Wycieczka do Al Ain

To miasto, wchodzące w skład emiratu Abu Zabi, jest „najbardziej zielone” na Półwyspie Arabskim. Możesz przyjechać tutaj z Dubaju autobusem, co godzinę odjeżdżając z dworca autobusowego Al-Gubayba (cena biletu to 20 drx). Za półtorej do dwóch godzin zobaczysz zacienione ogrody kwitnące przez cały rok, rozciągające się na wiele kilometrów.

Miasto słynie również z zabytków oraz centrów kulturalnych i rozrywkowych. Należą do nich Muzeum Historii Naturalnej (tel. (03) 761 2277) i Muzeum Al Ain (tel. (03) 764 1595). Jest to stary fort, zbudowany 175 lat temu przez rodzinę Al Nahyan, której członkowie zostali później władcami kraju, uniwersytet miejski i park rozrywki Fun City. Ponadto istnieje duża farma wielbłądów.

Zoo Al Ain

- Największa menażeria nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale na całym Bliskim Wschodzie. Tutaj gromadzone są egzotyczne zwierzęta nie tylko w Arabii (w tym gemsboks), ale także w pozostałej części świata. Zwierzęta można oglądać w naturalnych zagrodach, a ryby w ogromnym akwarium.

Telefon (03) 782 8188.

Zimą w mieście odbywają się wystawy i festiwale kwiatowe. Ciekawe wrażenia pozostają po spacerze ścieżkami gaju palmowego (Plantacja Palm), położonego w samym centrum miasta i widocznego zarówno z dworca autobusowego, jak i placów Al Salma i Al-Murab.

Ci, którzy preferują komfortowy pobyt, mogą zatrzymać się w hotelu InterContinental (tel. (03) 768 6686) i Rotana (tel. (03) 754 5111).

Fort wschodni

Miejsce urodzenia Szejka Zayeda stało się obecnie jednym z najlepszych muzeów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wystawa starych zdjęćInformuje, jak zmienił się Al Ain od lat 60. XX wieku. Jest też wystawa wykopalisk archeologicznych i kolekcja starożytnej broni. Możesz dowiedzieć się wiele o świecie zwierząt i roślin w oazie, a także o tradycyjnym stylu życia Beduinów.

Fort Al Handak

Uważany jest być może za najstarszy w ZEA - ma około 400 lat. Wstęp jest bezpłatny. Otwarte od 8.00 do 18.00 (w czwartki i piątki z przerwą 13.00-16.00).

Rynek Buraimi

Sprzedają mięso, owoce i artykuły gospodarstwa domowego, ale na tym rynku jest kilka sklepów, w których można znaleźć biżuterię ze srebra Omani, a także tradycyjne sztylety (hanjar) z pracy Omani.

Healy Gardens

Ten park w północnej części miasta pozwoli ci schronić się w cieniu i cieszyć się spokojem licznych fontann. Powstał wokół kopii starożytnego grobowca - owalnej konstrukcji wykonanej z wapienia.

Healy Fan City

Jest to park rozrywki z krytym lodowiskiem, pociągiem turystycznym i wieloma innymi atrakcjami dla rodziców i dzieci.

Mount Jebel Hafeet

Jest to najwyższy punkt w ZEA (1163 m). Na jej szczyt prowadzi serpentyna szerokiej drogi asfaltowej. Stamtąd otwiera się zapierający dech w piersiach widok na pustynię i oazę. Tuż pod tarasem widokowym znajduje się pałac prezydenta ZEA Szejka Khalifa bin Zayeda.

Rynek wielbłądów

Jeśli się nie boiszsą przyjemne zapachy, zdecydowanie powinieneś tu zadzwonić (to tylko 5 km od centrum Al Ain). Zobaczysz znikającego ducha starej Arabii: wielbłądy, delikatnie liżące nowonarodzone dzieci, surowych męskich ojców i desperacko targujących się kupujących i sprzedających. Ceny wielbłądów zaczynają się od 500 dirhamów, a cena dorosłego (nie rasy) wielbłąda jest mierzona w dziesiątkach tysięcy. Rynek trwa od świtu do zmierzchu z przerwą na upalną porę dnia.

Obejrzyj wideo: BNT 285 Wspinaczka na Hotel Marriott w Warszawie (Wrzesień 2019).