Piosenka z Dubajskiej Fontanny „Baba Yetu” otrzymała nagrodę Grammy

Komponując melodię do słynnej fontanny w Dubaju, kompozytor Christopher Tin zapewnił sobie w tym roku nagrodę Grammy w nominacji do najlepszego instrumentu instrumentalnego w towarzystwie wokalu. Piosenka „Baba Yetu” z albumu „Calling All the Dawns” przeszła do historii jako pierwsza melodia przeznaczona do muzycznego akompaniamentu gry wideo, która zdobyła tak prestiżową nagrodę jak Grammy. Melodię wykorzystano w popularnej grze wideo „Civilization IV”.

Ale nawet zanim zdobył międzynarodową uwagę podczas ceremonii Grammy, piosenka Christophera Tina „Baba Yetu” zabrzmiała w programie Dubai Fountain, który dzięki tej muzyce zyskał miliony nowych fanów na całym świecie. Organizatorzy pokazu zamierzają nadal wykorzystywać modne muzyczne innowacje w oszałamiającym przedstawieniu, które każdego dnia w centrum Dubaju daje największą „śpiewającą” fontannę na świecie.

Fontanna, która jest jedną z głównych atrakcji Dubaju, znajduje się naprzeciwko Burj Khalifa - najwyższego budynku na świecie. Rozciągająca się blisko 300 metrów wzdłuż największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall fontanna przyciąga codziennie uwagę tysięcy turystów. Fontanna w Dubaju zyskała światową sławę nie tylko dzięki swoim rozmiarom, ale także niesamowitemu pięknu i zakresowi pokazu światła i muzyki, opartemu na pracy ponad 6 tysięcy potężnych reflektorów.

Obejrzyj wideo: Niezwykly Swiat - Emiraty Arabskie - Dubaj - Tanczace fontanny (Wrzesień 2019).