśle monitoruje przestrzeganie wszystkich niezbędnych norm i zasad.

Restauracje w hotelach oferują głównie dania kuchni międzynarodowej, a także oryginalne, niezrównane lokalne potrawy z jagnięciny, kurczaka i ryb, pikantne przyprawy i sosy.

Ile pieniędzy musisz wydać na jedzenie?

Jeśli jesteś zadowolony z lunchu z solonym kefirem (0,75 drh), shawarma (5 drh) i niektórych owoców, to będzie cię to kosztować mniej niż 3 USD. Sok lub kakao z automatu kosztuje 1-2 drh.

Goście hoteli miejskich mogą łatwo znaleźć dwa lub trzy obiekty w promieniu „odległości spaceru” oferujące bufet za 40 200 drx (około 11-50 USD), szczególnie jeśli przyjedziesz tam przed godziną 16.00. W dużych supermarketach, takich jak Spinney's, Carrefour, można kupić gotowe dania na wynos. Powiedzmy, że smażony kurczak kosztuje tam tylko 12 drh (około 3 USD).

Komu i ile powinienem zostawić „na herbatę”?

W wielu restauracjach napiwki są wliczone w koszt usługi (opłata serwisowa 16%), ale jeśli menu tego nie mówi, to przy płaceniu rachunku należy dodać około 10% kwoty. Portier na lotnisku lub w hotelu zwykle otrzymuje 5-10 drx.

Gdzie mogę palić fajkę wodną w Dubaju? Ile to kosztuje i czy jest niezdrowe?

W mieście jest wiele arabskich kawiarni. Są to małe przytulne kawiarnie w stylu arabskim, bardzo różne w swojej klasie. Ich menu obejmuje kawę, herbatę, orientalne słodycze i fajkę wodną. Zakłady te są szczególnie poszukiwane przez miejscową ludność, prowadząc spokojny, zrównoważony styl życia. To tutaj Arabowie odpoczywają, rozmawiają spokojnie, grają w backgammona, palą fajkę wodną lub po prostu kontemplują otaczający ich świat. Zalecamy odwiedzenie jednego z tych miejsc, aby w pełni zanurzyć się w atmosferze Wschodu i spowolnić swój rytm życia.

Zwykle palenie fajki wodnej (w języku arabskim nazywa się to „shisha”) kosztuje od 30 drx (8 USD). Jeśli nie znasz tego urządzenia, nie wstydź się: kelner chętnie pokaże Ci, jak z niego korzystać, a także szybko zmieni wymarły węgiel. Jeśli chcesz, możesz kupić swoje urządzenie za „nargile” za 120-170 dirhamów (32-46 USD). Tytoń fajki wodne są sprzedawane nawet w najmniejszych sklepach. Efekt przyzwyczajenia się do tego nie występuje. Po zbadaniu paczki zobaczysz, że zawiera 10-20 razy mniej smoły i nikotyny niż twoje ulubione papierosy. Osoby z fajkami wodne można zobaczyć w wyznaczonych restauracjach.

Obejrzyj wideo: 10 najbardziej unikatowych restauracji i kawiarni na świecie - Niewątpliwie Ciekawe (Wrzesień 2019).