Aplikacja Heart Safety uruchamia się w Dubaju

Nowa aplikacja mobilna, która będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo serca, zostanie zaprezentowana w Dubaju.

Dubaj, ZEA. Komitet ds. Zdrowia w Dubaju i Philips podpisały umowy na stworzenie nowej aplikacji mobilnej, która sprawi, że Dubaj będzie miastem „bezpiecznym dla serca”. Chodzi o zapobieganie i zmniejszanie śmiertelności z powodu zawałów serca. Obecnie ta aplikacja działa już w miastach takich jak Kopenhaga i Seattle, gdzie wskaźnik przeżycia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia wynosi 65%.

Nagłe zatrzymanie akcji serca jest nagłym, nagłym zaprzestaniem czynności serca, zatrzymaniem oddechu i utratą przytomności. Nagłe zatrzymanie akcji serca z reguły występuje z powodu naruszenia impulsu elektrycznego przez serce, powodując naruszenie funkcji pompowania serca i zaprzestania dopływu krwi do reszty ciała.

Nagłe zatrzymanie akcji serca powinno różnić się od zawału mięśnia sercowego spowodowanego zablokowaniem dopływu krwi do części serca. Jednak zawał mięśnia sercowego w niektórych przypadkach może wywołać naruszenie impulsu elektrycznego przez serce, co prowadzi do nagłego zatrzymania akcji serca.

Bez natychmiastowego leczenia stan ten może prowadzić do nagłej śmierci sercowej. Natychmiastowa odpowiednia opieka medyczna zwiększa Twoje szanse na przeżycie. Prawdopodobieństwo przeżycia przed przybyciem zespołu ratunkowego jest zwiększone przy pomocy resuscytacji krążeniowo-oddechowej lub nawet przy zwykłym nacisku na klatkę piersiową.

Obecnie odsetek osób, które przeżyły z nagłym zatrzymaniem krążenia, wynosi średnio od 5 do 10% na całym świecie, ale celem Dubaju jest stać się najbezpieczniejszym miastem na świecie dzięki temu wskaźnikowi i zwiększenie wskaźnika przeżycia do co najmniej 60%.

Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku coraz więcej osób umiera z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Jeśli w 2004 r. Śmiertelność wyniesie 17,4 mln osób, to do 2030 r., Zgodnie z prognozami, wzrośnie do 23,6 mln osób. Nowa aplikacja będzie dostępna dla ogółu społeczeństwa.

Według prezesa Philips Arzhen Radder, firma planuje obecnie przeszkolić ponad 100 000 osób w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Później powstanie ujednolicony system, w którym będą uczestniczyć policja, pogotowie ratunkowe i przeszkolony personel. Ponadto 10 000 defibrylatorów zostanie umieszczonych w miejscach publicznych w całym Dubaju, które będą monitorowane przez policję i lekarzy. Zaraz po zarejestrowaniu usunięcia defibrylatora na miejsce zdarzenia zostanie wysłany zespół reanimacyjny, a najbliższy szpital otrzyma sygnał, że pacjent przybył w nagłym wypadku.

Obejrzyj wideo: Lucia Sinatra DUBAI 360TOUR-10 THINGS you MUST know before visit DUBAI-Living in Dubai2019 (Styczeń 2020).