AUDI A7: nowe słowo w klasie biznes

21 marca 2011 r. Ali & Sons Co LLC (Abu Zabi) i Al Nabooda Automobiles (Dubaj), oficjalni dealerzy Audi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosili pojawienie się nowego modelu Audi A7 w sklepach marki Emirates.

Ostatnio żaden z przedstawicieli branży motoryzacyjnej nie pomyślał o uruchomieniu seryjnej produkcji czterodrzwiowego coupe. Jednak Mercedes Benz stał się pionierem na tej wspaniałej drodze, a jednak wprowadził coupe z czterema drzwiami, niesamowicie mocnym silnikiem, a także przyziemnym, bardzo płaskim kształtem nadwozia, jak to jest zwykle w produkcji samochodów coupe.

Nowe Audi A7 to samochód średniej wielkości, prezentowany w dwóch wersjach: 4-drzwiowe coupe inspirowane klasą Mercedes-Benz CLS, a także 2-drzwiowe coupe i kabriolet, które konkurują z Mercedes-Benz CL-Class, SL-Class i BMW 6- seria.

Charakteryzuje się podwoziem Audi A8 Limo (limuzyna), aby zapewnić więcej miejsca dla pasażerów z tyłu i nisko położony środek ciężkości. Samochód, w zależności od modyfikacji, jest wyposażony w 3,2-litrowe silniki benzynowe V6, 4,2-litrowe silniki V8. lub nawet bardziej obszerny silnik, taki jak V10 o pojemności 5,0 litrów. i moc do 570 KM

Pierwszy taki samochód został zaprezentowany pod koniec 2008 roku podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a już w 2009 roku pojawił się w sprzedaży. Aby opracować ten samochód, specjaliści Audi stworzyli zupełnie nową bazę dla nowego coupe, która nazywała się LBK - podstawa podłużna. Ma taki kształt podwozia, który może różnić się długością i szerokością, co pozwoli na użycie nowej podstawy nie tylko w tym modelu, ale także w nowych samochodach, które wciąż są w projekcie dla Audi. Szczególną uwagę zwrócono na twórców silnika, który o mocy 225 koni mechanicznych jest gotowy dać swojemu właścicielowi przyspieszenie do stu kilometrów na godzinę w 7 sekund. Silnik w nowym A7 wykorzystuje model V6 TDI o pojemności trzech litrów. Transmisja obejmuje 8 etapów, między którymi przełączanie odbywa się za pomocą tiptronic.

Opcja napędu na wszystkie koła Quattro jest standardem we wszystkich wersjach. Tutaj nie można nie powiedzieć o tarczach, które mają średnicę od 18 do 20 cali i wyglądają bardzo harmonijnie w samochodzie przedziałowym, nadając Audi A7 nieco agresywny wygląd. Siedząc na przednim siedzeniu nowego Audi A7, od razu odczuwasz szalone pragnienie osiągnięcia maksimum, jakie może dać to coupe.

Konstrukcja kabiny, wygoda rozmieszczenia wszystkich możliwych przycisków i urządzeń, natychmiast zauważy każdy, zarówno doświadczony kierowca, jak i nowicjusz. Wyświetlacz komputera pokładowego jest niewidoczny i rozszerza się po naciśnięciu klawiszy. Dach nowego samochodu jest przezroczysty, a oświetlenie kontrolowane jest ręcznie lub przez automatyczny sterownik.

Komfort i wygoda, które, jak się wydaje, doprowadziły do ​​perfekcji, początkowo nieco zacienione przez fakt, że samochód jest nieco dłuższy niż standardowe coupe, ale kiedy zaczniesz jechać, natychmiast zapomnisz, że są jeszcze dwa pełne siedzenia i kilka drzwi za tobą. Wrażenia, jakie nowe Audi A7 daje właścicielowi, są niesamowite i przyciągają całą uwagę. Płynny ruch samochodu na drodze wcale nie oznacza złego prowadzenia, przeciwnie, samochód odczuwa najmniejszy ruch kierownicy i dość szybko spełnia życzenia kierowcy, dzięki czemu zwrotność Audi A7 jest na najwyższym poziomie. Uziemiona forma samochodu zapewnia doskonałą stabilność na drodze podczas przeciążeń bocznych, a kształt karoserii w kształcie kropli zapewnia doskonałe opływanie.

Krótko mówiąc, jeśli jesteś zainteresowany samochodem klasy średniej, Audi A7 może być dobrym wyborem. Cena wywoławcza nowych produktów w salonach samochodowych marki Audi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi 263 tys. Dirhamów. Przy zakupie możliwe są oferty specjalne, w postaci pakietów do naprawy serwisowej i gwarancyjnej.

Obejrzyj wideo: KALI - 30 KMH OFFICIAL V8T VIDEO (Wrzesień 2019).