Sport i show-biznes pomogą przyciągnąć więcej turystów do Abu Zabi

Według Urzędu ds. Turystyki w Abu Zabi (ADTA) liczba osób przebywających w hotelach i apartamentach w stolicy emiratu w styczniu 2011 r. Wyniosła 154 tys. Oznacza to wzrost o 5% w porównaniu do statystyk ze stycznia 2010 r.

Ponadto średnia długość pobytu turystów i podróżujących biznesmenów w hotelach w Abu Zabi wzrosła z 2,68 nocy w styczniu ubiegłego roku do 3,1 nocy w tym roku. Jednak ze względu na wzrost liczby pokoi hotelowych w Abu Zabi w 2010 r. Średnie obłożenie hoteli w emiracie spadło o 26%, a przychody z działalności hotelowej w Abu Zabi - o 8%. Jednocześnie przychody sektora restauracyjnego wzrosły o 5%.

Według ekspertów w tej chwili większość gości odwiedza Abu Zabi w celach biznesowych. Niemniej jednak nowe dane dotyczące długości pobytu w emirackich hotelach dają powód, by spodziewać się bardziej intensywnego napływu turystów do Abu Zabi w 2011 roku. Obiecujące dane na początek roku związane są między innymi z mistrzostwami HSBC Golf Championship, które odbyły się w styczniu w Abu Zabi. Cotygodniowe pokazy muzyczne na wyspie Yas również odgrywają ważną rolę w przyciąganiu turystów do Abu Zabi. To pozwala nam mieć nadzieję, że przemysł rozrywkowy emiratu będzie nadal przyczyniał się do wzrostu zainteresowania turystów Abu Zabi.