OMEGA - Granie w golfa

Wywiad: Irina Iwanowa

To nie pierwszy raz, kiedy spotykamy się z wiceprezesem OMEGA Raynaldem Eischlimannem, który przybył do Dubaju specjalnie na coroczne międzynarodowe mistrzostwa golfa Omega Desert Classic 2011. Każde spotkanie otwiera nowe tematy do rozmowy, w ten czy inny sposób związane ze sportem i, oczywiście, nowoczesnym zegarmistrzowstwem.

Reynald, z przyjemnością witamy Cię ponownie w Dubaju. Jak ci się podoba ten turniej?

Och, golf jest zawsze na topie! Od dziesięciu lat bierzemy udział w Desert Classic Golf Championships w Dubaju i widzę, jak stale się rozwijają, przyciągając nowych i bardzo utalentowanych graczy. Ale najbardziej podoba mi się stopniowe przekształcanie samego Dubaju w jedną ze stolic świata. Rozejrzyj się! W końcu oto prawdziwy Babilon! Ludzie przyjeżdżają do Emiratów dosłownie z całego świata. Utworzona tutaj infrastruktura pozwala robić dosłownie wszystko, co chcesz - sport, biznes, handel. W tym celu zbudowano ekskluzywne centra handlowe, wspaniałe hotele, działają najwybitniejsze restauracje. Nawet najwyższy budynek na świecie znajduje się w Dubaju. Dla nas wielką radością i dumą jest angażowanie się we współczesną historię tego niezrozumiałego miasta.

Czy jesteś sponsorem tytularnym słynnego na całym świecie turnieju golfowego, który odbywa się w Dubaju od ponad ćwierć wieku, czy sądzisz, że te konkursy przyciągną więcej kupujących z Rosji i krajów WNP do butików OMEGA?

Marka OMEGA to marka międzynarodowa. Opowiadamy się za tym, aby ludzie na całym świecie byli bliżej siebie. Możesz spotkać Rosjan wszędzie i gdziekolwiek się udają, bez względu na to, co robią - robiąc zakupy lub biorąc udział w takich turniejach, musimy mieć pewność, że mogą kupić zegarki OMEGA, jeśli chcą, w takim samym wygodnym i znanym im środowisku, jak w moskiewskim GUMIE. Innymi słowy, kiedy byli w Dubaju i poszli do Dubai Mall, poszli do butiku OMEGA i zdali sobie sprawę, że nie mogą opuścić daleko od domu. Jesteśmy dumni z naszej globalnej obecności, a także ze sponsorowania wielu wydarzeń sportowych, więc uważny podróżnik może natychmiast znaleźć markę OMEGA w nowym i nieznanym kraju. Co więcej, minie jeszcze kilka lat, a my spotkamy się już na olimpijskim Soczi-2014.

Chciałbym! Zdajemy sobie sprawę, że OMEGA jest oficjalnym chronometrem dla Białych Igrzysk Olimpijskich 2014, a zegar z odliczaniem czasu pozostałym do jego rozpoczęcia został już uruchomiony na Placu Czerwonym ...

Masz rację, nasz zegarek już liczy „czas do tyłu”. Ciężko pracujemy, aby odpowiednio przygotować się do tego wielkiego wydarzenia w Rosji. Widziałem, jak przebiega budowa obiektów olimpijskich w Soczi, po prostu zadziwiają wyobraźnię. Oczywiście wciąż jest wiele do zrobienia, ale nie mogę się doczekać, aż zaczną się Igrzyska w Soczi! Nawiązaliśmy bardzo dobre stosunki z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim i uważam, że nasze partnerstwo w 2014 r. Tylko wzmocni nasze dalsze stosunki.

Ogólnie bardzo lubię zdawać sobie sprawę, że marka OMEGA jest dziś kojarzona z ludźmi z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń w dziedzinie sportu. Podoba mi się również dynamika rozwoju marki, którą wiele zawdzięczamy partnerstwu z różnymi krajami i sportem.

Reynald, czy osobiście lubisz golfa, czy sponsorowanie turniejów to dobra strategia promocji marki?

