Waluta

ZEA Dirham dzieli się na 100 plików. Obecnie w obiegu znajdują się monety o nominałach 25 filsów (antylopa), 50 filsów (wiertnice olejne) i 1 dirham (dzbanek do kawy), a także nominały 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 dirhamów. Typowe skróty to AED lub DHS. Kurs dirham kosztuje około 3,67 za dolara amerykańskiego. Turyści nie mają problemów z wymianą walut: w kraju istnieje duża liczba punktów wymiany walut.

Prawie wszystkie przedsiębiorstwa handlowe akceptują do płatności walutę różnych krajów i karty kredytowe. Na ulicach, w bankach, supermarketach jest wiele bankomatów, które współpracują ze wszystkimi systemami płatności: American Express, MasterCard, Visa i inne.

Jaką walutę najbardziej opłaca się zabrać ze sobą? Co lepiej płacić w sklepach?

Lepiej płacić, robiąc zakupy w lokalnej walucie - dirhamach. Kurs 1 $ = 3,67 dirhamów. Monety o tym samym nominale mogą mieć różne rozmiary. Okazje, możesz uzyskać duże rabaty dirhams niż przy płatności w walucie. W sklepach, w których ceny są stałe, lepiej jest również płacić dirhamami: ustalone tam kursy walut są wyraźnie niedoszacowane. W kantorach w hotelach warto zmienić walutę tylko w nagłych wypadkach - istnieje nierentowna stawka. Duże kwoty najlepiej zmieniać w licznych wymiennikach w mieście.

Większość ludności ZEA stanowią imigranci z innych krajów, więc na każdym rogu możesz swobodnie wymieniać dirhamy waluty Indii, Filipin, a także euro, funty i pieniądze ze wszystkich krajów Bliskiego Wschodu. Jednak najlepszą opcją na dziś są dolary amerykańskie, które w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są nadal bardziej popularne niż inne rodzaje walut. Zdecydowanie nie warto nosić banknotów z krajów WNP, wyjątkiem jest tylko rosyjski rubel, który można wymienić na dirham w niektórych dużych punktach wymiany. Niewykorzystane dirhamy można bez problemu wymienić z powrotem.

Jeśli pozostaniesz bez pieniędzy, krewni mogą wysłać ci wymaganą kwotę przez uniwersalnie zlokalizowane biura Western Union.

Obejrzyj wideo: Dolar amerykański - Kompendium Walut Krzysztofa Kamińskiego (Wrzesień 2019).