Dlaczego Dubaj? 10 powodów dla

Dubaj to miasto pozostawiające zarówno chmury, jak i morze; wyzwanie dla pustyni i ludzkiej wyobraźni; centrum najwyższych wieżowców na świecie i fantastycznych sztucznych wysp, wspaniałej rozrywki i urzekających festiwali. Niesamowite miasto, które wyrosło na skraju pustyni, jakby stworzone, aby zaimponować ludzkiej wyobraźni. Dubaj jest znanym na całym świecie miejscem całorocznych wycieczek rodzinnych i rekreacyjnych, przyciągającym ciepłym, słonecznym klimatem, białymi piaszczystymi plażami i lazurowymi wodami Zatoki Perskiej.
Dubaj to rajskie miasto dla turystów, ponieważ tutaj czekają na doskonałą obsługę, modne hotele i doskonałe warunki do uprawiania sportu, rekreacji, zakupów. Dziś do wczasowiczów dołączają ci, którzy chcą mieszkać w nowoczesnej metropolii, która ma wszystkie zalety luksusowego nadmorskiego kurortu. Kilkadziesiąt tysięcy naszych rodaków, imigrantów z Rosji i republik byłego Związku Radzieckiego, już mieszka w Dubaju.

Oto, co mówią o tym, dlaczego wybrali Dubaj:

1. Słońce

Elena, gospodyni domowa (Rosja).

Lokalizacja: Al Fattan Tower, Dubai Marina

„Jest dużo słońca. O ile pamiętam, wilgotna moskiewska jesień, kiedy niebo jest stale zachmurzone, ten wieczny brud i tępota miasta już zniekształcają. A tutaj jest dużo ciepła i słońca zarówno latem, jak i zimą. Latem oczywiście jest gorąco, a my zwykle spędzamy wakacje z dziećmi w Europie lub w naszym wiejskim domu na przedmieściach. Ale przez resztę czasu pogoda w Emiratach jest bardzo przyjemna. Zwłaszcza jesienią i wiosną, kiedy jest najwygodniej ”.

 • W Dubaju ponad 345 dni w roku jest słonecznie. Latem średnia temperatura powietrza wynosi + 35-40 ° C, zimą - 20-23 ° C w ciągu dnia i około + 15 ° C w nocy. Deszcze są rzadkie, głównie od listopada do marca. Ilość opadów wynosi około 120 mm rocznie.

2. morze

Jurij, biznesmen (Rosja).

Lokalizacja: Jumeirah Beach Residence

„Pochodzę z Tiumeń, oczywiście nie ma tam morza, ale chcę tam cały czas jeździć. Najpierw pojechałem z rodziną jako turysta, a potem postanowiłem kupić nieruchomość i osiedlić się tutaj. Od prawie dwóch lat moja żona i dzieci i teściowa stale mieszka w Dubaju.

Bardzo się cieszę, że moja rodzina tu mieszka, słońce jest morzem przez cały rok, dla zdrowia jest bardzo dobre. Wierzę również, że proces edukacyjny dla dzieci jest o wiele bardziej skuteczny i spokojniejszy, biorąc pod uwagę naszą rosyjską rzeczywistość. Staram się odwiedzać moich ludzi raz w miesiącu. Wtedy będzie można zacząć zbierać „na emeryturze” już w domu, a potem w końcu przeprowadzę się do Dubaju, ponieważ są już pewne pomysły na to, co tu robić ”.

 • Temperatura morza na plażach w Dubaju praktycznie nie spada poniżej + 25 ° С. Jedynym wyjątkiem są miesiące zimowe, w których temperatura wody może spaść do + 20 ° C. Silne burze w Zatoce Perskiej są niezwykle rzadkie. Przez większość roku morze jest spokojne, wysokość fal u wybrzeży nie przekracza 0,5 m.

