Dubaj

Każdy region tego emiratu ma swoją własną charakterystykę. Na przykład Jebel Ali to wolna strefa ekonomiczna z dobrze wyposażonym portem morskim. Wiele firm, w tym Rosjanie, otwiera tutaj swoje biura.

Jumeirah

Drogi obszar elitarnych rezydencji. Przytulny park plażowy Jumeirah z zadbanym ogrodem jest czynny od 8.00 do 22.30 (w poniedziałki wstęp jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci poniżej 12. roku życia i kobiet). Opłata za wstęp wynosi 5 drh za osobę i 20 drh z samochodu. Al Safa Park znajduje się również w okolicy. Historia parku sięga 1975 roku, powierzchnia wynosi 64 ha. Na całym terytorium istnieją kanały, przez które przerzucane są mosty. Park jest otwarty od 8.00 do 22.30, wejście - 5 drh.

W tym obszarze znajduje się meczet Jumeirah, unikalny park wodny Wild Wadi, klub jachtowy i sztuczna wyspa The Palm Jumeirah. Tutaj znajdują się najmodniejsze hotele w Emiratach - Jumeirah Beach, Mina A'Salam i Al Qasr. W edukacyjnej wiosce wiedzy o SSE znajdują się oddziały wielu międzynarodowych uniwersytetów. W zoo Jumeirah można zobaczyć rzadkie zwierzęta: wilka arabskiego, kota Thomsona i kormorany Bakotrid. Jeśli jednak pobyt w Dubaju jest ograniczony do jednego lub dwóch dni, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie starej części miasta, którą zatoka dzieli na dwie dzielnice - Deira i Bar Dubai.

Deira

Jedna z najstarszych dzielnic Deiry nazywa się Al-Dagaaa. Oto stary Złoty Rynek (Złoty Suk), dworzec autobusowy, targ z owocami morza (Targ Rybny) i dwa tunele Shindag - samochód i pieszy.

Jest mało prawdopodobne, abyś minął Baniyas Square (alias Nasser Square) - komercyjne serce Dubaju. To tutaj kupują głównie turyści z krajów WNP.

Rigga Street to dwukilometrowy bulwar, który zaczyna się w pobliżu centrum handlowego Al Ghurair, biegnie równolegle do zatoki i kończy się meczetem niedaleko słynnej Wieży Zegarowej. Istnieje wiele modnych butików, kawiarni i restauracji, których stoły wystawiane są bezpośrednio na chodnik w chłodne dni. Tutaj możesz zapoznać się z dowolną kuchnią - arabską (Al Safadi), filipińską (Golden Fork), rosyjską („Fantasy”), libańską, amerykańską i wieloma innymi.

Ponadto w Rigdze znajduje się kilka sklepów sprzedających perskie słodycze, arabskie ubrania i perfumy. Zakłady te zamykają się dość późno, około północy.

Deira kończy się na parku na półwyspie Mamzar. Z widokiem na wieżowce Emirate of Sharjah oferuje odwiedzającym huśtawki, zjeżdżalnie, przejażdżkę pociągiem, wypożyczalnię rowerów, kawiarnię (do 20:30), zatoki morskie, czyste plaże, wiele miejsc do grillowania, podgrzewany basen i domki. W piątki indyjskie i arabskie rodziny wychodzą na piknik z namiotami, fajkami wodnymi i instrumentami muzycznymi. Oprócz nich turyści i przedstawiciele rosyjskiej diaspory dubajskiej „spotykają się”, umawiając się na stronie forum www.chatru.com.

Bar Dubai

Możesz dotrzeć tutaj z Deira za pomocą łodzi abra, a także autobusów i taksówek przekraczających zatokę wzdłuż trzech mostów i tunelem Shindaga. (Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji „Transport”).

Na lewo od mostu Al-Maktoum znajduje się Creek Park, który wyróżnia się szeroką różnorodnością flory: 280 gatunków roślin, w tym gigantyczne kaktusy, rośnie na 96 hektarach. Otwarte od 8.00 do 23.00. Wejście 5 drh.

