Latanie nad ... przebiśniegami

Salvador Dali ma słynny obraz zatytułowany „Sen spowodowany lotem pszczoły wokół owocu granatu, sekundę przed przebudzeniem”. Che kontynuuj po prostu nie! I tygrysy i słoń na nogach komara, a właściwie soczysty burgundowy granat i ta sama pszczoła ... Tak, chwała mistrzowi, który był w stanie wyrazić swoje myśli, uczucia, marzenia w dziwny sposób w malarstwie.

Na szczęście współcześni żyją wśród nas, będąc w stanie przekazać to wszystko nie tylko na papierze, ale także w złocie, srebrze i platynie. W przeciwnym razie, jak wytłumaczyć wygląd różnorodnych jubilerów w wiosenno-letnich kolekcjach eleganckiej i delikatnej biżuterii ze zdjęciami pszczół, motyli, kwiatów ... Przeważnie oczywiście przebiśniegi i inne pierwiosnki, które jako pierwsze budzą się po długiej i mroźnej zimie.

A oto pszczoły! I wiele innych owadów - ćmy, motyle, ważki. Huśtają się na złotych i srebrnych łańcuszkach i piją diamentową rosę, siedząc na designerskich wisiorkach, kolczykach, naszyjnikach i bransoletkach.

Kwitnące pierwsze kwiaty, młode liście i egzotyczne rośliny dają projektantom niewyczerpane źródło inspiracji, z której pojawia się wyrazista biżuteria z dużymi i jasnymi wielobarwnymi kamieniami szlachetnymi otoczonymi rozproszonymi diamentami lub pierwszymi „przebiśniegami”, które, jeśli są przymocowane do łańcucha u podstawy kwiatu , nagle zamieniają się w ażurowy wisiorek w kształcie jajka. Taka jest biżuteria transformatorowa. Nawiasem mówiąc, jest ich teraz dużo.

Eksperci uważają również, że najbardziej popularnymi formami biżuterii są nadal serca, kwiaty, gwiazdy i muszle morskie oraz że żółte, różowe i białe złoto, a także ich kombinacje, pozostają u szczytu mody i że duże półszlachetne kamienie o nietypowych cięciach pozostaną w ulubione przez bardzo długi czas.

Ponadto wiele znanych domów jubilerskich przemawia do świata zwierząt, a wdzięczne lamparty śnieżne, lamparty i kuguary o szmaragdowych oczach i „skórkach” wykonanych z czarno-białych diamentów absolutnie „żyją” w swoich kolekcjach. Są też tacy, którzy pozostają wierni sobie i nadal dają nam klasyczne pierścionki na zaręczyny i wesela, na uroczystości rocznicowe i „narodziny” dzieci. Lub ci, którym dobre poczucie humoru nie przeszkadza w pracy, a zatem biżuteria ma postać kluczy do drzwi, krzyży lub zabawnych czaszek w latających hełmach lub lokówkach. O czym tylko ludzie nie mogą myśleć!

A może wszyscy o tym marzyli? W tym samym śnie, gdy irytująca złota pszczoła przeleciała nad diamentową przebiśniegiem, ledwo przedzierając się przez kryształowy śnieg ... Sekundę przed wiosną!

Obejrzyj wideo: Bóg jest Miłością -Agnieszka Jasińska & Kacper Waszczak & Stanisław Wierzchowski .IŁAWA. (Wrzesień 2019).