Pierwsza rehabilitacja rozpoczyna się w Dubaju

Pierwsza klinika leczenia osób uzależnionych od narkotyków otwiera się w Dubaju.

Dubaj, ZEA. Pierwsza klinika leczenia uzależnionych od narkotyków, Erada Rehab and Treatment Centre, jest otwarta w Dubaju, przeznaczona zarówno dla obywateli kraju, jak i dla emigrantów. „Przyszliśmy powiedzieć, że będziemy leczyć wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Jeśli masz problem z narkotykami, jesteśmy otwarci na ciebie” - powiedział dr Mohammed Fayek, dyrektor wykonawczy Erady.

Podkreślił, że wszyscy wnioskodawcy będą bezpieczni podczas leczenia, mimo że używanie twardych narkotyków, takich jak heroina, kokaina i metamfetamina, jest przestępstwem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Klinika znajduje się z dala od centrum miasta, w okolicy Al Khawaneej, w pobliżu prywatnych stajni i składa się z budynku głównego, sześciu willi i wspólnego dziedzińca, na którym pacjenci mogą się zrelaksować. Klinika ma już ponad 50 pracowników, w tym specjalistów rehabilitacji, w tym lekarzy amerykańskich i brytyjskich.

Program rehabilitacji składa się z 12 kroków, podobnych do programu eliminacji uzależnienia od alkoholu. Do najlepszych praktyk należą programy neuromodulacji i transmagnetycznej stymulacji mózgu. Klinika jest gotowa dla 50 pacjentów, w tym uzależnionych od nielegalnych narkotyków. „W naszym regionie najczęstszą zależnością od narkotyków są leki, które powinny być przepisywane wyłącznie na receptę. Wśród nich są tramadol i leki zwiotczające mięśnie” - powiedział Fayek.

Na pierwszym - biologicznym etapie - lekarze złagodzą bolesne objawy objawów odstawienia i przeprowadzą detoksykację. Następnie w ciągu 10 tygodni pacjenci otrzymają rehabilitację społeczną, w której weźmie udział rodzina uzależnionego. W trakcie leczenia należy uprawiać sport, spacery, wycieczki do muzeów i zoo. Ponadto pacjenci będą komunikować się z przywódcami duchowymi - zgodnie z przywiązaniem do określonej religii.

Jak zauważył główny lekarz kliniki, dr Hamdi Moselhi, międzynarodowa praktyka pokazuje, że odsetek wyleczeń u pacjentów po rehabilitacji pozostawia 60–80%, a tylko 20% umiera z powodu przedawkowania narkotyków i związanych z tym powikłań. Należy zauważyć, że pierwsze centrum rehabilitacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich działa w Abu Zabi od wielu lat, jest wspierane przez oddziały rehabilitacji w szpitalach Al Amal i Rashid.

Według lekarzy Rehab ten rodzaj leczenia nie jest obecnie objęty ubezpieczeniem medycznym, ale ceny leczenia będą przystępne. Gorąca linia: +971 4 2399992.

Warto przypomnieć, że ustawodawstwo ZEA zostało znacznie złagodzone w stosunku do osób używających narkotyków: zamiast pozbawienia wolności często wydawane są wyroki w formie usług społecznych lub grzywien. Od października ubiegłego roku, jeśli narkoman zostanie przeniesiony przez rodzinę do ośrodka rehabilitacji, nie będzie on skazany na więzienie.

Obejrzyj wideo: Czy warto studiować fizjoterapię? obejrzyj zanim zaczniesz! (Luty 2020).