W parku znajduje się miasteczko dla dzieci, miejsca do grillowania, wędkowania i jazdy na rolkach, a także sieć restauracji Malik Burger. Wypożyczalnia rowerów jest dostępna. Kolejka linowa (czynna do 21.30) oferuje zapierające dech w piersiach widoki na zatokę i miasto. Najbliższe wejście do kolejki linowej znajduje się w pobliżu miasta Healthcare, w dzielnicy Ud Metha, słynnej z kościoła Świętej Trójcy, w którym odbywają się nabożeństwa prawosławne.

Jeśli przyjechałeś do Dubaju na zakupy, spójrz na Karama - kolorową indyjską dzielnicę, w której możesz tanio kupić „kopie” produktów Rolexa, Gucciego, Christiana Diora, Bulgari i Louisa Vuittona, które są prawie nie do odróżnienia od oryginałów. Jeśli jednak chcesz zobaczyć zabytki, twoja ścieżka leży na starym bazarze, przypominającym Złoty Rynek w Deira - i oczywiście w okolicy Shindag.

Tutaj, na niewielkim obszarze, koncentrują się najlepiej zachowane stare budynki. W ciągu zaledwie dwóch do trzech godzin możesz odkryć Pearl Catcher Village, Heritage Village, dom szejka Saeeda Al-Maktouma i wieżę strażniczą Shindag. Koniecznie odwiedź pobliską Divan (Urząd Władcy Dubaju), Wielki Meczet i Muzeum Dubaju.

Bastakia

Ten zabytkowy bar Dubai znajduje się między muzeum miejskim w forcie Al Fahidi, promenadą Bay i ulicą Musalla. Większość lokalnych budynków została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Teraz cała dzielnica została uznana za zabytek. Aby wyobrazić sobie, jak wyglądało miasto w przeszłości, warto wędrować wąskimi uliczkami. Osiedlili się tu zamożni kupcy z Persji; sama nazwa pochodzi od perskiej prowincji Bastak. W tej prestiżowej dzielnicy wybudowano domy i przedstawicieli szlacheckich rodzin emiratu blisko władcy. Obecnie Bastakia jest aktywnie odnawiana (zachowało się 57 domów), a wkrótce zamieni się w turystyczną Mekkę, w której będą znajdować się kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami i galerie sztuki.

Wielki Meczet

Jego najwyższy minaret w Dubaju (70 m) jest widoczny dla wszystkich, którzy pływają na Starym Rynku

Bar Dubai na łodzi Abra. Meczet zdobi dziewięć dużych i czterdzieści pięć małych kopuł. 1200 osób może modlić się w tym samym czasie. Nowoczesny budynek wzniesiono pod koniec XX wieku na miejscu starego, zbudowanego w 1900 roku. Ten meczet, z największymi witrażami z zatoki, jest ważnym centrum życia kulturalnego i religijnego Dubaju.

Wejście do niego jest otwarte tylko dla muzułmanów.

 

Dom szejka Saeeda Al Maktouma

Znajduje się w Bar Dubai, na nabrzeżu Shindaga. Jest to typowy budynek w kształcie kwadratu Adobe typowy dla lokalnej architektury. Został zbudowany w 1896 roku przez przodków obecnego władcy Dubaju. Dom ma 30 pokoi: zgodnie z arabską tradycją mieszkało tu kilka pokoleń klanu Maktum pod jednym dachem.

Stała wystawa fotografii z połowy XX wieku opowiada o transformacji Dubaju w nowoczesne miasto. Miłośnicy czarno-białych fotografii z pewnością ucieszą się z portretów Beduinów i grupowych zdjęć klanów na tle ich ufortyfikowanych domów. Kolekcjonerzy będą zadowoleni z wyboru starych znaczków, bono i monet, w tym rupii indyjskich, które trafiły do ​​Dubaju za czasów angielskiego protektoratu.

Godziny otwarcia: sobota-czwartek - codziennie od 08.0020.30, w piątki 15.30-21.30

Wioska nurkowa

Wioska rybaków i łowców pereł znajduje się w Bar Dubai, w dzielnicy Shindaga, w pobliżu wejścia do tunelu. Obecna wystawa opowiada o życiu pierwszych osadników plemion koczowniczych, o historii nawiązania stosunków handlowych drogą morską, rybołówstwem i wydobyciem pereł. W wiosce znajduje się klub nurkowy.

Otwarte codziennie od 8.00 w 22.00. W piątek działa od 8.00 do 11.00 i od 16.00 do 22.00. Tel do wiadomości (04) 393 7151. Wstęp jest bezpłatny.