Tak, lubię golfa. To bardzo ekscytująca gra, choć ja sam nie gram dobrze, ale nie wpływa to na pozycję marki OMEGA w tym sporcie. Dzisiaj OMEGA sponsoruje jednocześnie dwa mistrzostwa golfa w Dubaju - kobiecy turniej golfowy dla kobiet Dubai Ladies Master i OMEGA Desert Classic. Przyciągają dużą liczbę osób, zarówno uczestników, jak i widzów, i oczywiście pomagają nam w międzynarodowej promocji marki. Nawiasem mówiąc, golf w Dubaju, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jest zawsze wydarzeniem, wszyscy tutaj kochają ten sport, ponieważ można grać w golfa w Emiratach przez cały rok.

Poza tym OMEGA jest także oficjalną marką zegarków moskiewskiego klubu golfowego w Nakhabino. Jak mogę nie lubić golfa?

Powiem wam więcej, golfiści grający na dużych międzynarodowych turniejach na całym świecie są jednocześnie ambasadorami marki OMEGA, co oznacza, że ​​podzielają nasze wartości - pragnienie i wolę wygranej.

Dużo inwestujemy w zawody golfowe, ponieważ jesteśmy świadomi, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych sportów we współczesnym świecie. Ludzie mogą grać w golfa w każdym wieku, co oznacza, że ​​ta gra, w przeciwieństwie do wielu innych, nie ma granic. Inną ważną kwestią jest to, że podczas zawodów nikt nie będzie próbował cię uderzyć ani obrazić. Co więcej, golf jest wspaniałą grą dla tych, którzy muszą rozmawiać z przyjaciółmi w przyjemnym otoczeniu, przemieszczając się od dziury do dziury na jasnozielonym trawiastym trawniku. Taka komunikacja podnosi nastrój i pozwala odpocząć, jednocześnie dyskutując o wielu sprawach. Osobiście lubię społeczną stronę tej gry.

Co możesz powiedzieć o pozycji zegarków OMEGA na rynku światowym w porównaniu z innymi popularnymi markami?

Chociaż zajmujemy dobrą pozycję na świecie, jeśli mówimy o wielkości sprzedaży naszych zegarków. Jednak w segmencie luksusowym wszystko zmienia się tak szybko i opiera się na emocjach ... Na przykład osoba chciała dać swojej żonie nowy zegarek na Walentynki. Może kupić tylko jeden zegarek, co oznacza, że ​​muszą być odpowiednie w designie i innych cechach dla wydarzenia, na które są mierzone. Osoba będzie musiała dokonać trudnego wyboru spośród różnych marek, skorelując jakość, ceny i inne parametry ze sobą. Dodatkowo na ciągły wpływ będą miały reklamy, porady znajomych, informacje z Internetu i mediów.

Możesz łatwo zgubić się w tym strumieniu wszechstronnych informacji. Dlatego ci, którzy są pewni, że kupili zegarki OMEGA, przychodzą do nas, nie mogą mieć wątpliwości, że będą to zegarki OMEGA za rok, dwa i dziesięć. Nasze zegarki są rozpoznawalne niezależnie od roku wydania. To pozwala nam być dumnym z ciągłości pokoleń. Oczywiście nowoczesne innowacje są ukryte w obudowach naszych zegarków, ale nadal OMEGA jest zawsze OMEGA. Dla wielu osób, zwłaszcza po globalnej recesji, ważne jest, aby mieć pewność, że zakup został dokonany prawidłowo i że wydane na nie pieniądze nie są daremne, więc wybiorą to, co uznają za wiarygodne. Trzeba przyznać, że nie można zdyskontować ponad 160-letniej historii marki.

Wrócę do Rosji. Jak dobrze sprzedają się zegarki OMEGA w naszym kraju?

Oprócz tego, że weźmiemy udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi, aktywnie rozwijamy naszą obecność na rynku rosyjskim. Mamy markowy butik w moskiewskim GUM, który został otwarty ponad 10 lat temu, dwa kolejne w Petersburgu i Jekaterynburgu. Mogę powiedzieć, że dziś mamy silną pozycję na rynku rosyjskim, ponieważ stale komunikujemy się z klientami i staramy się podnosić poziom usług oraz rozszerzać nasz asortyment. Mamy nadzieję, że Soczi 2014 pomoże nam jeszcze raz się zwinąć i powiedzieć całemu światu, że cenimy to, w co wierzymy i że marka OMEGA może wygrać. We wszystkim!

Dzięki za rozmowę. Życzymy nowych turniejów i nowych zwycięstw.

Obejrzyj wideo: FORZA HORIZON 4 - GOLF III WYMAKSOWANY NA OFFROAD (Wrzesień 2019).