3. Bezpieczeństwo

Daria, gospodyni domowa (Rosja). Lokalizacja: Zieloni

„Szczerze mówiąc, mam za złe doświadczenia za granicą - zanim przeprowadziłem się do Emiratów, kilka lat temu mieszkałem w Kanadzie. Większość życia spędziłem w Rosji. Jednak dopiero tutaj, zyskując poczucie bezpieczeństwa, uświadomiłem sobie, ile siły i energii wcześniej pozostawiłem kontrolę nad zwykłymi sprawami, które wydawały się być: czy samochód był zamknięty, czy w mieszkaniu był alarm, gdybym miał torbę, czy dzieci były w niebezpieczeństwie ... ”

W swoim corocznym raporcie na temat sytuacji kryminalnej i bezpieczeństwa w Dubaju (Zjednoczone Królestwo w sprawie przestępstw i bezpieczeństwa w Dubaju) Biuro Bezpieczeństwa Dyplomatycznego Departamentu Stanu USA (Departament Stanu USA, Biuro Bezpieczeństwa Dyplomatycznego) zauważa: „System sądowniczy w ZEA jest szybki i twardy w odniesieniu do przestępców. Emigranci skazani za przestępstwa otrzymują karę pozbawienia wolności z natychmiastową deportacją z kraju, natychmiast po odbyciu kary ”.

 • Według badań niezależnej brytyjskiej organizacji Legatum Institute Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują 18 miejsce na świecie pod względem bezpieczeństwa osobistego. Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują drugie miejsce wśród krajów o najniższych wskaźnikach zabójstw na sto tysięcy osób. Według wyników globalnej ankiety Gallup World Poll 95% populacji czuje się bezpiecznie, będąc w nocy na ulicy samotnie, co jest najwyższym wskaźnikiem wśród wszystkich krajów na świecie.

4. Jakość życia

Wiaczesław, przedsiębiorca (Rosja).

Lokalizacja: Oceana Residence, The Palm Jumeirah

„Mam firmę w Rosji i, jeśli spojrzysz, ogólnie jestem całkiem niezły w życiu. Oczywiście nie jestem milionerem, ale jest wszystko i nie ma na co narzekać. Regularnie chodziłem na odpoczynek za granicę, i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, bez względu na to, jak brzmiało to niepatriotycznie, że nie chcę mieszkać w Rosji. Najwyraźniej coś we mnie dojrzewało. Zacząłem myśleć o tym, gdzie się przenieść, a potem wybrałem Dubaj. moja rodzina czuje się tu komfortowo. Prawdopodobnie nazywa się to „jakością życia”. To właśnie poczucie komfortu. Często jeżdżę do Rosji - zarówno w interesach, jak i więc. Co to właściwie jest w Moskwie - 5 godzin latania. I kocham swoją ojczyznę. Ale dla siebie zdałem sobie sprawę, że kochanie jej jest jednak lepsze z daleka. Z miejsca, gdzie jest wygodnie.

 • Niedawno opublikowano wyniki badania na temat jakości życia Worldwide Quality of Living Survey, przeprowadzanego co roku przez brytyjską firmę Mercer Human Resource Consulting. Nowy Jork jest tradycyjnie uważany za miasto podstawowe dla budowania rankingu. Pod względem jakości życia, a co za tym idzie atrakcyjności dla emigrantów, Dubaj zajmuje 75. miejsce wśród 221 największych miast na świecie (Nowy Jork - 49.), a pod względem rozwoju infrastruktury - 35. miejsce (Nowy Jork - 32- e).
 • Eksperci opracowali ocenę na podstawie analizy 39 kryteriów dla każdego miasta, w tym warunków politycznych, ekonomicznych i środowiskowych, czynników bezpieczeństwa osobistego, poziomu edukacji, usług transportowych i usług konsumenckich.

5. Tolerancja

Samvel, pracownik firmy (Armenia).

