Nie ważne gdzie, ważne jest z kim

Tekst: Irina Iwanowa

Popularność sztuk walki w Emiratach nabiera tempa. Oczywiście ważną rolę odegrały międzynarodowe turnieje, takie jak ADFC (mieszane mistrzostwa sztuk walki) i War on the Shore (tajskie mistrzostwa boksu) w Abu Zabi i Dubaju. Wraz z popularyzacją sportu, kluby walki w Dubaju zaczęły rosnąć skokowo, a te istniejące zaczęły się powiększać i zdobywać sławę, ponieważ, jak wiadomo, popyt tworzy podaż.

Moje zainteresowanie sztukami walki jako obserwatorem przyszło do mnie dzięki założycielowi i prezydentowi Akademii Sztuk Walki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Vladimirowi Burdunowi, który zaprosił mnie do jednego ze swoich pierwszych klubów, w którym zaangażowali się wtedy mało znani sportowcy uznani mistrzowie świata. Teraz zdobywają prestiżowe międzynarodowe tytuły, sami prowadzą treningi indywidualne i grupowe ... Postanowiłem dokonać drobnej, ustalającej fakty recenzji, kto, z kim, gdzie i dlaczego lepiej uprawiać te sporty.

Na początek musisz zdecydować, dlaczego potrzebujesz klubu, który uczy sztuk walki - czy próbujesz rozpocząć zdrowy styl życia, chcesz trenować „dla siebie” czy podnieść istniejący poziom do kryteriów międzynarodowych zawodów? A może jesteście rodzicami, którzy chcą wychować prawdziwego mężczyznę od syna? A może dziewczyna, która musi „napiąć” mięśnie i po prostu „odpuścić” parę po długim dniu w biurze? Istnieje wiele opcji, jest wystarczająco dużo miejsc treningowych, ale prawdziwych trenerów sportów kontaktowych w Dubaju można policzyć na palcach.

Być może zacznę od instruktora kudo Matvey Myasnikov. Choćby dlatego, że jest „nasz”, a mój siostrzeniec chętnie uczestniczy w jego szkoleniu. Kudo jest dość agresywną formą sztuk walki, wywodzącą się z karate-do, zawierającą elementy i techniki z arsenału boksu, judo, boksu tajskiego, różnych rodzajów zapasów i, oczywiście, karate.

Kudoiści nie biorą udziału w popularnych obecnie zawodach walki mieszanej (MMA), ale ten sport ma własne międzynarodowe mistrzostwa, w których drużyna ZEA, pod przewodnictwem Matvey, bierze udział i odbiera nagrody. Ponadto, sportowcy kudo często rywalizują w tajskim boksie, kickboxingu, jiu-jitsu ... Na przykład Matvey bierze udział w zawodach judo w Emiratach od 2004 roku, aw 2010 roku został mistrzem judo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w kategorii wagowej 81 kg

Matvey Myasnikov, właściciel czarnego pasa 2 dan, trenuje w Emiratach od 2003 roku w prostej, ale wygodnej i przestronnej hali Dubai Karate Center w regionie Jumeirah. Główny nacisk w jego studiach polega na tym, że człowiek „sam się znalazł”, na wychowaniu cech męskich i atletycznych. W centrum znajduje się grupa dorosłych, w której szkolą się licealiści i pracownicy biurowi, znajduje się pokój dziecięcy ze specjalnym programem, odbywają się indywidualne lekcje. Ale dziewczęta najwyraźniej nie są tutaj, chociaż z trybuny obserwowanie treningu jest dość ekscytujące. Nie trenują tutaj profesjonalnych bojowników MMA, ale szkolą młodych facetów do życia, w którym muszą być silni i móc stanąć w obronie siebie i swoich bliskich. Klasa przypominała mi dobrą starą szkołę z doskonałym „rozgrzewką” i treningiem o wysokiej intensywności - niedrogim i skutecznym.

Nie trenują tutaj profesjonalnych bojowników MMA, ale szkolą młodych facetów do życia, w którym muszą być silni i móc stanąć w obronie siebie i swoich bliskich. Klasa przypominała mi dobrą starą szkołę z doskonałym „rozgrzewką” i treningiem o wysokiej intensywności - niedrogim i skutecznym.

„Królowe tak bardzo potrzebują bożków ...”
Jako trener sztuk walki, który kiedyś również zaczął karate, nie mogę nie wspomnieć o Najmeddinie Al Haddadzie. Uhonorowana karateka (czterokrotna mistrzyni świata), mistrzyni świata K-1 (Korea), mistrzyni boksu tajlandzkiego na Bliskim Wschodzie w 2007 roku, mistrzyni świata w kickboxingu WKBF w 2010 roku, Naj obecnie uczy tajskiego boksu, boksu i kickboxingu w klub jego ojca w Sharjah (nawiasem mówiąc, japońskie centrum sportowe Shotokan, pierwsze centrum sztuk walki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) oraz w Dubaju - na terytorium wioski wiedzy, w klubie Apollo.
Po wielokrotnych wizytach w jego klasach miałem przekonaną opinię, że jeśli chodzi o pracę z dziećmi i młodzieżą w Emiratach, dziś jest najlepszym trenerem. Międzynarodowe tytuły mistrzowskie, oczywiście, przyczyniają się do poważnego podejścia do jego studiów, dzieci potrzebują idoli, a oczywiście także kobiety, nie wyrzucisz słów z piosenki. Na jego zajęciach często można spotkać przedstawicieli słabszej płci. Ale w rzeczywistości talent dydaktyczny jest o wiele ważniejszy niż wysokie stopnie i liczne nagrody, i nie można ich odebrać Nazhmeddinowi. Znamienne jest to, że jeden z jego rosyjskich studentów stworzył nawet grupę swoich fanów na Facebooku. W klasie Sensei po prostu ładuje klasę nadpobudliwą energią i bez względu na to, ilu mistrzów on wychowuje, najważniejsze jest to, że Najmeddin może zaszczepić każdemu zamiłowanie do sportu.

