Ograniczenia celne

Na osobę dorosłą można importować do ZEA do 2 tysięcy papierosów, 400 cygar lub 2 kg tytoniu. Nie-muzułmanie mogą przynieść do 2 litrów alkoholi i taką samą ilość wina do użytku osobistego. Materiały fotograficzne i wideo, a także materiały drukowane o nagannych i niepoważnych treściach są zabronione. Import narkotyków, broni i substancji psychotropowych jest surowo zabroniony. Nie ma ograniczeń w imporcie i eksporcie walut i produktów z metali szlachetnych, ale służby celne tradycyjnie wykazywały zwiększone zainteresowanie bardzo dużymi ilościami waluty i biżuterii.

Jakie narkotyki są zakazane w imporcie i używaniu w kraju?

W Dubaju możesz kupić prawie wszystko, do czego jesteś przyzwyczajony. Dlatego weź leki ze sobą tylko w nagłych wypadkach i na receptę wyjaśniającą, dlaczego potrzebujesz takiej liczby leków. Faktem jest, że wiele leków zawiera (w takim czy innym stopniu) substancje odurzające.

Na przykład kodeina w Emiratach jest zabroniona i jest uważana za lek, który zmienia ludzką psychikę. Import nielegalnych narkotyków bez zezwolenia jest obarczony więzieniem i deportacją z kraju.

Obejrzyj wideo: Postępowanie celne (Wrzesień 2019).