Francuski „Spider-Man” podbił „wieżę kalifa” w Dubaju

W historii „Spider-Mana”, jak nazywa się Francuz Alain Robert, duża biała plama zniknęła. 28 marca tego roku udało mu się „wspiąć” na najwyższy budynek na świecie - wieżowiec Burj Khalifa („Wieża Khalifa”) w Dubaju, którego wysokość wynosi 828 metrów.

Allen spodziewał się, że podbój „Wieży Kalifa” zajmie mu 7 godzin. Udało mu się jednak wspiąć na ponad 100 pięter i szklaną iglicę w nieco ponad 6 godzin. Wspinaczka odbyła się w świetle potężnych reflektorów skierowanych na śmiałka.

Trudny test padł na kilkuset widzów zebranych poniżej. Wielu nadal będzie odczuwać ból szyi, ponieważ stali przez kilka godzin z podniesionymi głowami w niebo. Na dole dyżurowały także wozy strażackie i karetki pogotowia, których usługi na szczęście nie były potrzebne.

Robert przygotowywał się do wspinaczki w hotelu w Dubaju, zrywając się z podłogi i wykonując ćwiczenia brzucha i ćwiczenia rozciągające. Przez kilka ostatnich dni stosował dietę bogatą w węglowodany i cały swój wolny czas spędzał na wieżowcu Burj Khalifa, który wyglądał przez okna jego pokoju, jakby pamiętał ścieżkę, którą wkrótce musiał podążać. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości poprzednich podjazdów, 48-letni śmiałek używał lin i sprzętu wspinaczkowego.

Co więcej, zrobił to nie z własnej woli, ale na prośbę organizatorów, którzy w przypadku odmowy zagrozili zakazem wspinaczki. Jednak Alain praktycznie nie używał lin i sprzętu, jak zawsze, opierając się na rękach i stopach.

Przed wieżą Khalifa Alain Robert podbił ponad 70 wieżowców, w tym Empire State Building w Nowym Jorku, Willis Tower w Chicago i wieże Petronas Towers w Kuala Lumpur. W 2004 roku wspiął się na Tajpej 101 na Tajwanie, który do czasu otwarcia Burdż Chalifa był uważany za najwyższy budynek na świecie.

Obejrzyj wideo: Zagrajmy w Spider-Man: Turf Wars DLC 100% odc. 6 - Czas namierzyć Screwball (Wrzesień 2019).