Długo oczekiwana stacja metra Jebel Ali w Dubaju jest otwarta

11 marca w Dubaju otwarto terminal terminalu czerwonej linii metra w Dubaju - Jebel Ali Station. Według Dubajskiego Komitetu ds. Dróg i Transportu (RTA), dzięki otwarciu całkowita liczba czerwonych stacji metra osiągnęła 27. Eksperci RTA oczekują, że Jebel Ali obsłuży 11 000 pasażerów na godzinę.

Według Mattara Al Thayera, prezesa zarządu i dyrektora wykonawczego RTA, ta stacja metra w Dubaju została zaprojektowana przede wszystkim do obsługi Jebel Ali Industrial Area, przemysłowej i wolnej strefy ekonomicznej, w której 6600 firm zatrudnia około 129 tysięcy osób. „Ponieważ stacja Jebel Ali znajduje się w punkcie końcowym czerwonej linii, zwiększyła swoją długość do 53 km” - powiedział Al Thayer.

W godzinach porannego maksymalnego obciążenia 27 pociągów dostarczy pasażerów na nową stację, w godzinach wieczornych - 29. Odstępy między pociągami będą wynosić od 6 do 8 minut rano i od 5 do 6 minut wieczorem. Należy zauważyć, że łączna liczba pasażerów korzystających z usług metra w Dubaju od stycznia do lutego bieżącego roku wyniosła 9,3 miliona osób.

Obejrzyj wideo: Premiera Błękitnego - nad morze w 58 minut (Wrzesień 2019).