Lokalizacja: Dubai Marina

„Dubaj to nowoczesny Babilon. Wielonarodowa metropolia, w której mieszkają ludzie różnych narodowości, kultur i wyznań. Lokalna populacja Dubaju to mniej niż 10%, a większość mieszkańców tego kraju to emigranci tacy jak my. Ten czynnik sprawia, że ​​czuję się Czuję się tu bardziej komfortowo niż w innych krajach świata. Mówiąc wprost, nie czuję się „osobą drugiej kategorii”. A fakt, że Emiraty są krajem muzułmańskim z własnymi przepisami i porządkami, nie wpływa szczególnie na mój styl życia. Ponadto Dubaj jest najbardziej lojalnym ze wszystkich emiratów w stosunku do odwiedzających cudzoziemców

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie są uznawane za najlepszy kraj arabski do życia, a także zaliczane do 50 najlepszych krajów na świecie, według niezależnej rady ekspertów z Legatum Institute z Londynu. W badaniu 104 krajów, które łącznie stanowią około 90% światowej populacji, eksperci Legatum Institute ocenili każdy kraj pod kątem kilku wskaźników, w tym gospodarczych, społecznych, bezpieczeństwa, wolności obywatelskiej, życia publicznego i postaw wobec imigrantów. Linie Emirates uzyskały najwyższe wyniki pod względem bezpieczeństwa, wyprzedzając Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Niemcy i Francję, a także pod względem tolerancji dla imigrantów.

6. Położenie geograficzne

Talgat, biznesmen (Kazachstan).

Lokalizacja: wyspy Jumeirah

„Bardzo opłacalne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Dubaj znajduje się na skrzyżowaniu szlaków handlowych między Europą, Afryką i Azją, co określa jego rozwój jako największe centrum handlu na Bliskim Wschodzie. W tym celu jest prawie wszystko: największy w regionie port morski z nowoczesną infrastrukturą, działający Międzynarodowe lotnisko w Dubaju i nowy w budowie, który powinien stać się największym na świecie. W ciągu 4 godzin lotu z Dubaju mieszka jedna trzecia ludności świata. Wierzę więc, że Dubaj jest i będzie strategicznie miejsce dla handlu międzynarodowego, a kryzys nie zajmie

 • Według najnowszych danych z Airport Council International, Dubai International Airport zajmuje 4 miejsce na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego i 6 miejsce na świecie pod względem ruchu towarowego. Międzynarodowe lotnisko w Dubaju jest jedynym w pierwszej dziesiątce największych portów lotniczych na świecie, które odnotowało dwucyfrowe stopy wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat.
 • Dziś międzynarodowe lotnisko w Dubaju obsługuje ponad 130 linii lotniczych obsługujących loty do ponad 220 miejsc docelowych na pięciu kontynentach. Lotnisko jest największym regionalnym centrum transportu lotniczego i zapewnia około 30% całego ruchu lotniczego pasażerów w regionach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

7. Podatki

Ruslan, duży właściciel (Rosja).

Lokalizacja: Emirates Hills

„W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma podatków od nieruchomości ani podatków dochodowych. Nie ma również podatku VAT i innych podatków od sprzedaży. Na przykład mam poważne źródło dochodu - wynajmując swoją nieruchomość w Dubaju. A ponieważ jestem rezydentem ZEA, nie mam żadnych podatków od tych dochodów Płaczę. To wszystko. Gdzie jeszcze możesz legalnie otrzymać 10% rocznie z czystego czynszu? ”

 • Według raportu przygotowanego wspólnie przez World Bank Group, największą na świecie międzynarodową sieć firm oferujących profesjonalne usługi doradcze i audytowe, PricewaterhouseCoopers (PwC) i International Finance Corporation (International Finance Corporation), system podatkowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Emirates jest jednym z najbardziej atrakcyjnych dla biznesu i zajmuje czwarte miejsce na świecie.

8. Łatwość prowadzenia działalności gospodarczej

Alexander, przedsiębiorca (Rosja).

Lokalizacja: Shoreline Apartments, Palm Jumeirah

„W Dubaju prowadzenie działalności jest bardzo proste. Ponieważ w Emiratach nie ma podatków dochodowych, nie trzeba prowadzić podwójnych rejestrów. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy i wysiłku na optymalizację podatków, przygotowywanie raportów do inspekcji podatkowej i różnych funduszy, ale możesz skoncentrować się bezpośrednio na samej firmie „Istnieje bardzo prosty i skuteczny system opłat celnych. Większość towarów ma jedną stawkę celną w wysokości 5%, a jeśli mówimy o powrotnym wywozie, to w ogóle nie ma żadnych opłat celnych”.

