Hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bezpośrednia rezerwacja pokoju online

Rezerwacje hoteli online w ZEA stają się coraz bardziej powszechną praktyką. W ciągu ostatnich dziesięciu lat udział wniosków online o zakwaterowanie z całkowitej liczby pokoi zarezerwowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wzrósł z 23% do 76%, podczas gdy średnio w krajach Zatoki Perskiej odsetek zgłoszeń online do hoteli utrzymuje się dziś na poziomie 55,6%.

Według Frederica Morela, kuratora hotelowej wystawy biznesowej The Hotel Show, która odbędzie się w Dubai Exhibition and Congress Centre w dniach 17–19 maja 2011 r., Sytuacja na rynku rezerwacji online zmieniła się znacząco w ostatnich latach. „Wcześniej hotele musiały korzystać z pomocy międzynarodowych sieci hoteli, które zapewniały im dostęp do globalnych systemów dystrybucji (GDS), takich jak Worldspan, Amadeus, Galileo i Sabre. Ale teraz, dzięki rozwojowi i rozpowszechnianiu technologii internetowych w ZEA, lokalne marki hotelowe uzyskają bezpośredni dostęp do grupy docelowej i mogą przyjmować wnioski o rezerwację od klientów w czasie rzeczywistym ”- powiedział Morel.

Nowoczesne technologie internetowe dają hotelom możliwość, bez uciekania się do usług pośrednika, połączenia z GDS i internetowymi biurami podróży, takimi jak Expedia i Booking.com, oraz rezerwacji pokoi online za pośrednictwem własnych stron. Obecnie internetowe formularze wniosków o zakwaterowanie pozwalają nawet klientom samodzielnie wybrać pokój hotelowy, podobnie jak w przypadku konkretnego miejsca w samolocie podczas rezerwacji lotu.

Obejrzyj wideo: Emiraty Arabskie - Hotel Al Hamra Residence - Dubaj - (Wrzesień 2019).