Opis ogólny


Nasz magazyn nadal odpowiada na listy czytelników. W tej części dodajemy odpowiedzi na pytania, które najczęściej interesują rosyjskojęzycznych turystów.

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), młode państwo z 37-letnią historią, powstało w wyniku zjednoczenia dwóch emiratów 2 grudnia 1971 r .: Abu Zabi, Dubaju, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain i Fujairah. W lutym 1972 r. Emirat Ras Al Khaimah wstąpił do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Stolicą kraju jest miasto Abu Zabi, w którym mieszka około 900 tysięcy osób.

Głową państwa jest prezydent - Jego Wysokość Szejk Khalifa bin Zayed Al Nahyan, władca Abu Zabi.

Ludność ZEA to tylko 15% ludności tubylczej, reszta pochodzi z innych krajów regionu arabskiego, Europy i WNP, a także z Indii i Azji Południowo-Wschodniej.

Roczny wzrost liczby ludności ZEA wynosi około 7%, aw 2007 r. Jego całkowita liczba osiągnęła 5 milionów 631 osób (według ostatniego spisu ludności).

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego i graniczą z Arabią Saudyjską i Sułtanatem Omanu, między 22 ° a 26 ° szerokości geograficznej północnej i między 51 ° a 56 ° długości geograficznej wschodniej. Na północny zachód od ZEA znajduje się Katar. Arabia Saudyjska rozciąga się na zachód, południe i południowy wschód od Emiratów, a Oman - na południe i północny wschód. Powierzchnia kraju wynosi około 83 600 metrów kwadratowych. km Linia brzegowa ZEA - 600 km wybrzeża Zatoki Perskiej i 100 km Zatoki Omańskiej (część Oceanu Indyjskiego).