 

Meczet Jumeirah

Ten meczet, przedstawiony na rachunku 500 dirhamów, jest jednym z najbardziej znanych, dużych i pięknych w Dubaju i jedynym w mieście, otwartym dla turystów, którzy nie wyznają islamu. Znajduje się przy wejściu z Bar Dubai do Jumeirah 1, w pobliżu Dubai Diving Center. Cogodzinne wycieczki organizowane są w czwartki, soboty, niedziele i wtorki o 10 rano. Dzieci mogą wchodzić od 5 lat. Panie powinny nosić długie spódnice lub spodnie, góra powinna zawsze mieć długie rękawy, szalik lub szalik należy rzucić na głowę. Meczet opowie o tradycjach architektonicznych i cechach takich budynków, głównych kanonach islamu i historii arabskich kalifatów.

Wejście jest płatne - 10 drx.

Tel w przypadku zapytań (04) 353 6666

Muzeum Dubaju

Łatwo go znaleźć w Bar Dubai, między Bastakią a Wielkim Meczetem. Fort Al Fahidi, zbudowany w 1778 roku w celu ochrony przed atakami morskimi, mieści dwa muzea - ​​historyczny i wojskowy. Przed odbudową w 1971 r. W tym forcie znajdowały się koszary, pałac i więzienie. Ekspozycja muzeum przedstawia w podziemnych i podziemnych salach życie kalifatu arabskiego za czasów plemion Beduinów i systemu niewolników, artykuły gospodarstwa domowego, rzemieślników i rzadkie znaleziska wykonane z metalu i gliny, które mają 4000 lat. Muzeum, znajdujące się za Wielkim Meczetem, między Bastakią a Starym Rynkiem Bar-Dubaj, jest otwarte od 8.30 do 19.30 (w piątki - od 14.00 do 19.30). Obejmuje dziedziniec starego fortu i podziemną wystawę, której postacie pozwolą zanurzyć się w atmosferze starego Dubaju z jego wszystkimi kolorami, zapachami i dźwiękami.

Aby uzyskać informacje, zadzwoń pod numer (04) 353 1862

Nowy Złoty Suk

Znajduje się na Al Mina Street (prowadzącej z Bar Dubai do Jumeirah) naprzeciwko portu zwanego po szejku Rashid. Asortyment towarów charakteryzuje się pełną mieszanką stylów, trendów i kultur. W samym sklepie Fenoomen można znaleźć biżuterię wiodących europejskich firm w Austrii, Belgii, Holandii i Hiszpanii, w tym produkty Swarovsky. Wiele sklepów jest bogato prezentowanych z biżuterią z żółtego, czerwonego i białego złota, perłami, czarnymi i żółtymi diamentami.

Centrum zapewnia bezpłatny transfer z hotelu i dwupiętrowy parking. Dla pań są dwa salony piękności: Daksha z różnego rodzaju masażami, sauna i kąpiele mineralne oraz Top Ten, gdzie można przejść wszelkie zabiegi kosmetyczne, wykonać manicure i pedicure.

Wioska etnograficzna (wioska dziedzictwa)

Znajduje się na skarpie Shindag, w pobliżu domu Sheikha Saeeda i wioski Divers. Wieś to otoczona murem przestrzeń, w której próbki tradycyjnych domów są eksponowane na wolnym powietrzu. W szczególności znajduje się beduiński dom letni wykonany z pni i gałęzi palmy daktylowej.

We wsi można kupić pamiątki, wypróbować tradycyjne płaskie ciasta, odwiedzić sklepy rzemieślników, nałożyć wzory na hennę na ręce i nogi, spojrzeć na występ tradycyjnego tańca i robić zdjęcia w strojach arabskich. Jest też małe muzeum, w którym eksponowane są znaleziska archeologiczne; poza murami wioski znajduje się plac zabaw, na którym można jeździć na wielbłądzie.