 • Raport Paying Taxes 2010 - Global Picture zauważa również, że ZEA znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów o najlepszej gospodarce, oferując najniższą całkowitą stawkę podatku (TTR) i jedno z najprostszych wymagań biznesowych, co skutecznie pomaga krajowi przyciągać bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

9. Stabilność

Anatolij, przedsiębiorca (Rosja).

Lokalizacja: Palm Jimeirah

„Nie chodzi nawet o stabilność polityczną czy ekonomiczną, chociaż jest to również ważne. Po prostu mieszkając i prowadząc interesy w Emiratach, możesz budować długoterminowe plany, być panem sytuacji i nie bać się niespodzianek, takich jak„ uderzenie ”przez organy kontrolne, władze lokalne, policję, Ale w Rosji, w końcu, w jaki sposób: jakikolwiek mniej lub bardziej udany biznes nieuchronnie stanie się zależny od władz, różnych grup wpływów, a zatem biznesmeni są zmuszeni do „negocjacji”, „poszukiwania podejść” - ogólnie mnie rozumiesz. jutro szeregi się zmieniają pseudonim, akt regulacyjny lub polityka władz, a ty musisz zacząć wszystko od nowa i ustalić walutę Emiratów - dirham do dolara pozwala w dużej mierze uniknąć ryzyka walutowego. w odniesieniu do rubla i jego późniejszego upadku ”.

 • Waluta Dirham Zjednoczonych Emiratów Arabskich (AED) jest oficjalnie powiązana z dolarem amerykańskim (USD) od 1983 r. Od tego momentu oficjalny kurs emiratu dirham w stosunku do dolara praktycznie nie zmienił się i wyniósł około 3,67 dirhamów za jednego dolara amerykańskiego.

10. Rynek nieruchomości

Siergiej, inwestor (Rosja).

Lokalizacja: Palm Jumeirah

„Pierwsza nieruchomość w Dubaju, którą kupiłem w 2003 r. W tym czasie wszyscy moi przyjaciele patrzyli na mnie jak idiota. Ze wszystkich stron słyszałem tylko:„ Dokąd idziesz? To jest Bliski Wschód, kraj muzułmański! Naprawdę brakuje Ci nieruchomości w Moskwie? ”Poradzili ci, abyś zainwestował w Hiszpanii, Bułgarii - gdziekolwiek, tylko nie tutaj. A kilka lat później przyjechali i kupili ode mnie na podłogach.

Oczywiście kryzys nie przeszedł nikogo, ale ponownie otworzyło się wiele bardzo interesujących możliwości. Można nawet powiedzieć, że „drugi wiatr” otworzył się na rynku nieruchomości w Dubaju. Tak więc już dawno dokonałem wyboru i wierzę, że potencjał inwestora z głową i pieniędzmi nie jest jeszcze wyczerpany ”.

 • Według raportu Real Estate Global Opportunity Index z 2010 r. Opublikowanego przez międzynarodową firmę doradczą AT Kearney, Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmuje 18. pozycję w światowym rankingu pod względem potencjału rozwojowego wśród rynków nieruchomości w krajach rozwijających się.
 • „Niskie ceny nieruchomości mogą pomóc w odnowie zainteresowania inwestorów zagranicznych zainteresowanych regionem. Rezerwy ropy naftowej… zapewniają krajowi wystarczającą ilość zasobów finansowych”, mówi raport.
 • Poziom cen nieruchomości w ZEA jest znacznie niższy niż ceny podobnych nieruchomości w Moskwie lub Londynie. Nieruchomości mieszkalne sprzedawane są z wysokiej jakości dekoracją wnętrz pod klucz i mogą przynieść dochód z wynajmu netto nawet do 10% rocznie wartości nieruchomości. pr