Textile Paradise Casafina

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Zadaj sobie pytanie, czy podoba ci się, gdy na oknie twojego mieszkania wiszą jakieś niewyraźne szmaty, z dumą nazywane zasłoną, lub, bardziej niż twoje aspiracje, i nie zasłania niczego w otwartym oknie, codziennie zachwycając sąsiadów ciekawymi widokami?

Jednak Muhammad Foruzandeh, dyrektor naczelny Casafiny w Dubaju, jego sklep zasłynął już rajem dla tych, którzy dbają o pełen wdzięku wystrój własnego domu, a zwłaszcza jego okna, które, jeśli spojrzycie na to z ludzkimi oczami, w rzeczywistości W każdym mieszkaniu lub willi znajduje się „lustro duszy”.

Co oferuje dziś salon wystawowy Casafina mieszkańcom i gościom Dubaju? Zapytałem samego Mahometa.

Powiedz mi, jak długo byłeś związany z branżą tekstylną?

Wszystko jest organiczne. Tekstylia to firma rodzinna, która rozpoczęła działalność ponad 95 lat temu w Iranie. Sześć lat temu postanowiliśmy przenieść się do Dubaju, aby rozwinąć firmę, aby uzyskać większy dostęp do jej wielowarstwowej międzynarodowej populacji i większej liczby firm, które byłyby zainteresowane i opłaciłyby się z nami współpracować. Znając reputację Dubaju jako największego regionalnego centrum reeksportu, zrozumieliśmy również, że praca na tym rynku dałaby nam możliwość wysyłania naszych produktów do różnych części świata.

Na szczęście w ciągu sześciu lat, kiedy jesteśmy tutaj reprezentowani, udało nam się zostać dystrybutorami głównych producentów tkanin najwyższej jakości na świecie - od USA po kraje europejskie. Uważam jednak, że główną zaletą naszej firmy jest tak duży wybór tkanin, że każda osoba, zarówno profesjonalny projektant, jak i zwykły nabywca, będzie w stanie znaleźć rozwiązanie w Casafinie, które zaspokoi każdy budżet - od 10 do 10 tysięcy dirhamów. Nigdzie indziej nie znajdziesz takiej różnorodności i możliwości wyboru, ponieważ firmy pracujące z zamożnymi klientami często nie zwracają uwagi na opcje klasy średniej lub opcje budżetowe i odwrotnie, ci, którzy są skierowani do osób o niskich wymaganiach, nie dostarczają drogich i elitarnych rodzajów tekstyliów.

Współpracujesz z klientami z całego świata. Jak różne są ich prośby?

Jeśli pominiesz element budżetu, zauważę, że przedstawiciele różnych narodowości umieszczają akcenty w swoich domach na różne sposoby. Na przykład bardzo ważne jest, aby Europejczycy stworzyli drogą i piękną sypialnię, podczas gdy imigranci z krajów Bliskiego Wschodu przede wszystkim projektują salon i są gotowi wydać większe kwoty z budżetu na zasłony i tapicerkę. Biorąc pod uwagę takie prośby, wysyłamy naszego specjalistę do mieszkania lub willi, wykonuje on pomiary i zdjęcia, na podstawie których oferujemy gotowe rozwiązanie, najpierw w grafice komputerowej i próbkach, a następnie, jeśli klient lubi, w prawdziwym wykonaniu. Wyjazd naszego pracownika do domu jest usługą bezpłatną. Za wszystko inne, w tym szycie zasłon w określonym stylu, pobieramy określoną opłatę. Najważniejszą rzeczą, z którą pomaga nasz projektant, są porady dotyczące wyboru tkanin. W końcu posiada informacje o ponad 75 tysiącach opcji tekstylnych dostępnych dla Casafiny, ich cenach i teksturach, ich zachowaniu w życiu codziennym i tak dalej. Zwykła osoba, która po raz pierwszy do nas przyszła, jest natychmiast zagubiona, a czasami trudno jej dokonać wyboru.

Jakie inne usługi oferujecie klientom końcowym, na przykład tym, którzy właśnie przeprowadzili się do Dubaju?

