Grupa firm REDS: wszystko dla inwestorów i turystów


Obecnie wiele firm dywersyfikuje swoją działalność, starając się objąć różne sektory rynku. Jedną z tych firm jest grupa spółek REDS, która świadczy usługi zarówno inwestorom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i turystom odwiedzającym Zjednoczone Emiraty Arabskie. Firmą kierują Svetlana i Julia Muravlev. Postanowiliśmy odpowiedzieć na nie kilkoma pytaniami, które zainteresują naszych czytelników.

Svetlana, Julia, opowiedz nam o swojej firmie.

Svetlana: Obecnie grupa spółek REDS składa się z agencji nieruchomości i biura podróży. Agencja nieruchomości działa od 2007 roku i oferuje szeroki portfel nieruchomości do wynajęcia i zakupu, dzięki regularnej aktualizacji bazy klientów. Jeśli posiadasz nieruchomość w Dubaju i planujesz ją wynająć lub sprzedać, zapraszamy do umieszczenia informacji o niej w naszej bazie danych. Kiedy podejmujemy pracę, czasami robimy to lepiej niż reszta. Jak mówi przysłowie: „woda nie płynie pod leżącym kamieniem”, więc nie zmęczyliśmy się iść do przodu.

Julia: Nowym kierunkiem naszej działalności było otwarcie firmy turystycznej, która z powodzeniem działa na rynku krajowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 2008 roku. Dziś staramy się być na bieżąco i odpowiadać nowoczesnym trendom wypoczynku, zapewniając bezpieczeństwo naszym gościom podczas ich pobytu w Emiratach i zapewniając im najlepsze hotele w najlepszych cenach. Dlatego, podnosząc jakość naszych usług, otworzyliśmy system rezerwacji online i płacenia za nasze usługi za pośrednictwem PayPal na naszej stronie w Internecie.

Jak oceniasz dziś jego kondycję, Svetlana, jako profesjonalistę z wieloletnim doświadczeniem na lokalnym rynku nieruchomości?

Svetlana: Myślę, że wiele osób wciąż ma świeże wspomnienia z Dubaju, kiedy pod koniec listopada 2009 r. Cały świat był zszokowany wiadomością o niewypłacalności największego arabskiego funduszu inwestycyjnego Dubai World. Oczywiście konsekwencje globalnego kryzysu wciąż odczuwalne są nie tylko w Dubaju, ale na całym świecie, ale dziś już dość dokładnie możemy śledzić trend wzrostu gospodarczego w ZEA. Dziś rynek nieruchomości w Dubaju przeszedł wiele zmian, ale można zauważyć, że spadek cen nieruchomości spowolnił, a teraz nadszedł czas na opłacalną inwestycję.

Mieszkania premium cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów, a na przykład nowy kompleks The Fairmont Palm Residence, a także kompleksy mieszkaniowe Oceana i Tiara są najbardziej popularne przy wynajmie i zakupie domu. Oczywiście sytuacja rynkowa zmieniła się dramatycznie w ciągu ostatnich dwóch lat: budowa wielu projektów została zawieszona, a to oczywiście dotyczy inwestorów. Chciałbym trochę uspokoić tych, którzy zainwestowali swoje środki w nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ponieważ obecnie istnieje wiele różnych mechanizmów rozwiązania tego problemu i pomogliśmy wielu naszym klientom w odwołaniach do Biura Nadzoru Nieruchomości (RERA) i przygotowaniu procesów sądowych przeciwko pozbawionym skrupułów programiści. Niektórzy z naszych klientów zdecydowali się na zamianę nieruchomości mieszkalnej w zawieszonym projekcie na mieszkania w nowych budynkach w pobliżu oddania do eksploatacji.

Julia, powiedz mi, jak rozwija się rynek turystyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jakie usługi oferujesz?

Julia: Po niewielkim spadku aktywności turystycznej w 2009 r. Od połowy 2010 r. Można zaobserwować jej trend wzrostowy. W dzisiejszych czasach kierunek rodzinnych wakacji bardzo się zmienił, ponieważ współczesne rodziny wolą pozostać w prywatnych apartamentach nad morzem, pięknie urządzonych i mających wszystkie warunki do komfortowego pobytu, co jest szczególnie ważne na wakacjach z małymi dziećmi. Właśnie dlatego, że z powodzeniem łączymy i koordynujemy pracę agencji nieruchomości z działalnością naszego własnego biura podróży, nasi klienci zawsze mogą wybrać opcje życia według własnego gustu. Bardziej wyrafinowanym klientom, którzy preferują prywatność, możemy zaoferować krótkoterminowe wille do wynajęcia na wyspie Palm Jumeirah.

Dla rodzin i przyjaciół naszych mieszkańców świadczymy usługi otwierania wiz turystycznych i biznesowych do Kazachstanu, Rosji i Ukrainy, a także towarzyszymy rezydentom podczas otwierania wiz do strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i USA. Nasze biuro podróży oferuje pełny pakiet usług turystycznych: od otwarcia wiz turystycznych do ZEA i sprzedaży biletów lotniczych do dowolnego kraju na świecie po organizację różnych wycieczek, które spełniają budżet klientów i ich życzenia.

Jakie są twoje perspektywy rozwoju Dubaju?

Julia: Dziś coraz więcej rodzin przyjeżdża do Dubaju, aby żyć, ponieważ zasady moralne, bezpieczeństwo, wspaniały klimat i wysokiej jakości edukacja są integralną częścią życia lokalnego. Dlatego teraz najbardziej dochodowy moment przyszedł na inwestycje w rodzinę, w rozwój i wychowanie dzieci, w ich przyszłość. Dubaj zapewnia doskonałe możliwości edukacyjne w najbardziej prestiżowych brytyjskich i amerykańskich szkołach, kolegiach i uniwersytetach akredytowanych w Dubaju. W końcu to cudowne, gdy dziecko mówi doskonale po angielsku, uprawia sport i sztukę! Wielu naszych przyjaciół i klientów wybrało Dubaj na pobyt, a my z przyjemnością pomogliśmy im w załatwieniu formalności, wyborze mieszkania i otwarciu własnych firm, które dają prawo do otrzymania trzyletniej wizy dla mieszkańców ZEA dla całej rodziny.

Svetlana: Przede wszystkim ludzie, którzy chcą inwestować w rodzinę i dzieci oraz kupować nieruchomości w Dubaju, mogą z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ZEA to kraj wolny od podatków, który zapewnia uproszczoną procedurę rejestracji i uzyskiwania praw własności bez komplikacji prawnych. Nabywca nieruchomości w Dubaju płaci jedynie podatek państwowy od kwoty transakcji, a następnie nie są dostarczane żadne inne podatki od nieruchomości, takie jak podatek od nieruchomości, podatek od nieruchomości lub dochód podlegający opodatkowaniu z wynajmu nieruchomości w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych.