Osama Shaar Decor World

Wywiady: Olga Adigamova i Elena Olkhovskaya

Nazwa tej firmy z Dubaju znana jest wszystkim, którzy chcą uzyskać wysokiej jakości wnętrze drogiego hotelu lub willi. Osama Shaar Projektowanie i wyposażenie wnętrz działa na rynku ZEA od ponad 30 lat. Jej portfolio zawiera najdroższe, prestiżowe i piękne projekty nieruchomości hotelowych. O tym, co firma robi dzisiaj i jak widzi własną przyszłość, rozmawialiśmy z jej właścicielem i dyrektorem generalnym, architektem Osamą Shaar.

Osama, powiedz nam, jak powstała Twoja firma i co dziś reprezentuje?

Zasadniczo nasza firma składa się z kilku działów - biura projektowania wnętrz, biura zarządzania i naszej własnej fabryki mebli. Dzisiaj pracuje ze mną 12 profesjonalnych architektów. Dział projektowania wnętrz zajmuje się opracowywaniem, projektowaniem i wdrażaniem prac związanych z projektowaniem wnętrz hoteli pięciogwiazdkowych i innych podobnych pokoi. Najważniejsze w tym jest to, że możemy nie tylko zaaranżować pokój, ale także umeblować go własnymi meblami. Oddział Osama Shaar Decor zajmuje się zarządzaniem projektami i nadzorem w terenie, a także współpracuje ze wszystkimi naszymi kontrahentami zaangażowanymi w projekt.

Meble do wszystkich naszych wnętrz, a także na zamówienie innych projektantów, wykonywane są przez nas we własnej fabryce mebli o powierzchni ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanej w Dubaju, która dziś zatrudnia ponad 350 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie projekty, z którymi mamy do czynienia, są pięciogwiazdkowe w dosłownym tego słowa znaczeniu i obejmują hotele, pałace, prywatne wille, banki i biura dużych firm.

Które kraje są głównymi klientami twoich usług?

Nasze działania są równomiernie rozłożone na Bliski Wschód i Europę. Pracowaliśmy nad wnętrzami wielu hoteli w Dubaju, w tym pierwszego pięciogwiazdkowego InterContinental na wybrzeżu Zatoki Dubajskiej, zwanego teraz Radisson Blu Dubai Deira Creek. W tym hotelu zaprojektowaliśmy i udekorowaliśmy wszystkie pokoje - od pokoi gościnnych po restauracje, butiki i foyer. Ponadto pracowaliśmy nad wnętrzami hotelu Kempinski, Crowne Plaza, Shagri-La, realizowaliśmy duże zamówienia w Dubai Properties i tak dalej.

Przychodząc do nas, klient zawsze ma wybór. Na przykład mówią mi: „Osama, chcemy, żebyś zaprojektował dla nas projekt”. Robimy projekt i bierzemy pewne pieniądze za pracę nad nim. Następnie rozważamy budżet klienta i zgodnie z nim wyposażamy hotel lub willę. Załóżmy, że klient ma budżet w wysokości 10 milionów dolarów na wystrój wnętrza danego hotelu, bierzemy tę kwotę za podstawę i nie wykraczając poza nią, wykonujemy prace projektowe i meblowe dla poszczególnych pokoi. Ponieważ pracujemy na rynku od dłuższego czasu, nasza firma cieszy się dobrą opinią. Wszyscy wiedzą, że jeśli to wnętrze zostało wykonane w Osama Shaar, to jest to najwyższa jakość. I wielu klientów przychodzi do nas tylko dlatego, że wiedzą o naszej reputacji.

Nad czym teraz pracujesz?

Dzisiaj pracujemy nad kilkoma dużymi projektami - jednym kompleksem wypoczynkowym w Fujairah, dwoma hotelami w Lagos w Algierii, jednym hotelem na wyspie Bali (Indonezja), a także, oczywiście, projektami w Emiratach, takimi jak prywatne wille i biura. Nie sądzę, że warto szczegółowo wymieniać wszystkie nasze projekty i ich klientów, wspomnę tylko, że pracowaliśmy nad wnętrzami pałaców władcy Fudżajry, zlokalizowanych w Maroku i Londynie. Ogólnie rzecz biorąc, Osama Shaar jest jedną z wiodących firm zajmujących się projektowaniem wnętrz i meblami w regionie, a także największym importerem materiałów do produkcji mebli, których większość importujemy z Europy, a także artykułów dekoracyjnych, stając się tym samym największym przedstawiciel ogromnej liczby marek do produkcji lamp, armatury, wykładzin ściennych i podłogowych oraz wszystkiego, co jest niezbędne do dekoracji pomieszczeń.

Innymi słowy, czy podejmujesz projekt, aby go odwrócić?

Zgadza się Jednym z naszych głównych zadań jest zapewnienie pełnego zakresu usług związanych z dekoracją wnętrz - od „A” do „Z”. O ile oczywiście klient nie powie nam, że potrzebuje nadzoru naszych specjalistów nad pracą innych już zatrudnionych przez niego kontrahentów. W takim przypadku możemy również świadczyć usługi naszym kierownikom projektów, którzy będą monitorować odpowiednią jakość pracy przez inne organizacje i będą raportować klientowi co tydzień. Czy wspierasz stworzone przez siebie wnętrza hotelu? Tak, na podstawie umów z hotelami mamy okres gwarancji na pracę, który może wynosić trzy lub pięć lat, w zależności od warunków. W tym okresie wymieniamy tapicerkę meblową i całe elementy wyposażenia wnętrz. Zwykle po 5 latach wszystkie hotele muszą przeprowadzić remonty i remonty. Co właściwie robimy. Jeszcze raz dokonam rezerwacji, interesują nas poważne pięciogwiazdkowe projekty, 2 i 3 gwiazdki to nie nasza sfera.

Jak technicznie realizowany jest projekt?

Podoba mi się twoje pytanie. Załóżmy, że mówimy o hotelu. Mamy własne standardy i zasady pracy. Po pierwsze, zapewniamy klientowi wstępne projekty. Następnie wykonujemy tak zwane profile, na których widoczne są wszystkie ściany i perspektywa pokoju, a następnie dokładnie wskazujemy każdy element wnętrza, który umieszczamy na specjalnym panelu - „tablicy nastrojów”. Wszystko to jest zatwierdzone przez klienta. Dlatego nie może być mowy o żadnym nieporozumieniu lub nieporozumieniu w tym procesie. Po podpisaniu wszystkich dokumentów i osiągnięciu porozumienia w sprawie formy płatności przystępujemy do pracy.

Ile projektów możesz wykonać w ciągu roku?

Zwykle są to 4-5 hoteli rocznie, w zależności od liczby pokoi w nich zawartych i złożoności zamówienia. Ponadto współpracujemy z jedną z największych firm produkujących meble we Włoszech, a nawet powiedziałbym w Europie, ponieważ może ona dostarczać meble do 200-400 pokoi tygodniowo. Na szczęście obszary jej fabryki mebli, przekraczające 85 tysięcy metrów kwadratowych, pozwalają na to. Oznacza to, że jeśli nasze własne możliwości nie są wystarczające i musimy robić wnętrza od 5 do 10 hoteli rocznie, możemy poprosić Włochów o pomoc, ale nasi eksperci przeprowadzą kontrolę jakości. Mam silny zespół i jestem dumny z każdego jego członka. Ludzie, którzy cenią i szanują swoją firmę, pracują ze mną. Wielu z nich pracuje ze mną od ponad 20 lat. Są zadowoleni ze stylu naszej pracy, mojego stosunku do nich i wysokości wynagrodzenia. I mam kogoś, na kim można polegać.

Nie pamiętasz swojego najtrudniejszego projektu?

Najtrudniejszą rzeczą jest udekorowanie wnętrz prywatnych domów, zwłaszcza tam, gdzie prowadzi kobieta. Uwierz mi, jest to sto razy bardziej skomplikowane niż dekorowanie wnętrza dużego hotelu. Tutaj musisz być dyplomatą i na czas chwalić smak gospodyni lub jej torebki, jednocześnie tworząc harmonijne i piękne wnętrze pokoju. Dzięki Bogu mam własne podejście do kobiet. Dlatego zawsze jestem bardzo wybiórczy, jeśli chodzi o prywatne zamówienia. Muszę osobiście poznać klienta, aby zrozumieć, czego można się po nim spodziewać. A tak przy okazji, dość często muszę odmawiać zamówień, nawet jeśli są bliskimi przyjaciółmi lub znajomymi.

Jak oceniasz dalszy rozwój Osama Shaar Interiors?

Bardzo chciałbym wziąć udział w pracach nad dużym projektem hotelarskim w Rosji lub krajach WNP. Twój region jest dla mnie bardzo interesujący, a ponieważ jesteśmy już dobrze znani na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza w Europie, w Londynie. Nasza firma zrealizowała wiele projektów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze, Maroku, Algierii, Kuwejcie, Bali i Indonezji. Dzisiaj wydaje mi się, że Rosja może stać się jednym z obiecujących obszarów naszej działalności, ponieważ twój kraj i sąsiednie państwa aktywnie się rozwijają, budowane są w nich nowe hotele, kompleksy wypoczynkowe, obiekty olimpijskie. I nie tylko to, dobrze wiem, że Rosjanie mają dobry gust, są wykształceni i doceniają to, co piękne. Dla nas może to być nowy obszar zastosowania naszej wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Pozwólcie, że życzę powodzenia i nowych projektów.

Wystrój Osama Shaar

Tel .: +971 4 228 4580

E-mail: [email protected]

www.osamashaardecor.com

Obejrzyj wideo: Klezmer4sale1 (Wrzesień 2019).