Dla właścicieli nowych mieszkań jesteśmy gotowi opracować projekt kurtyny i wybrać odpowiednią tapicerkę do mebli, a nawet złożyć zamówienie w jednej z irańskich fabryk na produkcję dywanu, który byłby w harmonii ze wzorem z zasłonami lub sofami. Mówiąc najprościej, zapewnij wszystkie rozwiązania tekstylne od A do Z. Dla tych, którzy już mają wykończone wnętrze, które mu się w ogóle podoba, ale którzy chcą zmienić odcień zasłon lub niektóre detale, oferujemy różnorodne rozwiązania, z których każde jest indywidualnie dla każdego klienta. Najważniejsze jest, aby nie wydawać jak najwięcej pieniędzy na dekorowanie pokoju, ale wybrać styl, w którym wszystkie elementy będą ze sobą koordynowane. Czasami nie trzeba zmieniać sofy, wystarczy zmienić odcień i jakość zasłon, a stare nudne meble będą wyglądały jak nowe. Ponadto możemy zaoferować klientom projekt istniejących zasłon, dodając niewielki element, który może całkowicie zmienić wygląd.

Powiedz mi, czy są jakieś modne trendy w projektowaniu okien w pokojach? Na przykład, jaki kolor zasłon nazwałbyś najmodniejszym w bieżącym sezonie wiosenno-zimowym?

Myślę, że trendy w modzie oczywiście istnieją, w przeciwnym razie dlaczego projektanci wiodącego na świecie przemysłu tekstylnego oferowaliby nam coraz więcej nowych tkanin i możliwości łączenia ich ze sobą. Tej wiosny i lata nazwałbym najbardziej odpowiedni odcień zasłon błękitem, szczególnie ciemnoniebieskim. Bardzo dobrze komponuje się z białymi i jasnymi kremowymi ścianami, z których większość znajduje się w domach emiratu, a także z beżowymi i brązowymi meblami.

Czy współpracujesz z projektantami wnętrz? Jeśli tak, w jakich dużych i interesujących projektach wykorzystano tekstylia?

Oczywiście, że pracujemy. Reprezentując tkaniny ponad 270 światowych marek, nie możemy skupić się tylko na ostatecznym odbiorcy. Ostatnio braliśmy udział w aktualizacji tapicerki mebli i zasłon w jednym z największych hoteli w Dubaju, Atlantis. To duży projekt, który realizowany jest w kilku etapach. Podczas pierwszego Casafina odświeży ponad 400 pokoi w tym hotelu, a następnie będziemy pracować nad następującymi.

Ile czasu zajmuje zwykle projektowanie okien, powiedzmy, w mieszkaniu z dwiema sypialniami?

Średnio od jednego do dwóch do trzech tygodni, w zależności od wybranych przez klienta tkanin, ponieważ w momencie składania zamówienia mogą one nie znajdować się w Dubaju i dostarczenie ich z Europy lub Stanów Zjednoczonych wymaga czasu, a także złożoności wykonania. Ponadto możemy dostarczyć tapety odpowiednie do tego pokoju.

Jakie było Twoje największe i najbardziej złożone zamówienie?

Był to jeden z pałaców w Bahrajnie. Po pierwsze, jest daleko od ZEA, a nasi specjaliści musieli tam latać wielokrotnie. Po drugie, były to dość skomplikowane okna, czasem na różnych poziomach, więc musieliśmy znaleźć rozwiązanie w produkcji zasłon, które ukrywają wszystkie wady architektury i podkreślają godność wszystkich pomieszczeń i sal. Jak często aktualizujesz kolekcje w Casafinie? Co miesiąc, ponieważ musimy demonstrować produkty wszystkich 270 firm, od których kupujemy tkaniny w naszym salonie w ciągu roku.

Czy masz wielu kupujących z Rosji i krajów WNP?

Przed kryzysem było ich wiele, a teraz mniej. Dostarczyliśmy nawet gotowe rozwiązania za granicą - do Kazachstanu, Rosji i innych krajów. Mamy nadzieję, że liczba rosyjskich nabywców ponownie wzrośnie z czasem.

Dzięki za rozmowę, Mahomet. Mam nadzieję do zobaczenia ponownie.

Obejrzyj wideo: Easy Sewing Project Ideas. 2. CREATE PARADISE (Wrzesień 2019).