W dobie globalnego kryzysu hotele w Dubaju na nowo definiują swoje zasady

Zgodność to nowa podstawowa zasada branży hotelarskiej w Dubaju. Hotele, jeden po drugim, rezygnują ze ścisłych standardowych stawek za zakwaterowanie, próbując opracować strategię, która pozwoliłaby im dostosować się do okresów boomu gospodarczego. Nowe strategie dają hotelom w Dubaju możliwość obniżenia lub podniesienia stawek w zależności od popytu i ogólnej sytuacji na rynku usług hotelowych. Dzięki temu hotelom udało się utrzymać znaczną część sprzedaży nawet podczas kryzysu finansowego.

Liczba wniosków o zakwaterowanie w hotelach w Dubaju w ubiegłym roku wzrosła o około 1 milion w porównaniu do 2009 roku. Ponadto turyści zaczęli nocować w hotelach w Dubaju: średnio, według statystyk, każdy gość w 2010 roku miał 3 noclegi.

Rosnące zapotrzebowanie na zakwaterowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pozwala liderom branży hotelarskiej w kraju rozważyć otwarcie nowych hoteli w roku 2011/2012. Tak więc grupa hotelowa Five Continents z Abu Zabi zamierza rozpocząć budowę 3-4 hoteli w tym roku i już planuje otwarcie 3 hoteli w przyszłym roku.

Obejrzyj wideo: Adaptacyjne przywództwo w czasach globalnego kryzysu - dr Dawid Oldroyd - ENIRDEIM (Wrzesień 2019).