Miesiąc miodowy dwa dni

Tekst: Irina Iwanowa

Kilku moich przyjaciół, nowożeńców, którzy w końcu wybrali kilka dni w swoim napiętym harmonogramie pracy dla siebie i swoich ukochanych, postanowili zmienić tętniące życiem otoczenie miejskie - na bardziej romantyczne.

Kiedy pozwalają na to środki, to z plecakiem i namiotem - w góry lub na pustynię, aby piasek na zębach skrzypiał przy obiedzie przy kominku, jakoś tak naprawdę nie ciągnie. Chcę tych samych wrażeń łączenia się z naturą, ale w bardziej komfortowych warunkach. Co mogą zaoferować Emirates w tym przypadku? A jeśli podróżowałeś już po nich daleko i znasz niuanse każdego lokalnego hotelu wiejskiego? Czas podbić kraje sąsiednie!

Kozie szlaki

Koncepcja zacisznego kurortu, z dala od tętniącej życiem cywilizacji, słynnej sieci hoteli Six Senses, urzeczywistniła się na wybrzeżu Omani, zaledwie półtorej godziny drogi od Dubaju.

Najważniejsze jest to, że masz SUV-a dostępnego do tej jazdy, szczególnie jeśli w twoim życiu nie ma wystarczającej ilości adrenaliny i planujesz sam pojechać do hotelu Six Senses Zighy Bay przez otaczające go góry. Przełęcz ze stromymi podjazdami i zjazdami przypomina o dodatkowych funkcjach samochodu, które prawie nigdy nie są używane w warunkach miejskich, gdy jedzie kamienistą wąską drogą, konkurując z lokalnymi kozami. Z drugiej strony, jeśli nie szukasz specjalnych przygód, to tuż przed pasmem górskim otaczającym hotel, jego asystent zaoferuje zaparkowanie samochodu na prywatnym parkingu i bezpieczne dostarczenie rzeczy do drzwi głównego wejścia.

W zgodzie z naturą

Mimo to, ryzykując samemu odbyć tę krótką, ale zapierającą dech w piersiach podróż, przyjaciele i ja zostaliśmy powitani w holu z orzeźwiającymi napojami. Szybko kończąc proces rejestracji, kamerdyner (tzw. Kamerdyner), przywiązany do nas na cały pobyt, odprowadził go do domu. Cały ośrodek wygląda jak mała, ale szanowana wioska z krętymi piaszczystymi ścieżkami prowadzącymi do niskich willi z wysokimi płotami, różną liczbą sypialni, a także oddaleniem od morza.

Nasza willa miała tylko jedną sypialnię, ale w przestronnym salonie znajdowały się tak wygodne sofy, że każdy mógł znaleźć miejsce na nocleg. Otwarta łazienka oznacza prywatność firmy, ale są jeszcze dwie dusze do wyboru - w zamkniętej kabinie i na świeżym powietrzu, na domowym dziedzińcu. Przesadna prostota we wszystkich naturalnych, drewnianych kamiennych wnętrzach, ale jednocześnie jest wszystko, co niezbędne dla wygody nowoczesnego człowieka: biurko, szybkie łącze internetowe, bufet z ekspresem do kawy i wszystkie niezbędne akcesoria do herbaty, kawy i innych napojów.

Dla ciała i duszy

Po wypiciu herbaty ziołowej z datami zebranymi w hotelowym ogrodzie organicznym i słodyczach rzemieślników z Omani wyruszyliśmy na zwiedzanie spa. Zaprojektowane zgodnie z klasycznymi zasadami globalnej sieci Six Senses, centrum spa to oddzielny budynek wyposażony w przestronne gabinety zabiegowe, strefę relaksacyjną, łaźnię parową i saunę, prysznice - wszystkie, oczywiście, są prezentowane w tym samym prostym stylu z azjatyckim akcentem i wykorzystaniem naturalnych materiałów. : drewno, trzcina, bambus, kamień i biały piasek.

Menu proponowanych zabiegów zachwyciło wyborem programów pielęgnacji twarzy i ciała. Nie eksperymentowaliśmy i zdecydowaliśmy się na masaże o znanych imionach.

Byłem szczególnie zadowolony, że nie ma tutaj ścisłych zasad płci, tak jak w Dubaju, i zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą być twoim masażystą. Pokoje do masażu są wyjątkowo przestronne, muzyka gra cicho i pachnie egzotycznymi ziołami.

Zadowoleni, zrelaksowani i dokładnie nasyceni aromatycznymi olejkami, których nie chcieliśmy zmyć, wróciliśmy do naszego przytulnego domu i usiedliśmy na tarasie przy basenie, drzemiąc i lekko brązowiejąc pod promieniami słońca. A po fieście odwiedził nas instruktor jogi i spokojnie, ale skuteczne ćwiczenia fizyczne ponownie wzbudziły energię i apetyt!

Wystawna bufet na świeżym powietrzu lub górska restauracja dla dwojga? Przez dwa dni odwiedziliśmy oba i jesteśmy zadowoleni z obu - każde z nich ma swoją unikalną cechę, a podawane potrawy przygotowywane są zgodnie z przepisami na zdrową kuchnię i wyłącznie z produktów przyjaznych dla środowiska sprowadzanych na specjalne zamówienie hotelu.

Zigi Time

Z jednej strony czas płynie bardzo szybko, aw ciągu dwóch dni nie mieliśmy czasu na korzystanie ze wszystkich usług hotelu - paralotniarstwa, nurkowania, wycieczek statkiem z pobliskiego klubu jachtowego lub po prostu pływania w czystym morzu z białą piaszczystą plażą. Ale z drugiej strony życie tutaj płynie tak powoli i miarowo, że w krótkim czasie udało nam się wypełnić świeżymi siłami i niemal zanurzyć się w nirwanę ... Jak twierdzą eksperci kurortu, ta wyjątkowa funkcja na jego terytorium nosi nazwę „Zighy Time”.

Oman ma bardzo pozytywną, relaksującą energię. Tak można odwiedzić Malediwy, tylko bez męczącego lotu i lotnisk. Idealny na krótkie, ale „głębokie” wakacje, po których musisz natychmiast spieszyć się do pracy. Na pewno tu wrócimy!

Obejrzyj wideo: 04. Anatom - Miesiąc Miodowy prod. Sodrumatic (Wrzesień 2019).