Gwiazda uśmiecha się „haute couture”

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Ilu z nas nie marzy o prawdziwym „uśmiechu Hollywood”? Śnieżnobiały, gładki, piękny? Współczesna stomatologia oferuje wiele sposobów na poprawę zębów - od podstawowego wybielania po stałą protetykę.

Istnieją jednak prawdziwe gwiazdy wśród dentystów, którzy posiadają tak unikalne technologie, które mogą zmienić nie tylko uśmiech, ale cały wygląd twarzy. Poznaj dr. Michaela Apę, dentystę z Nowego Jorku, który uszczęśliwił kilkanaście gwiazd Hollywood (tak, tak, i nie są bogami), a teraz od czasu do czasu świadczy swoje usługi mieszkańcom Bliskiego Wschodu we własnej klinice w Dubaju.

Michael, pozycjonujesz się nie tylko jako dentysta, ale jako „stylista lub klient z dużym doświadczeniem w stomatologii”. Dlaczego

Elementarne. Robię nie tylko idealnie proste zęby, abyś mógł żuć z nimi ciasteczka, ale także tworzę nowe uśmiechy i twarze ludzi. Moim globalnym ambitnym planem jest zobaczenie wokół siebie tylu szczęśliwych i pięknych uśmiechniętych ludzi. Wydaje mi się, że Dubaj jest miastem pod pewnymi względami bardzo podobnym do Nowego Jorku. Mieszkają i pracują w nim przedstawiciele prawie wszystkich krajów świata, dlatego dla mnie jako specjalisty praca na tym rynku jest bardzo interesująca i sprawia ludziom radość. Jeśli przeanalizujesz moją praktykę w Nowym Jorku, zobaczysz, że dziś mój partner i ja jesteśmy najlepszymi dentystami w tej metropolii. Tylko dwóch lekarzy! A od tych, którzy chcą do nas dotrzeć, nie ma końca. W USA produkujemy największą liczbę produktów dentystycznych, jeśli można tak to nazwać. Ponadto mamy możliwości i gotowe programy szkolenia innych specjalistów w dziedzinie stomatologii estetycznej.

Jaka jest tajemnica i czym się różnisz od innych?

Fakt, że oferujemy nie tylko protetykę, ale także specjalną technologię estetycznego projektowania twarzy, która pomaga nam korygować nawet owal i kształt twarzy pacjenta za pomocą prawidłowo wykonanych licówek. Dużo pracuję, mogę wykonać do czterech operacji protetycznych dziennie, a nie chodzi tylko o pracę z czterema zębami, ale o zmianę wyglądu dwudziestu lub więcej zębów widocznych z uśmiechem.

Jakie uśmiechy są dzisiaj modne i dlaczego ludzie byli tak zajęci swoim wyglądem w ostatnich dziesięcioleciach?

Myślę, że masowe kampanie reklamowe takich marek, jak Crest lub Oral-B, opowiadające o wybielaniu zębów i tym, jak po prostu uzyskać piękny śnieżnobiały uśmiech, wykonały swoją pracę, po ustaleniu, że prawdziwe piękno to nie tylko od modnych ubrań i otwierając drzwi do świata stomatologii estetycznej. Drugi to ultranowoczesne badania i najwyższe technologie, które pozwalają lekarzom, protetykom i pacjentom uzyskać piękny, ale nie sztuczny, ale naturalny uśmiech. Takie uśmiechy są dzisiaj modne. Wcześniej wszystkie „uśmiechy”, kiedy protetyka była wykonywana według jednego wzoru, więc ludzie dążący do perfekcji wyglądali tak samo. To przypadło komuś, ale nie komuś, ponieważ kształt szczęk i zębów każdego jest inny niż natura, a przy niewłaściwej protetyce mogą zmienić twarz osoby nie do poznania.

Dlatego dziś tworzę „niedoskonałe idealne uśmiechy”. I to jest modny trend! Zwłaszcza dla tych, którzy myślą o przyszłości i jak będzie wyglądać jego twarz w starszym wieku.

Po trzecie, są to nowe relacje społeczne ludzi. Dzisiaj jest to po prostu nierealne, a nawet po prostu nieprzyzwoite dla szanowanego i zamożnego mężczyzny, ubranego w garnitur od Armaniego lub Brioni, mieć nierówne i brzydkie zęby z ciemną powłoką, która daje mu miłośnika kawy lub papierosów. Uwierz mi, nawet zwykłe wybielanie szkliwa zębów może zmienić wygląd osoby na lepsze. Ale do każdego problemu należy podchodzić kompleksowo i należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor, ale także rozmiar zębów, a nawet ich grubość.

W Stanach współpracujesz z gwiazdami Hollywood i kim są Twoi pacjenci w klinice w Dubaju?

Najbardziej różni ludzie. Wśród nich są przedstawiciele rządzących rodzin krajów Zatoki Perskiej, którym łatwiej jest podjechać do mnie w Dubaju niż polecieć do Nowego Jorku. Ponadto są pacjenci z różnych krajów, albo zamożni, albo zatrudnieni w zawodach publicznych - modelki, prezenterowie telewizyjni, showmani. Wszyscy ci, którzy muszą być stale publicznie.

Dziś przybywa do nas coraz więcej młodych ludzi w wieku 15-18 lat. Chcą być piękni i pewni siebie nie jutro, ale teraz!

I chcę powiedzieć, że w tym wieku o wiele łatwiej jest przywrócić symetrię twarzy za pomocą korekcji zęba i kształtu szczęki.

W rzeczywistości twarze wszystkich ludzi są asymetryczne ...

No tak Tylko dla niektórych ta asymetria nie jest uderzająca, podczas gdy dla innych po prostu nie pozwala na normalne i pełne życie. Nawiasem mówiąc, podoba mi się to, że o tym rozmawiamy. Jesteś pierwszym dziennikarzem, który w swoim wywiadzie zajął się tymi aspektami stomatologii estetycznej. Dziękuję

Proszę Czy miałeś jakichś rosyjskich pacjentów? Czego oni chcą?

Tak samo jak wszyscy inni. Najczęściej korekcja zgryzu i wyrównanie zębów, które rosną „widziałem”. Były oczywiście zabawne historie, kiedy pacjentka, która pompowała usta żelem, chciała, aby przednie zęby były nadal widoczne spod górnej wargi. Musieliśmy wykonać licówki na dwóch przednich siekaczach o długości 17 (!) Mm. Ale są to pojedyncze przypadki. Zwykle wszyscy interesują się pięknymi proporcjami twarzy i umiejętnością otwartego i bez wahania uśmiechu. Na pewno mogę w tym pomóc.

Ile oczywiście kosztują twoje usługi, jeśli nie tajne?

Bez tajemnicy. Średni koszt jednego forniru wynosi cztery tysiące dolarów, to znaczy, kiedy mówimy o pracy na pełnej szczęce, która zajmuje dwie sesje, trwające 2-3 godziny, musimy liczyć na budżet około 80 tysięcy. I to wszystko!

Cóż, nie tak tanie, ale jakie są wyniki. Dziękując Michaelowi i żegnając się z nim, dopóki się nie spotkamy, postanowiłem zaprosić cię do świata uśmiechów haute couture wykonanych przez wiodącego nowojorskiego dentystę, dr Apę, w jego klinice przy Al Wasle Road w Dubaju.

Obejrzyj wideo: Ewa Minge trafiła do szpitala! Są zdjęcia! (Wrzesień 2019).