Mushrif Park

Największy park w Dubaju znajduje się 12 km od centrum miasta, za międzynarodowym lotniskiem w Dubaju. Park jest popularny zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców, idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku miasta. Na zielonym terenie parku zbiera się powierzchnię 124 hektarów, różne rodzaje drzew krzewów i kwiatów rosnących we wszystkich Emiratach. Według najnowszych danych park ma ponad 30 000 drzew i krzewów. Oprócz otwartych przestrzeni parku znajdują się sztuczne jeziora, fontanny, zjeżdżalnie alpejskie, baseny i place zabaw. Tutaj możesz także jechać pociągiem, który będzie podróżował po parku, jeździć na kucyku i wielbłądzie.

Główną atrakcją Mushrif Park jest Międzynarodowa Wioska. Reprezentuje 13 modeli domów z różnych krajów i kultur. Istnieje duński młyn, indyjski wigwam, angielski dom, tajska pagoda, afrykańska chatka, domy reprezentujące kulturę Chin i Japonii, Norwegii i Indonezji oraz oczywiście same Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Wejście do parku w cenie 5 drh za osobę i 30 drh z samochodu; Wejście na basen - 5 drh dla dzieci i 10 drh dla dorosłych.

Godziny otwarcia: codziennie od 08.00 do 22.00, w środy - Dzień Kobiet.

Taras widokowy „At The Top” w najwyższym budynku na świecie Burj Khalifa
Punktem kulminacyjnym każdej wycieczki turystycznej po Dubaju jest oczywiście wizyta na platformie obserwacyjnej „At The Top” („On Top”), znajdującej się na 124. piętrze najwyższego budynku na świecie - wieżowca Burj Khalifa.
Wejście na szczyt rozpoczyna się na pierwszym piętrze The Dubai Mall, największego centrum handlowego na Bliskim Wschodzie. W trakcie zbliżania się do 124 piętra goście korzystający z prezentacji multimedialnych będą mogli poznać historię powstania Burdż Chalifa, ciekawe i pouczające fakty, zarówno o wieżowcu, jak i emiracie Dubaju.

Odwiedzającym zostanie przypomniana podróż do pamiątki „na szczycie świata”, którą można kupić w butiku z pamiątkami na pierwszym piętrze centrum handlowego Dubai Mall w pobliżu kasy.

Godziny otwarcia: niedziela-środa - 10.00-22.00; czwartek-sobota - 10.00-00.00

Cena:

  • Bilet „szybkiego dostępu” dla dorosłych i dzieci - 400 dirhamów;
  • bilet dla dorosłych i dzieci powyżej 13 lat - 100 dirhamów;
  • bilet dla dzieci od 4 do 12 lat - 75 dirhamów;
  • bilet dla dzieci poniżej 3 lat - bezpłatnie

Telefon w celu uzyskania informacji: 800 28 843 867
www.atthetop.ae

Zoo w Dubaju

Najstarsze zoo nie tylko w ZEA, ale także na Półwyspie Arabskim. Historia zoo rozpoczęła się od prywatnej kolekcji egzotycznych zwierząt znajdujących się w dużym ogrodzie. W 1971 r. Został przeniesiony przez właściciela do gminy. Teraz zoo zajmuje powierzchnię około 2 hektarów w samym centrum miasta w elitarnej dzielnicy Jumeirah. Pomimo skromnych rozmiarów zoo chroni około 1500 zwierząt i ptaków, w tym syryjskie niedźwiedzie, szympansy, lwy i żyrafy afrykańskie, tygrysy bengalskie, gazele, flamingi i węże.

Wejście do zoo - 2 godz., Wtorek - dzień wolny.

Do wiadomości: (04) 344 0462

Wonder Bus

Ten „cudowny” autobus podróżuje zarówno drogą lądową, jak i wodną. Klimatyzowany autobus ma 44 wygodne miejsca dla pasażerów i telewizor z szerokim ekranem LCD. Podczas fascynującej wycieczki przejedziesz przez najciekawsze zabytki Dubaju, a następnie zanurzysz się w morskiej powierzchni Dubai Creek. Profesjonalni przewodnicy przedstawią wiarygodne fakty z historii Dubaju. Czas trwania wycieczki wynosi dwie godziny dwa razy dziennie. Wycieczka rozpoczyna się w centrum handlowym Bur Juman.

Cena wycieczki: dla dzieci w wieku 3-12 lat - 75 drx (20 USD), dla dorosłych - 115 drx (31 USD).

Obejrzyj wideo: ZYCIE W DUBAJU #1 Plusy i minusy Dubaju (Wrzesień 2019).