A oto kolejny mistrz, zawodowy sportowiec MMA, z ponad 170 amatorskimi walkami i 10 zawodowymi walkami, w 7 z których wygrał, Abdullah Abu Hamdan wątpi, że prawdziwy wojownik może być dobrym trenerem, zawsze będzie przeszkadzał mu konkurencyjny duch. Jak w pełni zadbać o rozwój zawodowy ucznia, gdy jest on zajęty własnym treningiem, od bitwy do bitwy?

Pomimo tego nastawienia do drugiego zawodu, jego prywatne lekcje w klubie Champion w okolicy JLT (Jumeirah Lakes Towers) są bardzo popularne wśród poważnych sportowców i tych, którzy lubią przypadkowo porzucać rozmowę z przyjaciółmi, że jego osobisty trener jest mistrzem . Z drugiej strony najlepsze badanie jest w praktyce, a im bardziej doświadczony i poważny przeciwnik, tym szybszy i bardziej zauważalny wynik. Pod tym względem Abdullah jest doskonałym nauczycielem.

I założę się, że walczysz?

Główne międzynarodowe mistrzostwa, a także amatorskie pokazy walk odbywające się w Emiratach, to kolejna świetna okazja dla lokalnych klubów do zademonstrowania swojego poziomu. Z reguły zawodowi zawodnicy nie są przywiązani do jednego miejsca, jednak można wyróżnić kilka ośrodków treningowych, które są szanowane przez sportowców.

Jeśli ustawisz „MMA Dubai” w wyszukiwarce, strona klubu Contender MMA Center będzie jedną z pierwszych, która się pojawi. Jego założyciel, Tom Khan, jest dobrze zorientowany w biznesie i zna efektywną moc PR. Mówi jednak, że pieniądze są ostatnią rzeczą, o której myślał, otwierając klub. Zawodnik z Wielkiej Brytanii, z listą wygranych, w tym 7 - w profesjonalnych walkach MMA w Dubaju, powiedział, nie mógł znaleźć przyzwoitego miejsca, w którym można poważnie zaangażować się w mieszane style. Jest studio ju-jitsu, centrum karate, gdzieś uczą kickboxingu, gdzieś - boks ... Tom postanowił umieścić wszystko pod jednym dachem. Następnie znaleziono doskonały budynek, dogodnie usytuowany w pobliżu centralnej autostrady Sheikh Zayed, sprowadzono cały niezbędny sprzęt, zaproszono doświadczonych trenerów. W otwarciu klubu wzięły udział takie gwiazdy, jak Anderson Silva, Vandreley Silva, a nawet Jean Claude Van Dam.

Sądząc po liczbie odwiedzających, nie musieli długo „odpoczywać” w tym miejscu - nie tylko przygotowują profesjonalnych zawodników do zawodów, ale także prowadzą zajęcia z różnych rodzajów sztuk walki i fitness dla zwykłych ludzi „z ulicy”. Co więcej, Tom zaprosił nawet trenerkę na zajęcia MMA, aby prowadziła szkolenie wyłącznie dla płci pięknej. Tutaj każdy ma coś do zrobienia .... Jak sam Tom powiedział: „nie każdy może zostać mistrzem, ale każdy może twierdzić”. Nazwa „Contender” przetłumaczona z języka angielskiego oznacza „kandydat” lub „rywal”, co w pełni odpowiada koncepcji klubu.

W pobliżu, na tej samej ulicy, znajduje się inny klub walki - Generation Xtreme. Szczerze mówiąc, nie rozumiałem, który z tych dwóch klubów był wcześniej otwarty. Założyciel Generacji Xtreme, pochodzący z Uzbekistanu, woli pozostać w cieniu i nie korzysta z narzędzi reklamowych. Mimo to klub jest powszechnie znany nie tylko wśród naszych rodaków, ale także wśród zawodowych sportowców z innych krajów. To miejsce imponuje swoim zasięgiem - ogromny dwupiętrowy obszar podzielony na strefy rozgrzewki, ringu bokserskiego, tatami i sprzętu sportowego.

Profesjonalny personel kategorii międzynarodowej, ze znaczącym doświadczeniem sportowym i trenerskim, przygotowuje tutaj lokalnych wojowników na nadchodzące turnieje regionalne i międzynarodowe. Ale poza tym tutaj każdy, niezależnie od poziomu przygotowania, może spróbować swoich sił i zapisać się na boks, kickboxing, tajskie lekcje boksu i inne.

Sezon turniejów różnych rodzajów sztuk walki, który rozpoczął się w Emiratach zeszłej wiosny, wydaje się trwać nie tylko w miesiącach zimowych, ale także w gorące lato. Wszystkim fanom tych spektakularnych i pięknych sportów można doradzić tylko jedno - śledź ogłoszenia o nadchodzących zawodach z udziałem najsłynniejszych sportowców na świecie.

A profesjonaliści i amatorzy muszą życzyć powodzenia w bitwie ...

Obejrzyj wideo: DYM KNF - NIEWAŻNE GDZIE, WAŻNE Z KIM PROD. PHONO. ŚRODOWISKO MIEJSKIE 2 OFFICIAL VIDEO (Wrzesień 2019).